مبتدی مصاحبهمقالات

بیت کوین دوازده ساله شد! حامیان کریپتو چه آرزویی برای بیت کوین دارند؟ + ویدیو

متخصصان صنعت بلاک چین و حوزه رمز ارزها آرزوی خود را برای دوازدهمین سالگرد تولد بیت کوین ابراز می‌کنند.

در حالی که جامعه کریپتو هنوز مردد است که آیا ۱۲ سال پیش بیت کوین متولد شده یا حاصل اندیشه و تصور است، واقعیت این است که ۳۱ اکتبر سال ۲۰۰۸  به عنوان یکی از برجسته‌ترین روزها در تاریخ نوین بشری ماندگار خواهد ماند. دقیقا ۱۲ سال پیش ساتوشی ناکاموتو وایت پیپر بیت کوین را که عده‌ای از آن با عنوان “کتاب مقدس جدید” یاد می‌کنند، منتشر نمود. بیت کوین که به عنوان ” نسخه‌ای آکبند و کاملا نو از پول نقد الکترونیکی همتا به همتا” طراحی و عرضه شد، بسیاری ایجاد و خلق آن را پاسخی به بحران مالی جهانی تصور می‌کنند.

هر چند که بیت کوین اخیرا، حداقل در میان کاربران Reddit ، هم بسیار دلپذیرتر  از عیسی مسیح و هم جذاب‌تر از مسایل جنسی شده است، از یاد نبریم که فقط ۱۲ سال از تولد بیت کوین گذشته است و چالش‌ها و دستاوردهای بسیار زیادی در انتظار آن است، اگر چه که برای این داستان واقعی ما فقط می‌توانیم آرزو کنیم که بدانیم چه پایانی خواهد داشت و پیروز نهایی آن چه کسی خواهد بود.

در همیت راستا، کوین تلگراف مصاحبه‌ای با آدام بک، فردی که نامش در وایت پیپر بیت کوین وجود دارد، داشته است:

 

کوین تلگراف همچنین سراغی از حامیان و دوستداران بیت کوین گرفته است تا آرزوهای آنان در سالروز تولد بیت کوین و چشم انداز بیت کوین بزرگ را جویا شود.

آرزوهای حامیان و دوستداران بیت کوین در دوازدهمین سالگرد تولد

سالگرد 12 سالگی بیت کوین

  • آلکس ویلسون(Alex Wilson)، یکی از بنیانگذاران :Giving Block:

در سالروز تولد بیت کوین آرزو دارم که این رمز ارز  استقلال مالی را برای میلیاردها نفر در سراسر جهان به ارمغان آورد.

  • مُنیب علی(Muneeb Ali)،مدیر ارشد اجرایی Blockstack PBC:

امیدورام که ۱۲ سالگی تولد بیت کوین آغاز فصل جدیدی برای بیت کوین باشد. فصلی که در آن شاهد سیر و حرکت بیت کوین وتبدیل آن از سرمایه‌ای منفعل به عنوان ذخیره ارزش به سرمایه‌ای فعال و پویا مثلا  کاربرد آن به عنوان وثیقه محصولات مالی باشیم. به نظر من گام منطقی بعدی در مسیر بیت کوین تبدیل به یک ارز ذخیره‌ای است.

  • مایکل ترپین(Michael Trepin)، بنیانگذار Transform Group و BitAngels:

دوازدهمین سالگرد وایت پیپر بیت کوین که برای رسیدن ارزش ۱۰۰۰۰ واحد از آن به قیمت یک پیتزا تقریبا دو سال زمان لازم بود، نمود کاملی از شعار بیل گیتس است که بیشتر مردم آن چه را که در یک سال قابل انجام است غلو می‌کنند و زیادی تخمین می‌زنند، ولی برآوردشان ازآن چه را در یک دهه می‌توان بدست آورد پایین‌تر از حد معمول است. امروزه با عبور ارزش بازار بیت کوین از ۲۶۰ میلیارد دلار ما شاهد اعتبار روزافزون الگوی ساتوشی و ولع و اشتیاق جهانی برای ابزاری عادلانه و مستقل برای ایجاد و مدیریت ثروت هستیم.

  • جیمی سانگ(Jimmy Song)، مدرس برنامه نویسی بلاک چین:

(بیت کوین دارای) شبکه‌ای قوی، جامعه‌ای شکست ناپذیر و قیمت بالایی است.

  • آلژاندرو د لا توره(Alejandro De La Torre)، معاون پولین، یک استخراستخراج  رمز ارزها و بیت کوین:

آرزو دارم شاهد استمرار موفقیت بیت کوین و تقویت روز افزون شبکه سالم و جهانی آن توسط ماینرهای دلسوز و مهربان باشیم.

  • افی پیلارینو(Efi Pylarinou)، مشاور حوزه بلاک چین و فین تک:

آرزوی من در سالگرد تولد بیت کوین این است که کمیسیون اروپا، سوئیس یا ایالات متحده تصمیم بگیرند که بلاکچین بیت کوین را برای یک حق قانونی جدید برای هر شهروندی که دارای کیف پول زنجیره ای غیر متمرکز با کارت شناسایی خود است، اتخاذ کنند. این کیف پول همچنین درصورتی که تصمیم به اتخاذ برخی طرح های UBI یا همان طرح‌های مربوط به درآمد پایه همگانی بگیرند، توسط هر کشوری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

  • اسکات ملکر(Scott Melker)، تاجر، سرمایه گذار و میزبان پادکست The Wolf Of All Streets:

“۲۰۰۰۰ دلار”

  • تایلر پیرسون(Taylor Pearson)، کارآفرین و نویسنده کتاب پایان مشاغل:

(بیت کوین عزیز) امید است که قدرت سانسور در مقابل تو  کند. امیدوارم که قدرت هش همواره پشتیبان و حامی تو باشد. کاش مسیرهای BIP۳۲ (کیف‌پول HD ) روی بلاک‌های تو بدرخشند. امید است تا دیدار دوباره من و تو، در آغوش ساتوشی آرام بگیری.

  • جاناتان ریچنتال(Jonathan Reichental)، مدیر عامل Human Future:

بیت کوین فقط ۱۲ سال سن دارد. هنوز جوان است و هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری و زمان زیادی برای رشد دارد. ۱۰-۱۵ سال دیگر، با کسب خرد و بلوغ، بیت کوین، خواهر و برادر و فرزندان آن ممکن است نیرویی در سیستم مالی جهانی محسوب شوند. برای آینده بیت کوین آرزوی موفقیت می‌کنم.

  • ساندرا رو(Sandra Ro)، مدیرعامل شورای تجارت جهانی بلاکچین:

۱۲ سالگی تولد بیت کوین مبارک! ای کاش هر شخصی که به سرمایه گذاری‌های مالی سنتی دسترسی ندارد و یا دسترسی‌اش محدود است امروز می‌توانست تعدادی ساتوشی‌ دریافت کند. بیت کوین برای توده‌ مردم!

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا