مقالات عمومی

19 مقاله برجسته در مورد ارزهای دیجیتال که باید خواند!

یک جنبه چالش برانگیز بیت کوین و مشتقات آن، این است که حوزه ای جدید و در حال گسترش می باشد و در نتیجه تهیه اطلاعات معتبر در مورد موضوعات دشوار می باشد. اکثرا افراد مجبورند که مقالات وبلاگ ها و وایت پیپر ها را اجمالا بخوانند تا از این رهگذر چیز هایی بیاموزند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

مقالات آموزشی در زمینه ارز های دیجیتال

از آنجا که برای اکثر مردم مدت زیادی طول می کشد تا از میان هیاهوی موجود آنچه را که مفید است پیدا کنند، ما تصمیم گرفتیم که لیستی از مفید ترین منابع را برای شما کنار هم گرد آوریم تا به یادگیری در مورد بیت کوین بپردازید. این منابع مخصوصا برای تازه کارانی که به تازگی شروع به کار در این زمینه کرده اند بسیار مفید می باشد. در زیر عنوان انگلیسی این ۱۹ مقاله مهم را می توانید ببینید:

 

۱- چرا بیت کوین اهمیت دارد

این مقاله یکی از بهترین منابع برای جواب این پرسش است که چرا سرمایه گذاران احتمالی باید بیت کوین را مورد توجه قرار دهند. این مقاله توسط Andreessen Horowitz نوشته شده است که او در رابطه با سرمایه گذاری در شرکت های مرتبط با بلاک چین فرد تاثیر گذاری می باشد. او از زمان پیدایش بیت کوین در حدود ۱۰ سال قبل به تبلیغ پتانسیل آن پرداخته است.

در این مقاله این نویسنده بیان می کند که اگرچه امروزه بیت کوین به دلیل پوشش عظیم رسانه ای موضوعی مشهور است اما نوعی شکاف دانش بین آنچه که طرفداران بیت کوین در مورد آن می دانند و آنچه که عموم مردم در مورد آن تصور می کنند، موجود می باشد. Horowitz به توضیح این مطلب می پردازد که چرا بسیاری از کارآفرینان در سیلیکان ولی (Silicon Valley) در مورد بیت کوین هیجان زده هستند و همچنین در این مقاله به تامل در مورد ارزش آینده این توکن دیجیتال می پردازد. این مقاله را می توانید از طریق لینک زیر پیدا کنید:

https://startupboy.com/2013/11/07/bitcoin-the-internet-of-money/

۲- بیت کوین، اینترنت پول

این مقاله توسط Naval Ravikant نوشته شده است که در سال ۲۰۱۴ به رشته تحریر درآمده است. در این مقاله بر نحوه طراحی بیت کوین تایید می شود که این طراحی بیت کوین را به چیزی بیش از یک وسیله مبادله برای پرداخت های دیجیتال تبدیل می کند. در این مقاله به صحبت در مورد تعدادی از کاربرد های بالقوه بیت کوین پرداخته می شود. بسیاری از مثال هایی که این نویسنده در مقاله اش ذکر کرده است حال توسط استارت آپ ها در حال پیاده سازی می باشد. در این مقاله بر این نکته تایید می شود که بلاک چین مخصوصا وقتی صحبت از عملکرد قانون قرارداد می شود، چقدر برای آینده ما مهم می باشد. از طریق لینک زیر می توانید به این مقاله دسترسی داشته باشید:

https://startupboy.com/2013/11/07/bitcoin-the-internet-of-money

۳- چگونه پول دیجیتال جهان را تغییر خواهد داد

این مقاله توسط برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong) بنیان گذار کوبین بیس نوشته شده است. او این مقاله را نوشت تا تاثیر بالقوه ارز های دیجیتال مانند بیت کوین را تعریف کند و اینکه چگونه این ارز های دیجیتال تاثیر مثبتی بر سعادت جهان خواهند داشت. به بیان ساده، او در این مقاله بیان می کند که همزمان با افزایش آزادی اقتصادی، سعادت و خوشبختی نیز افزایش پیدا می کند و ارز های دیجیتال در این میان می توانند نقش مهمی در این برخورداری عمومی داشته باشند.

آرمسترانگ نهضت کریپتو را با تحول آفرین ترین فناوری های زمان مانند هوش مصنوعی و محاسبات کوانتومی مقایسه می کند. در این مقاله بیان می شود که این کوین ها می توانند به ایجاد آزادی بیشتر در جهان اقتصاد کمک کنند و همچنین می توانند به عنوان یک بسته محرک عمل کنند و نوآوری را افزایش دهند. چیز های دیگری که این کوین ها می توانند انجام دهند شامل کم کردن ریسک جنگ، سرنگون کردن حکومت های دیکتاتوری و افزایش خوشبختی جهانی می باشد. می توانید از طریق لینک زیر به این مقاله دسترسی داشته باشید:

https://blog.coinbase.com/how-digital-currency-will-change-the-world-310663fe4332

۴- وایت پیپر بیت کوین

وایت پیپر بیت کوین توسط بنیان گذار آن ساتوشی ناکاموتو منتشر شد و منبع شماره یک برای هر فردی است که شروع به کار با بیت کوین می کند. آن همان اعلامیه اولیه ای است که بیت کوین را معرفی کرد و بدون شک منبعی بهتر از آن برای یادگیری این موضوع نیست.

قبل از خواندن هر چیز دیگری باید وایت پیپر بیت کوین را کاملا درک کنید. این وایت پیپر در واقع اساس درک مقالات دیگری است که در این پست آورده شده اند. این وایت پیپر چشم اندازی کلی از اصطلاحات، فناوری و نیت های پشت بیت کوین ارائه می دهد. ناکاموتو بیت کوین را به عنوان یک سیستم پرداخت برای آنچه که مدرک رمزنگاری در مقابل اعتماد می نامد، توصیف می کند. این باعث می شود که مردم به خرید و فروش با یکدیگر بپردازند و دیگر لازم نباشد که واسطه ها یا اشخاص ثالث در میان باشند و درصدی از تراکنش را از آن خود کنند. این مقاله را می توانید از طریق لینک زیر ببینید:

https://bitcoin.org/bitcoin.pdf

whitepaper وایت پیپر چیست

۵- با خواندن این مقاله، استخراج بیت کوین را شروع خواهید کرد

این مقاله توسط ریچی کینگ (Ritchie King) نوشته شده است و به خوانندگان کمک می کند که به توسعه و درک بلاک چین و آنچه که سبب استخراج ارز ها می شود، بپردازند. این مقاله مکملی عالی برای وایت پیپر بیت کوین است و استخراج بیت کوین را مجسم می کند. در این مقاله کینگ استخراج بیت کوین را با حسابداری قیاس می کند. در این فرآیند هر ماینر در ساخت و تهیه یک دفتر کل کمک می کند که شامل سوابق هر تراکنش می باشد. هر بار که کاربری کوین هایی را به فرد دیگری می فرستد، سوابق بر روی بلاک چین ثبت می شوند که این سوابق سپس توسط ماینر ها بررسی می شوند. برای دسترسی به این مقاله می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://qz.com/154877/by-reading-this-page-you-are-mining-bitcoins/

۶- منابع Coindesk

تقریبا هر سوالی که در مورد بیت کوین داشته باشید در بخش منابع وبسایت کوین دسک (Coindesk) پاسخ داده شده است. کار این پلتفرم در توضیح مسائل به انگلیسی ساده عالی است و با خواندن مقالات این وبسایت ممکن است به چیز هایی دست یابید که باعث رشد پورتفوی ارز های دیجیتال شما در آینده شود. از طریق لینک زیر می توانید به این بخش دسترسی داشته باشید:

https://www.coindesk.com/information/

۷- پروتکل های فربه

تفاوت بزرگی بین برنامه ها و پروتکل ها وجود دارد که قبل از وارد کردن پول خود در بیت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگر باید تشخیص دهید. این مقاله را Joel Monegro نوشته است و به بررسی مفصل این می پردازد که چگونه بلاک چین اینترنت و برنامه های مورد استفاده قرار گرفته را تغییر خواهد داد. بسیاری از کارشناسان این مقاله را برای آنهایی که می خواهند درک عمیقی از آینده این فناوری تحول آفرین داشته باشند، یک مقاله ضروری برای خواندن تلقی می کنند.

نویسنده در این مقاله ابراز می دارد که وقتی توسعه دهندگان دسته ای از برنامه ها را طراحی می کنند، ارتباط بین پروتکل ها و برنامه ها معکوس می شود. در اینجا ارزش به سمت لایه به اشتراک گذاشته شده پروتکل ها می رود و تنها مقدار کمی ارزش در لایه برنامه ها متمرکز می شود. می توان به این قضیه به عنوان توده ای از پروتکل های فربه و برنامه های نحیف نگریست. از طریق لینک زیر می توانید به این مقاله دسترسی داشته باشید:

https://www.usv.com/blog/fat-protocols

۸- پروتکل پنجم

این مقاله توسط Naval Ravikant نوشته شده است و به بررسی احتمال یک پروتکل پنجم می پردازد که می تواند در کامپیوتر مورد استفاده قرار گیرد تا ارتباطات برای انتقال ارزش را کامپیوتری کند. این پروتکل جدید به تقلیل فشار تراکنش ها و دیگر تقاضا های داده که می توانند به بلاک چین با کارمزد های بالای خود مخصوصا در مورد مقادیر عظیم ضربه بزند، کمک می کند. علاوه بر این، این اختراع جدید می تواند مانع از گسترش اسپم و حملات انکار سرویس (denial of service attacks) شود. همچنین این اختراع جدید کاربرد مستقلی نیز در حوزه هوش مصنوعی دارد.

در این مقاله نویسنده ابراز می دارد که روزی ارز های دیجیتال توسط شرکت ها برای انتقال ارزش، بررسی قرارداد ها و پیگیری هر تراکنش از طریق بلاک چین مورد استفاده قرار می گیرند. با این توسعه جدید، منابع مورد استفاده توسط ماینر های بیت کوین می تواند مورد استفاده بهینه قرار بگیرد و همچنین کنترل بهتری بر مسیریابی داده های شبکه فراهم می آید. این مقاله را می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

https://startupboy.com/2014/04/01/the-fifth-protocol/

۹- بیت کوین برای جمع آوری سرمایه

این مقاله نیز توسط ناوال راویکانت (Naval Ravikant) نوشته شده است. در این مقاله او به بررسی این قضیه می پردازد که چگونه می توان از بیت کوین برای جمع آوری سرمایه پروژه ها استفاده کرد که این مقاله خیلی قبل از فراگیر شدن جنون ICO ها منتشر شده است. ICO یا عرضه اولیه کوین مدل بی نظیری است که استارت آپ ها می توانند برای جمع آوری سرمایه از طریق صدور توکن دیجیتال مورد استفاده قرار دهند. این توکن ها قابل مقایسه با سهام می باشند و یا می توانند به عنوان وسیله رای گیری در یک شرکت مورد استفاده قرار گیرند. برای دسترسی به این مقاله می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://startupboy.com/2014/03/09/the-bitcoin-model-for-crowdfunding/

۱۰- توکن های بلاک چینی و طلوع مدل تجاری غیر متمرکز

در این مقاله که توسط Fred Ehrsam نوشته شده است، نویسنده به تشریح این می پردازد که چگونه مدل غیر متمرکز تجارت می تواند منجر به مزیت هایی در یک سطح ادراکی بیشتر شود. او به ذکر مثال هایی در مورد اینکه چگونه در گذشته توکن ها و بلاک چین برای شرکت هایی اعمال شده اند، می پردازد و به دلیل جاذبه ای که دارد ماخذ خوبی برای درک می باشد.

نویسنده در این مقاله ابراز می دارد که دارایی های شرکت زمانی توسط شرکت های استارت آپ برای جذب کارمندان با استعداد به کار می رفت و این قضیه در حال تغییر است. حال می توان از برنامه های غیر متمرکز برای پاداش دادن به کارمندان جدید در سراسر جهان استفاده کرد و به افزایش پذیرش این برنامه ها کمک شایانی کرد. می توانید از طریق لینک زیر به این مقاله مراجعه کنید:

https://medium.com/the-coinbase-blog/app-coins-and-the-dawn-of-the-decentralized-business-model-8b8c951e734f#.9qcbu16t2

۱۱- اندیشه هایی در مورد توکن ها

این کار نوشته مشترک Balaji و Naval می باشد. در این مقاله به موضوع ازدیاد ICO ها و بازار توکن پرداخته می شود. خواندن این مقاله برای سرمایه گذران اهمیت خاصی دارد زیرا مهم ترین موقعیت ها، چالش ها و توسعه هایی که این توکن ها می توانند در آینده داشته باشند در این مقاله پوشش داده می شود.

پیام کلیدی این مقاله این است که توکن ها نباید با دارایی ها و سهام یک شرکت در یک تجارت خاص مقایسه شوند بلکه آنها مانند یک کلید API اپلیکیشن کار می کنند. علی رغم این درک نادرست توکن ها که اغلب ذکر می شود، آنها هنوز هم یک پیشرفت با ارزش و تحول آفرین در حوزه تامین وجه استارت آپ ها می باشند. توکن ها باعث گسترش موقعیت هایی برای توسعه گستره ای از پروژه های مختلف می شوند که قبلا این پروژه ها برای سرمایه گذاران خطر پذیر و وال استریت گذاشته می شدند. از طریق لینک زیر می توانید به این مقاله دسترسی داشته باشید:

https://news.21.co/thoughts-on-tokens-436109aabcbe

۱۲- تفاوت بین کوین ها و توکن های پروتکل

اصطلاحات کوین و توکن های پروتکل اغلب به جای همدیگر مورد استفاده قرار می گیرند اما آنها تفاوت هایی کلیدی با هم دارند و در واقع دو مقوله جدا هستند. این مقاله راهنمای مفیدی برای افرادی است که می خواهند توکن ها، کوین ها و برنامه های غیر متمرکز را با جزئیات بیشتری درک کنند. برای دسترسی به این مقاله می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://medium.com/@willwarren89/the-difference-between-app-coins-and-protocol-tokens-7281a428348c#.pzk5vjfxd

۱۳- بیت گلد (Bit Gold)

این مقاله توسط Nick Szabo نوشته شده است که در آن ایده Bit Gold که در 2005 پیشنهاد شد، تعریف می شود. Bit Gold ایده ای مشابه بیت کوین می باشد و افرادی می گویند که Nick Szabo در واقع همان ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین می باشد.

در این مقاله Szabo پروتکلی را توصیف می کند که با استفاده از آن می توان بیت ها را به صورت آنلاین و با کمترین دخالت از جانب اشخاص ثالث ایجاد کرد. سپس می توان این بیت ها را به صورت ایمن ذخیره، انتقال و یا معاوضه کرد و برای این کار ها مقدار بسیار کمی اعتماد لازم می باشد. این مقاله را می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

http://unenumerated.blogspot.com/2005/12/bit-gold.html

۱۴- پروتکل های God

 این مقاله نیز کار Nick Szabo می باشد. این مقاله به بررسی شیوه هایی می پردازد که بلاک چین می تواند برای اعتماد مهم باشد و بلاک چین با تعدادی از پروتکل های شخص ثالث  و کم ارزش شده مقایسه می شود. پروتکل های God قبل از پیدایش بیت کوین به خوبی نوشته شده بودند و این پروتکل ها حتی مشکلاتی را مطرح می کنند که بیت کوین برای حل آنها طراحی شده است. از طریق لینک زیر می توانید به این مقاله دسترسی داشته باشید:

http://nakamotoinstitute.org/the-god-protocols/

۱۵- شبکه لایتنینگ چیست؟

این مقاله نوشته الیزابت استارک (Elizabeth Stark) می باشد که از مالکان لایتنینگ (Lightning) است. او در این مقاله شبکه لایتنینگ را با انگلیسی ساده توصیف می کند و به تعریف شبکه لایتنینگ و ارتباط آن با بلاک چین هایی امروزه پرداخته می شود.

او ابراز می کند که شبکه لایتنینگ می تواند باعث شود که تراکنش های بلاک چینی سریعتر پردازش شوند. بدین صورت انجام می گیرد که هر کامپیوتر تنها اطلاعات حیاتی و مهم را ذخیره می کند و داده های غیر ضروری را رها می کند. برای دسترسی به این مقاله می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://coincenter.org/entry/what-is-the-lightning-network

شبکه لایتنینگ

۱۶- DAO شرکتی از آینده

این مقاله توسط Dmitry Korzhik نوشته شده است. در این مقاله ویژگی ها و مزایای یک سازمان مستقل غیر متمرکز (DAO) پوشش داده می شود. اگر این ایده برای شما جدید است و مایل به بررسی کلی این مسئله می باشید، خواندن این مقاله خالی از لطف نمی باشد.

Kozhik ابراز می دارد که در آینده شرکت ها و سازمان ها متحول می شوند. این یعنی ما احتمالا زمانی را می بینیم که رئیسی وجود نخواهد داشت و صدای هر شخص علی رغم حضور در شرکت شنیده خواهد شد. به علاوه، کارمندی نیز موجود نخواهد بود و در عوض سهامدارانی موجود خواهند بود که با رشد شرکت سود بیشتری عایدشان خواهد شد. برای دسترسی به این مقاله به لینک زیر مراجعه کنید:

https://medium.com/@korzhikdmitry/the-company-of-the-future-dao-18ac7135349d

۱۷- سناریوی خرسی برای کریپتو

این مقاله توسط Preston Byrne نوشته شده است که یک کارآفرین در زمینه فناوری می باشد. کار او تحلیل بازار ICO از منظر فنی و قانونی می باشد. در این مقاله او توضیح می دهد که چگونه بازار برای بهینه کردن ارز های دیجیتال آماده شده است و این چگونه ممکن است اتفاق بیافتد.

در این مقاله تاکید خاصی بر عرضه اولیه کوین ها و وعده آنها برای کسب سود سریع و آسان می شود. این توکن ها وعده بیشترین مقدار درآمد را در کمترین زمان می دهند. او در این مقاله ادعا می کند که بازار ICO حباب است و این حباب قبل از اینکه مصرف کنندگان قادر باشند از این فناوری جدید استفاده بهینه کنند، خواهد ترکید. مقاله او را می توانید از طریق این لینک دریافت کنید.

۱۸- ارز فیات چیست و چرا بهتر از استاندارد طلا می باشد؟

این مقاله یک نمای متعالی از بازار ارز فیات از جمله دلار را فراهم می کند و توضیح داده می شود که چرا این ارز ها گزینه بهتری به نسبت استاندارد طلا هستند. این مقاله به بررسی مقداری از جزئیات عملکرد طلا در گذشته نیز می پردازد که در این مقاله نتیجه گیری های حیرت برانگیزی گرفته می شود و ابراز می دارد که ممکن است طلا بهترین سرمایه گذاری نباشد.

نویسنده این مقاله که هویت واقعی او ناشناس است ابراز می دارد که ذخیره های ارزش سنتی مانند طلا و نقره بیشتر در وضعیت های اقتصادی نامعلوم خریده می شوند و این حقیقت زمانی که از توزیع یک ارز در مقیاس وسیع صحبت می شود به موجودی در حال گردش آن لطمه وارد می کند. این مقاله را می توانید از طریق لینک زیر دریافت کنید:

https://www.fool.com/investing/general/2015/12/06/fiat-currency-what-it-is-and-why-its-better-than-a.aspx

۱۹- منابع بیت کوین

این مقاله آخر لیست، منبع جامعی است که همه چیز را در ارتباط با بیت کوین، سرمایه گذاری و بلاک چین پوشش می دهد.این صفحه اینترنتی به عنوان یک دایرکتوری عمل می کند که لینک بسیاری از مقالات، دوره های آنلاین و نمایش های ویدیویی را در خود دارد که بازدید کنندگان می توانند بدون هزینه به آن دسترسی داشته باشند. صد ها لینک در آنجا وجود دارد که می توان از میان آنها انتخاب کرد و می توان مواردی را برای مراجعات آینده بوکمارک کرد. می توانید این مقاله را از لینک زیر دریافت کنید:

http://lopp.net/bitcoin.html

از اینکه به این ۱۹ مقاله انتخاب شده توسط ما توجه کردید متشکریم و از شما می خواهیم که نظرات خود را در مورد صفحات با ارزش دیگر در این راستا با ما در میان بگذارید.

منبع
mybitcoin

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
6 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا