اخبار خارجی

آوه استیبل کوین خود را با نماد GHO عرضه می‌کند

پروتکل آوه اعلام کرد در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی استیبل کوین بومی خود است. این استیبل کوین که GHO نام دارد به کاربران امکان می‌دهد استیبل کوین را وام بگیرند و همزمان از دارایی‌های وثیقه خود در آوه بازده کسب کنند. راه‌اندازی استیبل کوین هنوز در مرحله پیشنهاد است و قطعی نیست و به همین مناسبت یک ARC (درخواست نظرات از جامعه آوه) در DAO این پلتفرم به راه افتاده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، پروتکل آوه (Aave) یکی از قدرت‌های بزرگ امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، از پیشنهاد راه‌اندازی یک استیبل کوین با وثیقه بیش از حد به نام GHO، خبر داده است. البته راه‌اندازی این استیبل کوین مشروط به تایید سازمان مستقل غیرمتمرکز جامعه (DAO) آوه است.

در اطلاعیه این شرکت آمده است:

ما یک کوین فناوری پیشرفته در غالب یک استیبل کوین غیرمتمرکز جدید به نام GHO ایجاد کرده‌ایم که کوین بومی اکوسیستم Aave خواهد بود.

GHO یک استیبل کوین مبتنی بر اتریوم و غیرمتمرکز است که به دلار آمریکا پگ شده و امکان وثیقه‌گذاری آن با دارایی‌های مختلف وجود دارد از این نظر می‌توان گفت این استیبل کوین شباهت‌هایی به مکانیسم دای (DAI) دارد.

در ازای وثیقه سپرده شده می‌توان استیبل کوین GHO مینت (صادر) کرد. با این حال، فهرست دارایی‌هایی که پشتیبانی می‌شود و همچنین نسبت وثیقه هنوز مشخص نشده است.

از آنجایی که کاربران استیبل کوین را در مقابل دارایی‌های خود وام می‌گیرند، مانند وام‌های دیگر آوه، انتظار می‌رود این وام نیز وثیقه بیش از حد داشته باشد.

کل بهره‌ای که مینت‌کنندگان GHO به پروتکل پرداخت می‌کنند، به طور مستقیم به خزانه AaveDAO منتقل می‌شود. دارندگان توکن استیک‌شده آوه (stkAAVE) نیز می‌توانند GHO را با تخفیف‌ خوبی مینت کنند و وام بگیرند.

این تیم اظهار داشت:

اگر جامعه آوه به قابلیت صدور GHO توسط کاربران رای مثبت دهد، نرخ بهره اولیه و نرخ تخفیف پیشنهادی اعلام خواهند شد.

استانی کولچوف (Stani Kulechov)، بنیانگذار آوه، گفت:

GHO توسط دارایی‌های موجود در بازار اتریوم پشتیبانی می‌شود. چشم‌انداز اصلی GHO پذیرش از طرف راهکارهای لایه ۲ و بهره‌مندی از فرصت‌های به حساب آمدن به عنوان روشی برای پرداخت واقعی در سراسر اینترنت و روی زمین است.

راه‌اندازی استیبل کوین GHO توسط آوه
توییت استانی کولچوف (Stani Kulechov)، بنیانگذار آوه در مورد راه‌اندازی استیبل کوین GHO منبع: توییتر

آوه یک پروتکل دیفای است که کاربران را قادر می‌سازد دارایی‌های دیجیتال را بدون نیاز به دریافت تاییدیه از یک واسطه متمرکز قرض دهند و قرض بگیرند. پیشنهاد ارائه استیبل کوین با رشد قیمت آوه (AAVE)، همزمان شده است. قیمت آوه، توکن بومی پروتکل، در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۵٪ افزایش یافته است. بر اساس داده‌های قیمت میهن بلاکچین، در زمان نوشتن این مطلب قیمت AAVE به ۷۲.۳۱ دلار رسیده است.

طبق داده‌های DefiLlama، آوه دومین پلتفرم بزرگ دیفای از نظر کل ارزش قفل شده (TVL) با ۶.۷۶ میلیارد دلار است. این اکوسیستم مبتنی بر اتریوم بوده و همچنین از راهکارهای لایه ۲ متعددی از جمله پالیگان، آپتیمیزم و آربیتروم پشتیبانی می‌کند.

استیبل کوین GHO برابری ارزش خود را چگونه حفظ خواهد کرد؟

پس از سقوط ترا و نابودی استیبل کوین آن یعنی UST، آن در ماه می (اردیبهشت)، استیبل کوین‌ها تحت نظارت بیشتری قرار گرفته‌اند. وقتی یکی از کاربران در فروم حاکمیت آوه پرسید: «چه نوع آربیتراژی برای حفظ GHO وجود دارد؟ چه کسی از آربیتراژ پول در می‌آورد؟»

مارک زلر (Marc Zeller)، یکی از رهبران آوه، توضیح داد:

اگر قیمت GHO به هر دلیلی از پشتوانه خود بالاتر رفت، آن را بفروشید و استیبل کوین دیگری مینت کنید و سود بگیرید. برعکس اگر فشار فروش وجود داشته باشد و قیمت این استیبل کوین پایین‌تر بیاید بازپرداخت بدهی سودآور است. از طریق بازپرداخت بدهی و سوزاندن GHO عرضه کل کاهش خواهد یافت که به افزایش قیمت آن منجر خواهد شد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا