گوگل میت (Google Meet) با ۵ روش سعی در پیشی گرفتن از زوم (Zoom) دارد!

شیوع بیماری کرونا باعث شد که بسیاری از کشور‌های جهان به قرنطینه روی آورند و در نتیجه کارمند‌ها اقدام به دورکاری کنند. این افراد برای ارتباط با همکاران خود از برنامه‌های کنفرانس ویدیویی مانند زوم (Zoom) و گوگل میت (Google Meet) استفاده می‌کردند.

این دو برنامه شاهد افزایش کاربران خود در ماه‌های گذشته بوده‌اند. برنامه گوگل میت شاهد افزایش حدودا ۲۵ درصدی کاربران خود به نسبت ماه ژانویه امسال بوده است و برنامه زوم هم که تعداد کاربران آن در دسامبر ۲۰۱۹ حدود ۱۰ میلیون بود، در ماه آوریل حدود ۳۰۰ میلیون کاربر داشت.

افزایش تعداد کاربران زوم بسیار جالب توجه است؛ مخصوصا این که در چند هفته گذشته رسوایی‌هایی امنیتی نیز در رابطه با این برنامه مشاهده شده است. وقتی صحبت از امنیت می‌شود، ناخودآگاه توجه‌ها به سمت فناوری بلاک چین جلب می‌شود و این تصور به ذهن می‌آید که چگونه با این فناوری می‌توان امنیت را بهبود بخشید.

گوگل میت در حال رقابت با زوم

زوم گوگل میت تماس تصویری ویدیو کنفرانس

گوگل میت در این میان نما‌هایی اضافی را ارائه داده و سعی دارد که زوم را شکست دهد. در اینجا به تعدادی از این نما‌ها و نوآوری‌های گوگل اشاره می‌کنیم.

زوم تنها اجازه مشارکت حداکثر ۴۹ نفر را در یک تماس کنفرانسی می‌دهد که این برای بسیاری از شرکت‌ها مشکل‌آفرین بوده است و توانایی اضافه کردن کاربران بیشتر را به یک تماس گروهی صوتی یا تصویری نداشته‌اند؛ اما گوگل میت اینک اجازه حضور ۱۰۰ شرکت کننده را در این تماس‌های کنفرانسی می‌دهد. همچنین گوگل امکاناتی را فراهم آورده که در کنفرانس‌های ویدیویی همزمان می‌توان ۱۶ نفر را مشاهده کرد.

گوگل میت در حال بهبود کیفیت ویدیو و صوت خود است و از این منظر نیز در حال سبقت از زوم است. این در حالی است که زوم مشغول برطرف کردن عیب‌های امنیتی خود است و گوگل این عیب‌ها را ندارد و در حال بالا بردن کیفیت خود است.

تنظیم نور یکی از ویژگی‌های کلیدی است و مخصوصا وقتی می‌خواهید بر بیش از یک کاربر در ویدیو کنفرانس تمرکز کنید، این تنظیم نور بسیار اهمیت می‌یابد. گاهی می‌توان این مشکل را با تنظیم روشنایی اتاق حل کرد، اما همیشه این روش جواب نمی‌دهد. گوگل برای حل این مشکل از هوش مصنوعی استفاده کرده است و به صورت خودکار تنظیمات لازم صورت می‌گیرد.

یکی دیگر از مشکلاتی که در برنامه زوم هم مطرح است، سر و صدای محیط و انتقال آن به ویدیو کنفرانس است. در حالی که مشغول ویدیو کنفرانس هستیم، ممکن است صدا‌هایی مانند بوق ماشین و یا سر و صدای بچه‌ها وارد ویدیو کنفرانس شود، که گوگل میت راه‌حل این مشکل را نیز پیدا کرده است و کاملا صدا‌های پس زمینه را قطع می‌کند تا خللی در ویدیو کنفرانس حاصل نشود.

علاوه بر این‌ها، گوگل میت در حال ارائه ویژگی‌های بیشتری نیز است. از جمله گوگل (google) در نظر دارد که توانایی اضافه کردن ۲۵۰ مشارکت کننده در تماس‌ها، پخش زنده برای ۱۰۰ هزار تماشاچی، ثبت جلسات و ذخیره آنها در گوگل درایو را فراهم آورد. اینها ویژگی‌هایی هستند که زوم فاقد آنهاست. بنابراین احتمال زیادی دارد که کاربران در آینده گوگل را بر زوم ترجیح دهند.


54321
امتیاز 5 از 1 رای

منبع tech.hindustantimes google
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر