اخبار آلتکوین

دستکاری در قیمت ریپل (XRP) با استفاده از توییتر!

بازار ارز دیجیتال اخیرا با تغییر جایگاه های دو‌ کوین برتر ریپل و اتریوم مواجه بود، اتر از ریپل پیشی گرفت و خود را به رتبه دوم ارزهای دیجیتال برتر رساند و از آن زمان به بعد، این دو کوین مبارزه سختی در تصاحب رتبه دوم را داشته اند. هرچند در این رقابت با ایجاد ترس، شک‌ و شبهه برای ریپل در توییتر اختلال ایجاد شد.

اعضای جامعه ریپل و سایر دارندگان این کوین، در تاریخ ۱۳ فوریه در پست های توییتر افراد مختلف تگ شدند. در این پست ها، از آن ها خواسته میشد تا توکن ریپل (XRP) نخرند تا تیم توسعه دهندگان آن از ایجاد پروژه دیگر صرف نظر کنند و سرمایه گذاران از خرید آن دلسرد شوند. گمانه زنی می‌شود که این کاربران، ربات هایی باشند که توسط جامعه ریپل ایجاد شده باشند. هم چنین مشخص شده است که یک حساب کاربری، افراد بسیار زیادی را تگ کرده است و به آن ها در خصوص ترک تیم توسعه دهندگان از این کوین هشدار داده است.

یکی از کاربران توییتر متوجه این روند موجود شده است و به جامعه ریپل در خصوص ربات های ضد ریپل هشدار داد. این ربات ها هیچ‌ دنبال کننده ای ندارند و فقط صفحاتی را دنبال می‌کنند که به صورت گروهی در پست های خود تگ کرده اند.

ریپل

با این حال، بعضی از اعضای جامعه، فعالیت این ربات ها را مسخره کردند. یکی از کاربران در پاسخ به یکی از این ربات ها گفت:

به خاطر اطلاعاتی که دادی متشکرم. نمی‌دانستم که تیم توسعه دهندگان پروژه را ترک کرده اند. همین الان میرم تمام کوین های ریپل (XRP) خودم را می‌فروشم. #طعنه

یکی دیگر از کاربران نیز نوشت:

این رفتار واقعا زشت است. اما احتمالا صعودی ترین خبری است که در این چند وقت وجود دارد.😅 اما جدا، سرمایه گذاران جدید لایق بهتر از اینها می‌باشند.

تیفانی هیدن یکی از اعضای مشهور XRP در خصوص این روند پخش ترس، شک و شبهه توییت کرد: واقعا چه خبر است؟

شما درست می‌گویید. ربات ها به کاربران توییت می‌کنند و به آن ها درباره ریپل (XRP) هشدار می‌دهند. به نظرم بهتر است ابن ربات ها را گزارش کنیم اما گزارش کردن تعداد زیادی حساب کاربری ممکن است خودتان را در معرض خطر قرار دهد.

اعضای فعال جامعه، فعالیت این ربات ها را به توییتر گزارش داده اند اما با وجود اینکه هر دقیقه چندین حساب کاربری جدید دیگر ایجاد می‌شود، پاسخ به تمام درخواست ها و گزارش ها برای توییتر خسته کننده می‌شود. کاربران درباره فرد یا دلایل مسئول این فعالیت ها حدس هایی زده اند اما به طور دقیق نمی‌توان گفت کار چه کسی است و هدف او چیست.

منبع
ambcrypto

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا