ترید

تری کاماز (3Commas) ابزاری هوشمند برای معامله کنندگان باهوش ارز دیجیتال!

تری کاماز (3Commas) مجموعه ای از ابزارهای هوشمند است تا به سرمایه گذاران ارز دیجیتال کمک کند که در سراسر صرافی ها ریسک های سرمایه گذاری را به حداقل برسانند، ضررها را کاهش دهند، سود کسب شده را افزایش دهند و پورتفولیوی خود را مدیریت کنند.

تری کاماز (3Commas) که در سنت پترزبورگ روسیه قرار دارد به معامله کنندگان مبتدی و باتجربه مجموعه ای از ابزارهای هوشمند ارائه می‌دهد که این ابزارها برای کمک به مدیریت پورتفولیوی آنها و به حداکثر رساندن سود و کاهش ضررها طراحی شده است.

مایک گوریونوف در خصوص  اینکه چه عاملی از همان ابتدا باعث شده است که این تیم به توسعه پلتفرم مورد نظر فکر کنند گفت:

این جریان داستان بامزه ای دارد زیرا از ابتدا این پلتفرم را فقط برای استفاده خودمان ایجاد کردیم. هنگامی که پروژه را به دوستانمان در جامعه کریپتو نشان دادیم، متوجه شدیم که نیاز بسیار زیادی به ابزارهای تری کاماز (3Commas) وجود دارد. در نتیجه تصمیم گرفتیم که این پروژه را به صورت عمومی عرضه کنیم.

تری کاماز (3Commas) در سپتامبر ۲۰۱۷ به صورت عمومی عرضه شد و با پیشنهاد کاربران به یکدیگر به ۵ هزار معامله کننده فعال و میانگین حجم معاملات روزانه بیش از ۵ میلیون دلار دست یافت.

 

ابزارها و ویژگی ها

اولین نکته ای که در خصوص تری کاماز توجه ما را به خود جلب کرد رابط کاربری ساده و ساماندهی شده آن بود. این پلتفرم چه در نسخه های رایانه ای و چه در نسخه های موبایلی، تجربه کاربری منطقی و ساده ای ارائه می‌دهد. زبان های انگلیسی و روسی در این پلتفرم وجود دارد و تیم توسعه دهنده بر روی زبان های دیگر نیز در حال کار می‌باشند.

3commas-داشبورد

همکاری با صرافی های ارز دیجیتال

تری کاماز با پولونیکس، بیترکس، بیتفینکس، بایننس و تمام کیف پول های اتریوم همکاری می‌کند. فرآیند همگام سازی حساب صرافی با این پلتفرم به لطف راهنمای آسان و قدم به قدم آن، بسیار ساده و سریع می‌باشد. در سال آتی صرافی های بیشتری نیز به این فهرست اضافه خواهند شد.

تری کاماز به منظور به حداقل رساندن ریسک موجود و تشویق به معاملات هوشمند، دو ابزار را ارائه داده است که هر معامله کننده ای باید بشناسد و از آنها بهره ببرد. این دو ابزار عبارتند از سفارش تریلینگ استاپ لاس و سفارش تریلینگ کسب سود.

تری کاماز_تریلینگ

 

تریلینگ استاپ لاس

سفارش تریلینگ استاپ لاس در همه زمینه به جز یک مورد مشابه با سفارش استاپ لاس استاندارد می‌باشد. هر دوی این سفارشات، هنگام افت قیمت، ضررها را به حداقل می‌رسانند اما برخلاف سفارش استاپ لاس که به صورت دستی بر روی آستانه قیمت ثابتی تعیین می‌شود، سفارش تریلینگ استاپ لاس بر مبنای درصد می‌باشد و به صورت خودکار بر اساس نوسان قیمت تنظیم می‌شود.

برای مثال فرض کنید ۱۰ اتر هرکدام به قیمت ۶۷۵ دلار می‌خرید و برای به حداقل رساندن ضررهای بالقوه، سفارش استاپ لاس  ۱۰ درصدی ایجاد می‌کنید. این موضوع بدان معنا است که اگر قیمت اتر به کمتر از ۶۰۷.۵ دلار رسید، سفارش استاپ لاس به طور خودکار اجرا شده و اتر شما را خواهد فروخت.

اما اگر قیمت اتر طی یک روز افزایش یابد چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ در این شرایط، سفارش استاپ لاس استاندارد هم چنان هنگامی اجرا خواهد شد که قیمت به کمتر از ۱۰ درصد قیمت خرید برسد. اما سفارش تریلینگ استاپ لاس به طور خودکار بر اساس تغییر قیمت تنظیم می‌شود. بنابراین اگر قیمت اتر تا ۱۵ درصد افزایش یابد، سفارش تریلینگ استاپ لاس هنگامی فعال خواهد شد که قیمت اتر، ۱۰ درصد نسبت به قیمت فعلی کاهش یابد، یعنی ۵ درصد سود برای شما به همراه دارد.

تریلینگ کسب سود

درست همانند ابزار تریلینگ استاپ لاس که برای به حداقل رساندن ضرر طراحی شده است، ابزار تریلینگ کسب سود برای به حداکثر رساندن سود عمل خواهد کرد. مجددا از مثال فوق استفاده می‌کنیم. فرض کنید ۱۰ اتر هرکدام به قیمت ۶۷۵ دلار خریده اید و سفارش استاندارد کسب سود را بر روی ۷۰۰ دلار قرار داده اید. این موضوع بدان معنا است که از هر اتر، ۲۵ دلار سود دریافت خواهید کرد.

اما اگر قیمت اتر بیشتر از ۷۰۰ دلار شود چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ مشخصا سود بالقوه بیشتری را از دست می‌دهید. سفارش تریلینگ کسب سود به شما امکان می‌دهد تا اتر خود را با درصدی از بالاترین قیمت بفروشید و بیشترین میزان سود بالقوه را کسب کنید. بنابراین اگر سفارش تریلینگ کسب بود ۱۰ درصد را تعیین کرده باشید و قیمت اتر به ۸۰۰ دلار برسد و سپس کاهش یابد، این سفارش هنگامی فعال خواهد شد که قیمت به کمتر از ۷۲۰ دلار برسد و در نتیجه هر اتر ۴۵ دلار سود به شما ارائه می‌دهد.

پورتفولیوهای شخصی سازی شده

ابزار پورتفولیوهای تری کاماز یک ویژگی منحصربه‌فرد است که نه تنها به کاربران امکان می‌دهد که عملکرد واقعی پورتفولیوی خود را در طول زمان دنبال کنند، بلکه به آنها امکان ایجاد “پورتفولیوی رویایی” از توکن ها و کوین هایی می‌دهد که به نظر آنها می‌تواند سودآور باشد. این پورتفولیوهای شخصی سازی شده به طور عمومی در دسترس سایر کاربران قرار دارد تا بتوانند پورتفولیوی مورد نظر را تحلیل کنند و حتی آن را به پورتفولیوی خود اضافه کنند.

3commas-پورتفولیو

برنامه های آینده

به نظر می‌رسد سال جاری، سال پرمشغله ای برای تری کاماز می‌باشد. در آینده چندین ابزار معاملاتی جدید نظیر شبکه اجتماعی معاملات و معاملات آربیتراژ اضافه خواهد شد. شبکه اجتماعی معاملات به کاربران امکان می‌دهد تا معامله کنندگان محبوب خود را دنبال (Follow) و از معاملات آنها الگوبرداری کنند.

معاملات آربیتراژ به کاربران امکان خواهد داد تا از اختلاف قیمت بین صرافی ها بهره ببرند. در این ویژگی، معامله کنندگان خواهند توانست کریپتو را در یک صرافی با قیمت کم بخرند و در صرافی دیگر با قیمت بالاتر بفروشند. قابلیت های معاملات آربیتراژ کریپتو بسیار کم می‌باشد، بنابراین عرضه این ابزار می‌تواند به نفع جامعه کریپتو باشد.

 

تخفیف ۵۰ درصدی در تعطیلات آخر سال

تری کاماز برای تعطیلات آخر سال برای تمام واریزهای کاربران، ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته است. برای استفاده از این تخفیف به کد خاصی نیاز نیست و فقط کافی است در تری کاماز ثبت نام کنید و واریز خود را انجام دهید. سپس تخفیف ها و جوایز به طور خودکار اعمال خواهد شد.

3commas-تخفیف

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا