متوسط مقالات

معرفی ۱۰ آژانس بازاریابی دیفای برای تبلیغ پروژه‌های غیرمتمرکز!

دیفای (Defi) یا امور مالی غیرمتمرکز بهترین عملکرد را در کل صنعت رمز ارزها تا به حال داشته است. رشد نجومی این حوزه، وضعیت چندین پروژه را میلیارد دلاری کرده است و چنین به نظر می‌رسد که هنوز هم میل به صعود دارد.

بنابراین ارزشش را دارد که بفهمیم دیفای چیست و چرا این بخش از فضای رمز ارزها به مذاق خیلی‌ها خوش آمده است.

دیفای چیست و چگونه کار می‌کند؟

رشد دیفای در سال 2020

یک سرویس یا خدمت مالی قبل از این که به چشم پروژه دیفای به آن نگریسته شود، لازم است که پلتفرمی با حداقل یک عملکرد غیرمتمرکز مانند برخورداری و استفاده از فن‌آوری دفتر کل توزیع شده (DLT) و یا عدم ثبت و ضبط داده‌ها در یک مکان متمرکز را  داشته باشد.

یک پلتفرم غیرمتمرکز همچنین می‌تواند در اداره پلتفرم نیز از تمرکزگرایی بپرهیزد؛ به این صورت که به جای استخدام گروهی از گردانندگان و یا بکارگیری طرح‌های مدیریتی متمرکز، به دارندگان توکن‌ها این امکان را بدهد که در نحوه عملکرد پلتفرم نقش داشته باشند و همچنین برای تبیین مفاهیمی همچون ارزش توکن‌ها، نرخ بهره و غیره، از الگوریتم‌ها و فیدهای اطلاعاتی غیرمتمرکز استفاده کند.

بیشتر پلتفرم‌های دیفای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (Dapp) هستند که برای اتوماتیک کردن تراکنش‌ها از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کنند و این خود سبب بهبود سرعت، شفافیت و کارایی می‌گردد. این اپلیکیشن‌ها به وسیله کدهای کامپیوتری کنترل می‌شوند. این کدها خنثی هستند و امکان تبعیض و جانبداری را از بین می‌برند.

معرفی ۱۰ آژانس بازاریابی دیفای: انتخاب شما کدام است؟

پادشاه امسال حوزه رمز ارزها، دیفای است و هر هفته هم پروژه‌های جدیدی متولد می‌شوند. تعدادی از پروتکل‌های دیفای مانند کامپوند (Compound) جدی هستند و تعدادی نیز جالب نیستند؛ SASHIMI ,SUSHI و YAM را تصور کنید. البته همه این پروژه‌ها به حمایت، پیشرفت و تبلیغ نیاز دارند.

تعداد زیادی از شرکت‌های روابط عمومی و بازاریابی ارزهای رمزنگاری شده هستند که به پیشرفت پروتکل‌ها کمک می‌کنند. در اینجا به معرفی ۱۰ مورد از این شرکت‌ها می‌پردازیم.

۱. کریپتریوس (Crypterius)

شعار “کریپتریوس” این است که “ما فقط کسب و کار شما را به بازار معرفی نمی‌کنیم – ما کسب و کار شما را به بهترین در نوع خود تبدیل می‌کنیم.”

این رویکرد شامل خدمات متنوعی از توسعه و طراحی گرفته تا تبلیغات، تشکیل و مدیریت جامعه مشتریان است. در منوی کریپتریو، ساختن ویدیوی تبلیغاتی جهت بازاریابی، ایجاد وایت پیپر، فعالیت‌های خیرخواهانه، ایردراپ‌ها و  ارایه خدمات قانونی قابل مشاهده است.

کریپتریوس یکی از چند آژانسی است که می‌تواند مجموعه‌ای از مشاوران را اجاره کند، نمایش‌های جاده‌ای و یا سیار ترتیب دهد و به شما در ارتباط با سرمایه‌گذاران کمک نماید.

۲. بلاک چین پی آر (BlockchainPR)

دیفای defi تبلیغات آژانس تبلیغاتی بازاریابی عرضه اولیه ico ieo sto برنامه غیرمتمرکز dapp قرارداد هوشمند

همان طور که از اسم این شرکت پیداست، یک شرکت روابط عمومی است، نه یک آژانس تمام و کمال.

طراحی وب سایت بلاک چین پی آر شکیل و جذاب است. بلاک چین پی آر خدماتی از قبیل ایده ‌پردازی، تبلیغ رسانه‌ای، بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی (SMM)، و طراحی محصولات را شامل می‌شود.

این شرکت در ایالات متحده مستقر است؛ بنابراین انتظار هزینه‌هایی بالاتر از هزینه‌های آژانس‌های واقع شرق اروپا یا آسیا را داشته باشید.

۳. دیفای د لیمیتس (DeFi The Limits)

به نظر می‌رسد این آژانس یک نمایش یک نفره است که توسط آدام مارسدن (Adam Marsden)، متخصص بازاریابی دیجیتال تاسیس و اداره می‌شود و بسیاری از خدمات را شخصاً ارائه می‌دهد.

پیشنهادهای ویژه آن تبلیغات پولی، بازاریابی از طریق موتور جستجو (SEM)، بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی، کمپین‌های ایمیل و طراحی گرافیک برای رسانه‌های اجتماعی است.

۴. ایکس ۱۰ (X10)

“ایکس ۱۰” خود را به عنوان “یک روش هوشمند برای راه اندازی دیفای ، STO یا IEO” تبلیغ می‌کند. این آژانس راه حل‌های آماده برای پروژه‌های دیفای ، از جمله ارزیابی اولیه، پکیج راه‌اندازی، مدیریت جامعه مشتریان، مشاوره حقوقی و لیست شدن در جمع کننده‌های دیفای (Listing on Defi Aggregators) را ارائه می‌دهد.

تبلیغات رسانه‌ای و اینفلوئنسری نیز جزو گزینه‌های آن هستند. ویژگی خاص این آژانس این است که می‌تواند پروژه‌ای را در بازارهای خاص آسیا از جمله ژاپن، کره و چین ارتقا دهد. خدمات رشد برای IEOها، STOها و ICOها نیز در دسترس است؛ هر چند دوران شکوفایی چنین پروژه‌هایی به پایان رسیده است.

۵. کوین باوند (Coinbound)

“کوین باوند” یکی دیگر از آژانس‌های تخصصی در این زمینه است که تمرکز آن بر ارائه خدمات از طریق اینفلوئنسرها یا افراد تاثیرگذار در رسانه‌های اجتماعی است و این نوید را می‌دهد که برند شما را با کمک افراد نامی حوزه رمز ارزها وایرال کند.

علاوه بر بازاریابی از طریق اینفلوئنسرها در شبکه‌های Youtube، توییتر و اینستاگرام، آژانس “کوین باوند” خدماتی از قبیل  خدمات SEO، تبلیغات PPC یا تبلیغات از طریق پرداخت هزینه به ازای هر کلیک، مدیریت رسانه‌های اجتماعی و نمایش تبلیغات از طریق شبکه خود به نام Coinbound Ads را نیز ارائه می‌دهد. ولی بنیانگذاران پروژه باید این را مد نظر داشته باشند که اینفلوئنسرها جادوگر نیستند و نمی‌توانند معجزه کنند؛ چرا که تعداد زیاد مخاطبان و لایک گرفتن‌های بسیار، همیشه تبدیل به سرمایه گذاری نمی‌شود.

۶. فایر لبز (4ire labs)

این یک شرکت مشاوره و توسعه نرم افزار است؛ اما شایسته  تخصیص جایگاهی در لیست ما به عنوان مکمل آژانس‌های بازاریابی است.

از این گذشته، بسیاری از بنیان گذاران ترجیح می‌دهند حداقل در آغاز، کار تحقیق و توسعه را برون‌سپاری کنند؛ یعنی تمایل دارند بخشی از فعالیت‌ها و فرآیندهای شرکت یا کسب و کار خود را به واحدی خارج از شرکت بسپارند که به طور تخصصی و با بهترین و به روزترین کیفیت آن سرویس را عرضه می‌کند.

این یک شرکت سرمایه‌گذاری مشترک سوئدی – اوکراینی است و مراکز خدماتی آن در کیِف و استکهلم است؛ بنابراین مشتریان ممکن است بتوانند از هزینه‌های توسعه نسبتاً کم اروپای شرقی بهره مند شوند. جدا از طراحی و پیاده سازی معماری، این آژانس  *دیزاین اسپرینت و یک پلتفرم توکنیزه کردن دارایی را ارائه می‌دهد.

* در سال ۲۰۱۰ گوگل، دیزاین اسپرینت (Design Sprint) را با هدف حل چالش‌ها و مشکلات یک محصول در کوتاه‌ترین زمان معرفی کرد. دیزاین اسپرینت یک روند پنج روزه منحصر به فرد برای اعتبارسنجی ایده‌ها و حل چالش‌های بزرگ از طریق نمونه‌سازی و آزمایش آن‌ها با کمک کاربران و مشتریان است.

۷. کرای نت (Crynet)

دیفای defi تبلیغات آژانس تبلیغاتی بازاریابی عرضه اولیه ico ieo sto برنامه غیرمتمرکز dapp قرارداد هوشمند

 

شعار جسورانه این آژانس این است “تبلیغات سنتی مرده است، در حالی که احساسات همیشگی هستند”.

به طراحی یکنواخت و یکدست وب سایت توجه کنید – یکی از دلپذیرترین طراحی‌ها در میان ۱۰ آژانس برتر لیست ما است. “کرای نت” به جای ارائه طیف گسترده‌ای از خدمات بازاریابی، در خرید رسانه یعنی در یافتن پرمنفعت‌ترین فضا با کمترین قیمت در فضای تبلیغات تخصص دارد و بیش از ۱۰۰ تامین کننده معتبر در این زمینه دارد.

همچنین می‌تواند در استراتژی ارتباطی، تولید برنامه‌های غیرمتمرکز (dApp) و روابط سرمایه گذار که روابطی موثر و دو طرفه بین یک شرکت، جامعه مالی و سایر حوزه‌ها است، به شما کمک کند. “کرای نت” در اوج محبوبیت عرضه اولیه‌ها (ICO) بسیار پرطرفدار بود و گرچه به طور خاص خود را به عنوان یک آژانس رسانه دیفای معرفی نمی‌کند، اما مطمئناً می‌تواند به پروژه‌های دیفای نیز خدمت کند.

۸. کوین زیلا (Coinzilla)

“کوین زیلا” یک شبکه تبلیغاتی است که هدف آن تبدیل شما به  “قابل اعتمادترین مرجع در حوزه کریپتو” است.

این برنامه بر روی کمپین‌های شخصی متمرکز است؛ جایی که می توانید تبلیغات، مخاطبان و بودجه خود را سفارشی کنید، یعنی آن‌ها را طبق دستور و مشخصات مورد دلخواه مشتری بسازید و یا تهیه کنید.

قالب‌های تبلیغاتی شامل بنرهای کلاسیک، تبلیغات بومی، بنرهای چسبنده و موارد دیگر است. همچنین کوین زیلا یک بازار محتوا ارائه می‌کند که در آن می‌توانید بیانیه‌های مطبوعاتی، مقالات و موارد دیگر را بخرید و اگر می‌خواهید در مورد تبلیغات حوزه رمز ارزها اطلاعات بیشتری کسب کنید، این سایت یک مرکز مناسب برای اطلاعات مفید است.

۹. پرایریتی توکن (Priority Token)

دیفای defi تبلیغات آژانس تبلیغاتی بازاریابی عرضه اولیه ico ieo sto برنامه غیرمتمرکز dapp قرارداد هوشمند

سابقه این آژانس در بازاریابی رمز ارزها بیش از هر سازمان و آژانس دیگری است؛ از سال ۲۰۱۶!

خدمات آن برای دیفای یک پکیج آماده و در دسترس است و شامل بررسی رسمی پروژه برای ارزیابی میزان رعایت استانداردهای مدیریت پروژه است (شروع از ۱۰ هزار دلار) و همچنین  موارد مربوط به انگیزه تجاری یا استدلال لازم برای شروع پروژه از قبیل وایت پیپر، مدل مالی و توکنومیکس (روشی برای تحلیل ارزش هر ارز دیجیتال) را تنظیم می‌کند (از ۲۵ هزار دلار). همچنین یک بسته حقوقی کامل با ارزیابی، نظر حقوقی و شرکت سازی در سوئیس را ارائه می‌دهد – انتظار می‌رود برای این خدمات، حداقل ۴۵ هزار دلار بپردازید. بسته‌های بازاریابی از ۱۰ هزار دلار شروع می‌شود.

۱۰. آی کودا (ICODA)

تاکید این شرکت بازاریابی بر رویکرد مبتنی بر داده برای دستیابی و پیدا کردن مشتریان بالقوه است.

این شرکت، بازاریابی رمز ارزها به شیوه سنتی، تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک (PPC)، اینفلوئنسر مارکتینگ و روابط عمومی همراه با تبلیغ در بازار چین را ارائه می‌دهد.

آی کودا همچنین می‌تواند در زمینه طراحی وب سایت، ایجاد قرارداد هوشمند و حتی توسعه بلاک چین به شما کمک کند. این شرکت دفاتری در ویلنیوس، مینسک و مسکو دارد.

با ظهور بسیاری از پروژه‌های دیفای ، آژانس‌های بازاریابی حداقل در مدت زمان ادامه روند دیفای بازار خوبی خواهند داشت. آیا شرکت دیگری را می‌شناسید که ارزش این لیست را داشته باشد؟ در مورد آنها در قسمت نظرات برای ما بنویسید!

منبع
hackernoon

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا