مقالات عمومی

آندرس آنتونوپولوس کیست؟‌ از آموزش حوزه IT تا آموزش بیت کوین!

آندرس آنتونوپولوس (Andreas M. Antonopoulos) متخصص یونانی – بریتانیایی بیت کوین و بلاک چین است که در سال ۱۹۷۲ در لندن متولد شده است. آنتونوپولوس علاوه بر آموزش، نویسنده، کارآفرین و طرفدار بیت کوین است. این طرفدار بیت کوین، مجری پادکست Let’s Talk Bitcoin است و در دانشگاه نیکوسیا (Nicosia) به تدریس ارزهای دیجیتال می‌پردازد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

آندرس آنتونوپولوس متخصص حوزه‌های رمز ارزها و بلاک چین‌های عمومی است. آنتونوپولوس در دانشگاه لندن و در رشته‌های علوم کامپیوتر، ارتباطات اطلاعات و سیستم‌های توزیع شده تحصیل کرده و مقالات و کتاب‌های زیادی در زمینه ارزهای دیجیتال نوشته است. اما آندرس آنتونوپولوس کیست؟ در این مقاله با این متخصص بیتکوین آشنا می‌شوید.

آندرس آنتونوپولوس کیست ؟

آندرس آنتونوپولوس کیست

Andreas Antonopoulos تحصیلات خود را در رشته‌های علوم کامپیوتری، ارتباطات اطلاعات و سیستم‌های توزیع شده در دانشگاه لندن ادامه داده است. همچنین این کارآفرین برجسته، بیش از ۲۰۰ مقاله به صورت چاپی و آنلاین در سراسر دنیا منتشر کرده است.

آنتونوپولوس به عنوان شریک در شرکت تحقیقاتی Nemertes، تحقیقاتی را در زمینه امنیت کامپیوتری انجام داده است. او این تحقیقات را با مقوله “بزرگ‌ترین تهدید برای امنیت کامپیوتر هکرها نیستند؛ بلکه سیستم‌های به شدت پیچیده که از تغییرات بیزینس‌ها به وجود آمده‌اند” شروع کرد.

آندرس به معنای واقعی با اینترنت بزرگ شده است؛ او اولین شرکت خود به نام Proto-ISP را زمانی که نوجوان بود، در خانه خود در یونان راه اندازی کرد.

پس از این که آندرس به آمریکا مهاجرت کرد، یک شرکت تحقیقاتی تکنولوژی موفق را راه اندازی و مدیریت کرد. او در این سمت، به بیش از ۵۰۰ شرکت در زمینه‌های شبکه، امنیت، دیتاسنتر و محاسبات ابری مشاوره می‌داد.

آنتونوپولوس در اوایل دهه ۱۹۹۰ خواستار بیزینس‌های متن باز و شبکه باز بود. در سال ۱۹۹۰، این متخصص بیت کوین به صورت خصوصی، حرفه‌ای و آکادمیک، شروع به آموزش موضوعات مختلف IT  کرد؛ آندرس با بیش از ۴۰۰ جلسه سخنرانی، به عنوان یکی از برترین و کاریزماتیک‌ترین سخنرانان و آموزش دهندگان در دنیا شناخته می‌شود.

در سال ۲۰۱۴، این سخنران به عنوان آموزش دهنده در دانشگاه Nicosia در یونان منصوب شد؛ اولین دانشگاه در دنیا، که مدرک کارشناسی ارشد در زمینه ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد. در این سمت، آندرس به توسعه برنامه آموزشی و تدریس مشترک کورس‌های آموزشی ارزهای دیجیتال، کمک بسزایی کرد. آنتونوپولوس به عنوان یک کارآفرین، تعداد زیادی کسب و کار بیت کوین و چندین پروژه متن باز اجتماعی را بنیان گذاری و راه اندازی کرده است.

این کارآفرین در سال ۲۰۱۴، کتاب معروف خود یعنی “مسلط شدن در بیت کوین:‌ قفل گشایی ارزهای دیجیتال (Mastering Bitcoin: Unlocking Digital Cryptocurrencies)” را منتشر کرد و در همان سال، به مدت کوتاهی به عنوان مسئول ارشد امنیت در Blockchain.info مشغول شد. در سال ۲۰۱۸، آنتونوپولوس کتاب “مسلط شدن در اتریوم: ایجاد قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز (Mastering Ethereum: Building Smart Contracts and Dapps)” را منتشر کرد.

آندرس آنتونوپولوس در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰

در آگوست سال ۲۰۱۹ آنتونوپولوس کتاب جدید خود با نام “مسلط شدن در شبکه لایتنینگ (Mastering Lightning Network)” را معرفی کرد.‌  این کتاب با همکاری رنه پیکهارت (Rene Pickhardt) و مدیر ارشد تکنولوژی شرکت Lightning Labs، یعنی اوالالوا اوسونتوکون (Olaoluwa Osuntokun) نوشته شد.

این کتاب راه حل لایه دوم برای مقیاس پذیری بیت کوین را به علاوه چگونگی ساخت اپلیکیشن بر روی آن را پوشش می‌دهد. این کتاب در حال نگارش، به صورت متن باز نوشته شده و برای مطالعه، در Github موجود است. در طول سال ۲۰۲۰، کوین تلگراف انتظار دارد که آندرس آنتونوپولوس در سراسر جهان به سخنرانی‌های خود ادامه دهد و افراد بیشتری را با ویژگی‌های بلاک چین آشنا کند.

در اکتبر ۲۰۱۹، زمانی که گوگل از پیشرفت خود در محاسبات کوانتومی رونمایی کرد، آنتونوپولوس ترس جامعه از آسیب پذیری بلاک چین در برابر چنین سیستم‌هایی را برطرف کرد و گفت:

کامپیوترهای کوانتومی تنها به حل برخی از مشکلات محدود می‌شوند و قادر به شکستن سیستم‌های رمزنگاری کلید عمومی نیستند. در پایان همان سال، آنتونوپولوس اعلام کرد که شرکت نرم افزاری مالی به نام Inuit، از پذیرفتن پرداخت از طریق کارت اعتباری او، به خاطر استفاده و طرفداری‌اش از ارزهای دیجیتال جلوگیری کرده است.

به عنوان یکی از تاثیرگذارترین افراد در فضای بلاک چین، آنتونوپولوس به طور مداوم نظرات خود را برای توسعه‌های مختلف این صنعت، ابراز می‌کند. در مصاحبه‌ای با CoinTelegraph در ماه ژوئن ۲۰۲۰، آنتونوپولوس درباره عادی بودن چرخه‌های رونق و رکود در بازار رمز ارزها، نقش حیاتی طراحی محصول در ایجاد امنیت و تاثیر اقتصادِ بدون نیاز به اجازه و باز بر روی جامعه که توسط بلاک چین ارائه می‌شود، صحبت کرد.

آشنایی با بیت کوین

آندرس آنتونوپولوس و آشنایی با بیت کوین
در سال ۲۰۱۲ آندرس آنتونوپولوس شیفته بیت کوین شد. در نهایت او از شغل خود به عنوان مشاور فریلنس استعفا داد و شروع به سخنرانی در کنفرانس‌ها درباره بیت کوین کرد. همچنین آنتونوپولوس به مشاوره استارتاپ‌ها و نگارش مقاله به صورت رایگان می‌پرداخت.
 

در ژانویه ۲۰۱۴، آندرس آنتونوپولوس به Blockchain.Info به عنوان مدیر ارشد امنیت پیوست و در سپتامبر همان سال، این سمت را ترک کرد و به عنوان مشاور حقوقی به فعالیت خود در این شرکت ادامه داد. سپس در آوریل ۲۰۱۴، او برای کمپین دوریان ناکاموتو (Dorian Nakamoto) (که طبق گزارش NewsWeek به عنوان سازنده بیت کوین یعنی ساتوشی ناکاموتو شناخته شده بود) شروع به جذب سرمایه کرد. تکنیک‌های استفاده شده در این گزارش، در میان خبرنگاران و جامعه بیت کوین جنجال زیادی به پا کرد؛ این خبر جنجالی، برای این شخص که ادعا می‌شد دستیار ساتوشی ناکاموتو بوده، ۵۰ بیت کوین (در آن زمان ۲۳۰۰۰ دلار) سرمایه جذب کرد.

در ۸ اکتبر ۲۰۱۴، آنتونوپولوس در جلوی کمیته بانکداری،‌ معاملات و تجارت مجلس سنای کانادا، کنفرانسی ترتیب داد تا به سوالات سناتورهای کانادایی درباره نحوه قانون گذاری بیت کوین پاسخ دهد. او به سناتورها درباره قانون گذاری زودهنگام بیت کوین هشدار داد و گفت:

صبر کنید تا همه ما این تکنولوژی را بهتر درک کنیم؛ اپلیکیشن‌های زیادی مبتنی بر این مدل وجود دارند که ممکن است این تکنولوژی را در اولین روزهای عمرش نابود کنند.

آنتونوپولوس مشاور چندین شرکت استارتاپی مرتبط با بیت کوین و میزبان دائمی پادکست  Let’s Talk Bitcoin است. او تا سال ۲۰۱۴ به عنوان رئیس کمیته سازمان بیت کوین (Bitcoin Foundation) فعالیت می‌کرد. البته آنتونوپولوس بعد از اختلاف نظر با مدیریت،‌ از شغل خود استعفا داد.

آنتونوپولوس در یک بیانیه دلایل استعفای خود را توضیح داد. او گفت: من دیگر نمی‌توانم حتی کوچک‌ترین همکاری را با سازمان بیت کوین داشته باشم؛ زیرا هیچ شفافیتی وجود ندارد.

آنتونوپولوس یکی از بزرگ‌ترین منتقدان پلتفرم معاملاتی Mt. Gox از سال ۲۰۱۳ بود. او معتقد بود که این صرافی یک ریسک سیستماتیک برای بیت کوین به وجود می‌آورد و یک تله مرگ برای تریدرها و بیزینس‌ها به همراه می‌آورد.

در فوریه ۲۰۱۴ و با بسته شدن صرافی Mt. Gox، آنتونوپولوس یک بررسی از فروپاشی این صرافی و تاثیر آن بر روی اکوسیستم‌های بزرگ‌تر بیت کوین منتشر کرد.

۱۰ نقل قول معروف از آندرس آنتونوپولوس

۱. حدودا ۲۰۰ ارز در دنیا وجود دارد؛ اما تنها یک ارز بین المللی وجود دارد. حدود ۲۰۰ ارز در دنیا توسط بانک‌های مرکزی و دولت‌ها کنترل می‌شوند. اما امروز تنها یک ارز ریاضیاتی وجود دارد و آن بیت کوین است. ما به سمت ساخت تعداد بیشتری از آن هستیم. ارزهای رمزنگاری شده در حال تبدیل شدن به آینده اقتصادی ما هستند. آنها بخشی از آینده هستند؛ چون اختراع شده‌اند. شما نمی‌توانید این تکنولوژی را حذف کنید؛ شما نمی‌توانید املت را به تخم مرغ برگردانید!

۲. اکنون یک میلیارد انسان وجود دارد، که به اینترنت و موبایل دسترسی دارند، که می‌توانند از بیت کوین به عنوان یک سرویس انتقال بین المللی استفاده کنند.

۳. متخصصان بیت کوین درباره این بحث می‌کنند که تورم چندان بد نیست و وابسته به ریزش در تقاضا است؛ چون این تنها نمونه‌ای از تورم است که باید بشناسیم.

۴. ۶.۵ میلیارد انسان بر روی کره خاکی زندگی می‌کنند که دسترسی به پول جهانی ندارند. آنها از جامعه مبتنی بر پول نقد استفاده می‌کنند و دسترسی محدودی به منابع بین المللی دارند.

۵. یک ضرب المثل مشهور در اینترنت وجود دارد؛ من کل صنعت شما را با ۱۰۰ خط کد پایتون جایگزین می‌کنم! این دقیقا چیزی است که ما با بیت کوین انجام می‌دهیم.

۶. زمانی که شما به صدها متر پایین‌تر نگاه می‌کنید، به تصویری لحظه‌ای از گذشته که برای میلیون‌ها سال دست نخورده باقی مانده، نگاه می‌کنید. در بلاک چین، جدیدترین بلاک‌ها می‌توانند از طریق ایجاد یک زنجیره از طریق یک فورک، بازمحاسبه شود. ۶ بلاک جدید شبیه به ۶ اینچ از سطح خاک هستند. اما زمانی که شما در بلاک چین عمیق‌تر می‌شوید، فرای ۶ بلاک سطحی، بلاک‌هایی وجود دارند که احتمال تغییر آنها کمتر است.

۷. بیت کوین به صورت اشتباه، به عنوان یک ارز ناشناس شناخته می‌شود. در حقیقت، یافتن ارتباط بین آدرس‌های بیت کوین با استفاده از آنالیزهای Big Data نسبتا ساده است؛ آدرس‌ها را به یکدیگر متصل می‌کنیم، تا یک تصویر کلی از نحوه خرج کردن یک شخص را متوجه شویم.

۸. بیت کوین یک ارز دیجیتال نیست؛ بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده است. این یک پول متمرکز بر شبکه است. من واقعا ایده پول متمرکز بر شبکه را می‌پسندم؛ شبکه‌ای که به شما اجازه می‌دهد تا با استفاده از شبکه، اعتماد را در نهادها و سلسله مراتب به وجود بیاورید. این شبکه به طور گسترده با از بین بردن اختلافات درباره تراکنش‌ها و امنیت، صداقتی را به وجود می‌آورد که هیچ کس قادر به کنترل آن نیست.

۹. کلیدهای دیجیتالی در کیف پول کاربر، کاملا بستگی به پروتکل بیت کوین دارند و می‌توانند توسط نرم افزار کیف پول کاربر ساخته و مدیریت شوند؛ بدون این که به بلاک چین و اینترنت دسترسی داشته باشند.

۱۰. امروز بیت کوین و تمام رمز ارزهایی که با این دستورالعمل ساخته شده‌اند، درست در همان نقطه‌ای قرار دارند که اینترنت در سال ۱۹۹۲ قرار داشت؛ تنها با این تفاوت که ما امروز اینترنت داریم. بنابراین رشد نمایی از الان شروع شده است. این نوآوری در حال رشد حیرت انگیزی است. من هر روز به صورت تمام وقت با بیت کوین ادامه می‌دهم و این تقریبا غیرممکن است.

نکات جالب درباره آندرس آنتونوپولوس

نکات جالب آندرس آنتونوپولوس

ثروت آندرس آنتونوپولوس 

آنتونوپولوس به عنوان یکی از ثروتمندترین افراد در حوزه بیت کوین و رمز ارزها شناخته می‌شود. ثروت او در سال ۲۰۲۱، حدود ۵۰ میلیون دلار تخمین زده شده است. این کارآفرین این ثروت را از طریق سرمایه گذاری زمان خود برای آموزش و سخنرانی در جاهای مختلف به دست آورده است. این ثروت شامل تمام دریافتی‌ها و دارایی‌های آنتونوپولوس است.

دریافت هدایا به صورت بیت کوین

در دسامبر ۲۰۱۷، هدایای ناخواسته‌ای (بیش از ۱۰۰ بیت کوین) از طرف بیش از ۱۰۰۰ طرفدار آندرس آنتونوپولوس برای او ارسال شدند.

این اتفاق بعد از این رخ داد که راجر ور (Roger Ver) یک پست در توییتر خود منتشر کرد و از آنتونوپولوس پرسید که چرا زودتر در رمز ارزها سرمایه گذاری نکرده است؛ دارایی‌های دیجیتالی سرمایه گذاری پرخطری هستند. طرفداران آندرس این بیت کوین‌ها را برای او ارسال کردند و گفتند: چه کسی گفته که آنتونوپولوس از عهده سرمایه گذاری بر نمی‌آید!

کتاب‌ها

  • مسلط شدن در بیت کوین:‌ قفل گشایی ارزهای دیجیتال (Mastering Bitcoin: Unlocking Digital Cryptocurrencies) در سال ۲۰۱۴
  • مسلط شدن در بیت کوین دومین نسخه: برنامه نویسی بلاک چین باز (Mastering Bitcoin 2nd Edition: Programming the Open Blockchain) در سال ۲۰۱۷
  • مسلط شدن در اتریوم: ایجاد قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز (Mastering Ethereum: Building Smart Contracts and Dapps) در سال ۲۰۱۸
  • اینترنت پول (جلد ۱) (The Internet of Money (Volume 1 در سال ۲۰۱۶
  • اینترنت پول (جلد ۲) (The Internet of Money (Volume 2 در سال ۲۰۱۷
  • اینترنت پول (جلد ۳) (The Internet of Money (Volume 3 در سال ۲۰۱۹

آندرس آنتونوپولوس نویسنده کتاب‌های پرفروش، آموزش دهنده و سخنران ماهر است که در زمینه تکنولوژی‌های بیت کوین و بلاک چین‌های باز، یک حرفه‌ای به شمار می‌رود. این سخنران همچنین به ساده و قابل درک کردن موضوعات پیچیده شهرت دارد و هر دو جنبه مثبت و منفی که بر روی این تکنولوژی‌ها تاثیر می‌گذارند را بررسی می‌کند.

آنتونوپولوس می‌خواهد هر تعداد فردی را که می‌تواند، درباره بیت کوین و بلاک چین آموزش دهد. این آموزش دهنده، در هر جایی که می‌تواند، این کار را انجام می‌دهد.

آندرس همچنین کورس‌های آموزشی “معرفی ارزهای دیجیتال (Introduction to Digital Currencies” را در دانشگاه ٔ Nicosia به صورت رایگان برگزار کرده است. به علاوه نوشتن برنامه این کورس‌های آموزشی،‌ آنتونوپولوس همچنین کتاب‌های پرفروشی برای برنامه نویسان نوشته است؛ این کتاب‌ها Mastering Bitcoin و Mastering Ethereum هستند.

آندرس سری کتاب‌های اینترنت پول را نیز منتشر کرده، که تمرکز آنها بر روی اهمیت این تکنولوژی‌ها برای اجتماع، سیاست و اقتصاد است. به علاوه، آنتونوپولوس صدها مقاله در زمینه امنیت، محاسبه ابری و دیتاسنترها برای اتحادیه‌ها نوشته است.

سخنرانی‌های زنده او همیشه منحصر به فرد، بدون نسخه قبلی و ترکیبی از اقتصاد، روانشناسی، تکنولوژی و تئوری بازی (Game Theory) هستند.

کانال‌های مشهور Bloomberg، CNN، CNBC، CBS، NBC، ABC، BBC و Financial Times با آندرس آنتونوپولوس به عنوان یک متخصص حوزه بلاک چین، مصاحبه کرده‌اند. این سخنران همچنین در مستندهای مختلفی حضور داشته است. همچنین آندرس به عنوان یک شاهد حرفه‌ای، در موارد قانونی و قانون گذاری در سراسر جهان، مانند کمیته سنای بانکداری استرالیا و کانادا حضور داشته است.

جمع بندی

آندرس آنتونوپولوس یکی از مشهورترین و ثروتمندترین افراد در حوزه بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین است.

آنتونوپولوس یک نویسنده، کارآفرین، آموزش دهنده و سخنران است. سخنرانی‌های این متخصص در سراسر دنیا با استقبال زیادی مواجه می‌شود. او همچنین مجری پادکست Let’s Talk Bitcoin است.

از سال ۲۰۱۴، آندرس کتاب‌های تخصصی در زمینه رمز ارزها نوشته و همچنین بیش از ۲۰۰ مقاله چاپی و آنلاین ارائه کرده است.

منبع
wikipediacointelegraphaantonop

آرن امیریان

من آرن امیریان هستم و از سال ۲۰۲۰ در بازار رمزارزها و تکنولوژی بلاکچین فعالیت می‌کنم. از همان زمان اعتقاد داشتم که این تکنولوژی می‌تواند در آینده‌ای نزدیک، سیستم‌های مالی و بانکداری سنتی را متحول کند. پس از مدت کوتاهی که در میهن بلاکچین مشغول به کار شدم، به این حوزه گسترده بسیار علاقمند شدم. اکنون حوزه مطالعاتی من راهکارهای لایه ۲، بلاکچین‌های لایه ۱، DAGها، شبکه‌های حریم خصوصی و آدیت کردن کدهای پروژه‌هاست.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا