اخبار خارجی

به‌روزرسانی الگوراند، امکان ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز پیچیده را فراهم می‌سازد

به‌روزرسانی الگوراند این امکان را فراهم می‌کند تا محصولاتی که در آینده بر بستر این بلاکچین ساخته می‌شوند در ابزارهایی مانند موبایل‌ و ساعت‌های هوشمند و همچنین در بلاکچین‌های دیگر قابل اجرا باشند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌دسک، بلاک چین الگوراند، به‌روزرسانی فنی مهمی عرضه کرده‌است که با هدف پشتیبانی از تعامل‌پذیری بین زنجیره‌ای طراحی شده و به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا به آسانی به ساخت و توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز پیچیده بر بستر این شبکه بپردازند.

این به‌روزرسانی الگوراند، امکان فراخوانی یک قرارداد هوشمند در قرارداد دیگر را ایجاد می‌کند. این قابلیت به برنامه‌های کاربردی امکان می‌دهد تا به صورت کارآمد و بدون نیاز به اعتماد، با سایر محصولات مبتنی بر قرارداد هوشمند تعامل کنند. «فراخوانی» اصطلاح مورد استفاده برای تابعی است که هش تراکنشی را که در بلاکچین ثبت می‌شود، بازمی‌گرداند. این توابع همیشه و برای همه قابل استفاده هستند.

تا پیش از این، قراردادهای هوشمند بر بستر الگوراند تنها به صورت دستی توسط توسعه‌دهنده و زمانی‌که قصد داشت اطلاعاتی را در یک قرارداد ذخیره کند، قابل فراخوانی بود. این کار، فرایندی دشوار و خسته‌کننده بود. به‌روزرسانی الگوراند به قراردادها امکان می‌دهد تا به صورت خودکار و مستقیم قراردادهای دیگر را فراخوانی کنند. در توییت اعلام این خبر آمده است:

فراخوانی قرارداد به قرارداد به تیم‌های توسعه‌دهنده امکان می‌دهد تا بر بستر الگوراند برنامه‌های کاربردی قدرتمندتر و متنوع‌تری بسازند.

برای اطلاعات دقیق‌تر در مورد این به‌روزرسانی به پست وبلاگ الگوراند مراجعه کنید.

الگوراند

مراحل توسعه این به‌روزرسانی با استفاده از برنامه تشویقی ۲۰ میلیون دلاری بنیاد الگوراند انجام شد. برنامه‌های تشویقی بنیاد الگوراند بر ساخت ابزارهای مورد نیاز توسعه‌دهندگان و سازگاری با ماشین مجازی اتریوم (EVM) تمرکز دارد.

پاول ریگل (Paul Riegle) مدیر ارشد محصولات بنیاد الگوراند اظهار داشت:

قدرت و ترکیب‌پذیری پلتفرم قرارداد هوشمند الگوراند طی ماه‌های اخیر متحول شده است. توسعه‌دهندگان در حال ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز کاربردی و چندمنظوره‌ای هستند که صنایع مختلفی را دگرگون خواهد کرد.

یکی از ویژگی‌های اصلی به‌روزرسانی الگوراند، ارائه کلیدهای فالکون (Falcon Keys) است. این کلیدها در آینده نزدیک برای ایجاد گواه‌های اثبات وضعیت مورد استفاده قرار خواهند گرفت این زیرساخت جدید دسترسی به الگوراند را بدون نیاز به اعتماد و در محیط‌هایی با مصرف انرژی کم، نظیر موبایل‌ها و ساعت‌های هوشمند، امکان‌پذیر می‌کند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا