اخبار بلاکچین

با راه‌اندازی صرافی غیرمتمرکز Aerodrome در شبکه بیس، TVL این شبکه دو برابر شد

پس از راه‌اندازی صرافی غیرمتمرکز Aerodrome در شبکه بیس (Base) ارزش کل قفل شده (TVL) این شبکه دو برابر شده و به ۳۸۰ میلیون دلار رسیده است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از دبلاک، پس از آنکه یک صرافی غیرمتمرکز جدید به نام Aerodrome، در شبکه بیس (Base) راه‌اندازی شد، این شبکه لایه ۲ اتریوم شاهد افزایش قابل توجهی در کل ارزش قفل شده (TVL) بود.

بر اساس داده‌های دیفای لاما (DeFiLlama)، TVL این شبکه از ۳۸۰ میلیون دلار فراتر رفته که دو برابر میزان سپرده آن در ۲۸ آگوست (۶ شهریور) پیش از راه‌اندازی صرافی غیرمتمرکز Aerodrome است. از مجموع TVL شبکه بیس، سهم این صرافی بیش از ۲۰۰ میلیون دلار است.

شبکه اصلی بیس در اوایل آگوست در دسترس عموم قرار گرفت و اکنون پس از شبکه‌های آربیتروم وان، پالیگان و آپتیمیزم (OP Mainnet) به چهارمین بلاکچین لایه ۲ از نظر TVL تبدیل شده است.

الکساندر کاتلر (Alexander Cutler)، یکی از بنیانگذاران Aerodrome، در مصاحبه با دبلاک گفت:

این رشد فوق‌العاده بوده و مهر تاییدی بر نظریه ما است که DEXهای بومی اکوسیستم می‌توانند برنده شوند.

افزایش نقدینگی شبکه بیس

تیم توسعه‌دهنده Velodrome Finance (یک صرافی غیرمتمرکز در OP Mainnet) اوایل هفته با همکاری و حمایت بیش از ۲۰ شریک، صرافی Aerodrome را به عنوان یک نسخه فورک در شبکه بیس راه‌اندازی کرد.

شایان ذکر است، ولودرام (Velodrome) بزرگترین پروتکل تبادل غیرمتمرکز در OP Mainnet ( با نام قبلی آپتیمیزم) هم از نظر ارزش کل قفل شده و هم درآمد است. Velodrome دارای ارزش کل ۱۶۳ میلیون دلار است که موقعیت آن را به عنوان بزرگترین پروتکل دیفای در OP Mainnet تایید می‌کند.

تیم سازنده Aerodrome امیدوارند بتوانند موفقیت Velodrome را تکرار کنند. به گفته این تیم، هدف از راه‌اندازی Aerodrome افزایش نقدینگی در شبکه بیس و پردازش بخش بزرگی از تراکنش‌های این شبکه است. این رویکرد مشابه استراتژی این تیم در شبکه OP Mainnet با صرافی غیرمتمرکز Velodrome است که شامل استفاده از مجموعه‌ای از مشوق‌های مالی غیرمتمرکز به نام «فلای ویل (flywheel)» است.

کاتلر افزود:

قبل از راه‌اندازی این صرافی، نقدینگی در شبکه بیس از هم گسیخته و اکوسیستم دیفای آن ناقص بود. ما اکنون با همکاری بیش از ۲۰ شریک کمک کرده‌ایم تا انفجاری از نقدینگی در این اکوسیستم ایجاد شود.

گفتنی است این DEX جدید وعده داده که معامله‌گران آن می‌توانند توکن‌ها را با «حداقل لغزش (slippage)» و کارمزدهای پایین مبادله کنند، در حالی که به کاربران با توکن‌های حاکمیتی پاداش می دهد که می توانند از آنها برای رای دادن استفاده کرده و در عین حال ارزش آنها نیز افزایش خواهد یافت‌.

صرافی غیرمتمرکز Aerodrome، برای تشویق کاربران توکن خود به نام AERO را به کاربران فعلی که توکن‌های veVELO یا توکن‌های قفل شده Velodrome (VELO) را هولد می‌کنند، ایردراپ می‌کند. بر اساس این پروژه، ۴۰٪ از عرضه AERO در اختیار هولدرهای veVELO قرار خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا