اخبار آلتکوینتحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت ۵ آلت کوین که در بازار نزولی هفته‌های اخیر عملکرد درخشانی داشته‌اند

RNDR ،‌KAVA‌ ،TRX، AGIX و IOTA جز آلت کوین‌هایی بودند که بیشترین افزایش قیمت را در این هفته (۲۹ اردیبهشت تا ۵ خرداد) تجربه کردند. در این مطلب به تحلیل تکنیکال این ۵ رمزارز می‌پردازیم تا ببینیم که بعد از این رشد در چه وضعیت قیمتی قرار دارند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به گزارش BeInCrypto، آلت کوین هایی که در زیر بررسی خواهیم کرد بهترین عملکرد را در این هفته از خود به نمایش گذاشتند و در صدر اخبار قرار گرفتند:

  • RNDR با ۱۵.۱۴٪ رشد قیمتی
  • KAVA با ۱۴.۵۹٪ رشد قیمتی
  • TRX با ۹.۴۹٪ رشد قیمتی
  • AGIX با ۶.۰۶٪ رشد قیمتی
  • IOTA با ۵.۴۵٪ رشد قیمتی

تحلیل تکنیکال قیمت RNDR

قیمت RNDR از ابتدای سال ۲۰۲۳ در حال افزایش بوده است. توکن RNDR‌ در ۱۱ می (۲۱ اردیبهشت)، از سطح ۱.۶۲ دلار جهش کرد و به حرکت صعودی خود سرعت بخشید. این امر منجر به ثبت یک سقف قیمت سالانه جدید در ۲.۹۵ دلار شد.

پس از یک افت موقت، قیمت مجددا وارد فاز صعودی شد و اکنون در حال تلاش برای ثبت یک سقف سالانه جدید است.

طبق تئوری امواج الیوت، قیمت می‌تواند قبل از سقوط خود تا سقف ۳.۳۳ دلار افزایش پیدا کند. تحلیلگران تکنیکال با مطالعه الگوهای بلندمدت قیمت و روانشناسی بازار، از نظریه موج الیوت برای تعیین جهت روند استفاده می‌کنند.

تارگت مورد نظر (۳.۳۳ دلار) در صورتی به دست می‌آید که طول موج پنجم را برابر با مجموع افزایش قیمتی که در طول موج‌های اول و سوم اتفاق افتاده، در نظر بگیریم.

نمودار ۱۲ ساعته RNDR
نمودار ۱۲ ساعته RNDR. منبع: TradingView

در نقطه مقابل، اگر قیمت به زیر ۲.۲۵ دلار (خط قرمز) برسد، روند قیمت نزولی خواهد شد. در این حالت، کاهش قیمت به سطح ۱.۷۰ دلار محتمل‌ترین سناریو خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت کاوا (KAVA)

قیمت KAVA از کف ۰.۶۶ دلاری خود در ۸ مه (۱۸ اردیبهشت) به سرعت در حال افزایش بوده است. شتاب صعودی قیمت در ۲۳ می (۲ خرداد) افزایش پیدا کرد و باعث بریک اوت KAVA از مقاومت ۱.۱۰ دلار و افزایش قیمت به سقف ۱.۵۵ دلار شد.

با این حال، این حرکت صعودی پایدار نبود و قیمت اکنون به سطح ۱.۱۰ دلاری خود بازگشته و ظاهرا در حال تبدیل آن به سطح حمایت خود است.

گفتنی است، شکسته شدن این سطح حمایتی یا جهش قیمت از آن، روند آتی قیمت KAVA را تعیین خواهد کرد.

نمودار روزانه KAVA/USDT
نمودار روزانه KAVA/USDT. منبع: TradingView

در صورت شکست نزولی قیمت، احتمالا باید شاهد کاوا تا سطح حمایت ۰.۷۵ دلار باشیم. با این حال، اگر قیمت از این سطح جهش کند، کاوا می‌تواند یک‌بار دیگر سقف ۱.۵۰ دلاری خود را آزمایش کند.

تحلیل تکنیکال قیمت ترون (TRX)

قیمت TRX از ۱۱ مارس (۲۰ اسفند ۱۴۰۱) در حال افزایش بوده است. در حالی که قیمت در ابتدا برای عبور از مقاومت ۰.۰۷۱ دلار با چالش مواجه شده بود، در نهایت در ۲۰ می (۳۰ اردیبهشت) موفق شد این کار را انجام دهد.

این حرکت منجر به افزایش قیمت به سقف سالانه ۰.۰۸۰ دلار در ۲۳ می (۲۳ اردیبهشت) شد.

قابل به ذکر است که قیمت ارز دیجیتال ترون اکنون در وسط دامنه معاملاتی ۰.۰۷۱-۰.۰۸۸ دلار در حال نوسان است.

نمودار روزانه TRX/USDT
نمودار روزانه TRX/USDT. منبع: TradingView

در صورتی که قیمت مومنتوم خود را از دست بدهد، TRX می‌تواند به منطقه ۰.۰۷۱ دلار سقوط کند. با این حال، اگر روند صعودی ادامه یابد، قیمت می‌تواند تا مقاومت ۰.۰۷۸ دلار افزایش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت AGIX

قیمت AGIX در داخل یک کانال نزولی از ۸ فوریه (۱۹ بهمن ۱۴۰۱) در حال کاهش بوده است. این کانال نزولی یک الگوی اصلاحی در نظر گرفته می‌شود، بنابراین، بریک اوت از آن محتمل‌ترین سناریو است.

در ۱۲ می (۲۲ اردیبهشت)، قیمت از محل تلاقی خط حمایت کانال و سطح حمایت ۰.۲۳ دلار افزایش یافت.

نمودار روزانه AGIX/USD. منبع: TradingView

اگر توکن SingularityNET از سقف کانال خارج شود، می‌تواند تا مقاومت بعدی خود در ۰.۵۷ دلار افزایش یابد با این حال، اگر قیمت AGIX ناحیه ۰.۲۳ دلار و کف کانال را از دست بدهد، ‌احتمالا باید شاهد افت قیمت تا سطح حمایت ۰.۱۶ دلار باشیم.

تحلیل تکنیکال قیمت آیوتا (IOTA)

قیمت IOTA از ۲۲ می (۱ خرداد) در حال افزایش بوده است. در همان روز، توکن IOTA ناحیه مهم ۰.۱۸ دلار را پس گرفت و این محدوده را به حمایت خود تبدیل کرد.

اگر این روند افزایشی ادامه یابد، نزدیک‌ترین مقاومت بعدی سطح ۰.۲۰۵ دلار خواهد بود. با این حال، اگر قیمت شتاب صعودی خود را از دست بدهد، IOTA می‌تواند دوباره تا سطح حمایت ۰.۱۸ دلار سقوط کند.

نمودار شش ساعته IOTA/USDT. منبع: TradingView
نمودار شش ساعته IOTA/USDT. منبع: TradingView

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا