اخبار خارجی

پشتیبانی شبکه ورم‌هول از بایننس اسمارت چین؛ پلی بین BSC، اتریوم و سولانا

طی هفته اول سپتامبر، پل اتریوم-سولانا شبکه ورم‌هول (Wormhole) به جامعه سولانا معرفی شد و هفته بعد از آن، توسعه‌دهندگان اتصال دوطرفه برای آیتم‌های کلکسیونی NFT را عرضه کردند. روز دوشنبه، تیم توسعه‌دهنده ورم‌هول اعلام کرد که پشتیبانی از بایننس اسمارت چین را به این پلتفرم افزوده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Bitcoin.com رمزارز سولانا مسیر خود را به جایگاه هفتم رمز ارزهای برتر پیموده است. از ابتدای سال تاکنون قیمت SOL تقریبا ۵۹۸۷٪ افزایش یافته است اما طی ۳۰ روز اخیر، قیمت این رمزارز نزدیک به ۱۸٪ کاهش داشته است. همانند اتریوم، پروتکل سولانا نیز در حوزه دیفای استفاده می‌شود و تعداد زیادی از پلتفرم‌های دیفای مختص شبکه سولانا ایجاد شده‌اند.

یکی از پروژه‌هایی که توسط تعدادی از کاربران سولانا استفاده می‌شود، شبکه ورم‌هول است که اخیرا سرمایه مسدودشده در آن از مرز ۲۰۰ میلیون دلار عبور کرده است.

شبکه بایننس اسمارت چین به ورم هول اضافه شد

به علاوه، معیارهای ثبت شده توسط Dune Analytics نشان می‌دهد سرمایه مسدود شده در پل‌ها از ۱۴ میلیارد دلار عبور کرده است. شبکه ورم‌هول به کاربران خود امکان می‌دهد تا از تبادل بین اتریوم و سولانا در هر زمانی که میخواهند استفاده کنند و اکنون کاربران می‌توانند بایننس اسمارت چین را نیز به سولانا متصل کنند.

کاربردهای بین زنجیره‌ای بین ۳ بلاکچین مهم

داده‌ها نشان می‌‌دهند بایننس اسمارت چین یک بلاکچین دیفای محبوب است که به چندین شبکه‌ دیگر متصل شده است. پل BSC Anyswap یکی از اتصالاتی است که از فناوری بین زنجیره‌ای بهره می‌برد. ماه گذشته، تعداد تراکنش‌های زنجیره BSC تقریبا ۱۰ برابر اتریوم بود. اتصال با شبکه ورم‌هول به کاربران امکان می‌دهد تا به اکوسیستم بزرگ BSC دسترسی داشته باشند. ورم‌هول در ادامه گفته است که پشتیبانی از پروتکل BSC به کاربران امکان می‌‌دهد تا:

  • از رپینگ مجدد (صدور در شبکه دیگر) جلوگیری می‌شود زیرا توکن‌ها می‌توانند صدور اصلی خود را حفظ کنند.
  • خالقان و هنرمندان را از طریق مسیر چندطرفه به یکدیگر متصل می‌کند تا NFT ها و رمز ارزهای رپد شده (Wrapped) بین اکوسیستم‌های موجود جابجا شود.
  • حاکمیت بین زنجیره‌ای، توکن‌های استیکینگ شناور و دسترسی به اطلاعات اوراکل‌ها بین این سه زنجیره محقق می‌شود.

اگرچه ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه مسدود شده برای شبکه ورم‌هول یک دستاورد محسوب می‌شود، اما در مقابل پل‌های پالیگان با ۴.۵ میلیارد سرمایه مسدودشده و پل فانتوم با ۴.۲ میلیارد سرمایه مسدودشده بسیار ناچیز است. در واقع پل‌های موجود در آوالانچ، آربیتروم، آپتیمیزم (Optimism) و Zksync نیز سرمایه بیشتری نسبت به پل شبکه ورم‌هول دارند.

منبع
bitcoin.com

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا