اخبار خارجی

یوتیوب کانال آنتونی پامپلیانو را پس از حذف به او بازگرداند

طبق گفته آنتونی پامپلیانو، وی دستورالعمل جامعه یوتیوب را نقض نکرده و ویدئوی اخیر او هیچگونه محتوای نامناسبی نداشته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، پلتفرم به اشتراک گذاری ویدئوی یوتیوب، کانال آنتونی پامپلیانو هم‌بنیانگذار شرکت Morgan Creek Digital و مجری پادکست The Pomp Podcast را با ۲۵۱,۰۰۰ دنبال‌کننده حذف کرد. هرچند آنتونی بعدا توانست کانال خود را بازیابی کند.

پامپلیانو در توییت دیروز خود گفت پیامی از جانب یوتیوب دریافت کرده که مدعی است مصاحبه زنده اخیر او با خالق مدل انباشت به جریان یعنی PlanB، کاربران را به انجام فعالیت‌های غیرقانونی تشویق کرده است.

کانال پامپلیانو به مدت تقریبا ۲ ساعت از دسترس خارج شده بود و سپس به این پلتفرم بازگشت و تمام ویدئوهای مرتبط با بیت کوین و رمزارزها در دسترس عموم کاربران قرار داشت.

حذف کانال آنتونی پامپلیانو توسط یوتیوب

آنتونی پامپلیانو در این خصوص گفت:

یوتیوب ابتدا بیان کرد که محتوا و مصاحبه درباره بیت کوین، آسیب‌رسان و خطرناک بود. سپس گفتند که اخطار دریافت می‌کنیم اما سپس ایمیل دوم را دریافت کردم که در آن گفته شده بود کانال تا چند لحظه دیگر حذف خواهد شد.

طبق گفته‌های آنتونی پامپلیانو، وی هیچگونه اخطاری دریافت نکرده است و به نظر می‌رسد ویدئوی موردنظر نیز هیچگونه محتوای نامناسب نداشته است. هرچند، در دستورالعمل و قوانین یوتیوب آمده است این پلتفرم حق حذف کانال‌ها حتی با مشاهده یک مورد سوءاستفاده شدید یا حساب‌هایی که شامل سخنان نفرت‌آمیز، خشن یا جعل هویت هستند را دارد.

یوتیوب قبلا نیز محتوای مرتبط با رمزارزها در پلتفرم خود را هدف قرار داده بود، به طوری که الگوریتم این پلتفرم، ویدئوهای مرتبط با بیت کوین و سایر رمزارزها را به عنوان محتوای مضر و آسیب‌رسان برچسب گذاری می‌کند.

در مورد پامپلیانو، وی توانست طی چند دقیقه توجه تیم پشتیبانی یوتیوب در توییتر را به خود جلب کند که دلیل آن، احتمالا ۱.۱ میلیون دنبال‌کننده آنتونی پامپلیانو است. هرچند، سایر تولیدکنندگان محتوای رمز ارز گزارش داده‌اند که پس از حذف کانال آنها، چندین روز منتظر پاسخگویی یوتیوب مانده‌اند.

حذف دلخواهانه حساب افراد مهم در عرصه رمزارزها به خطر اتکای بیش از حد به پلتفرم‌های متمرکز نظیر یوتیوب اشاره می‌کند. هفته گذشته، فیسبوک، اینستاگرام و واتس‌اپ به مدت تقریبا ۶ ساعت از دسترس خارج شدند.

به علاوه، یوتیوب به دلیل اقدامات خود در خصوص پاکسازی ویدئوهای مرتبط با اطلاعات نادرست درباره شیوع ویروس کرونا، در کانون توجهات بوده است. در ماه آگوست، این پلتفرم اذعان داشت از ماه فوریه ۲۰۲۰ تاکنون بیش از یک میلیون ویدئو مرتبط با اطلاعات خطرناک ویروس کرونا را حذف کرده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا