مبتدی مقالات عمومی

راجر ور کیست ؟ از سلول زندان تا بنیان‌گذاری Bitcoin.com

راجر ور (Roger Ver) سرمایه‌گذار اولیه بیت کوین و استارت آپ‌های مرتبط با بیت کوین و یکی از مروجان اولیه بیت کوین است. او به خاطر تبلیغ بیت کوین به “مسیح بیت کوین” معروف شده است. او اکنون در فضای کریپتو به عنوان مروج بیت کوین کش، که یک هارد فورک از کدهای اصلی بیت کوین است، شناخته می‌شود. اما راجر ور کیست؟

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

Ver که یک آزادیخواه و سرمایه‌دار آنارشیست است، که به دلیل فروش مواد اولیه مواد منفجره از طریق خدمات پستی، مدتی را در زندان فدرال ایالات متحده گذراند. پس از گذراندن ۱۰ ماه از عمرش در زندان، Roger Ver در سال ۲۰۰۵ به ژاپن رفت. مسیح بیت کوین  پس از اخذ پاسپورت Saint Kitts در سال ۲۰۱۴ از تابعیت ایالات متحده انصراف داد. ور بعد از آن به عنوان مدیر عامل Bitcoin.com به کار خود ادامه داد.

راجر ور کیست ؟

راجر ور کیست؟

راجر کیت ور (Roger Keith Ver) در ۲۷ ژانویه ۱۹۷۹ در سن‌خوزه کالیفرنیا به دنیا آمده است. وی در دبیرستان Valley Christian که یک دبیرستان خصوصی و مخصوص مسیحیان است، تحصیل کرد. ور سپس وارد دانشگاه DeAnza شد اما بعد از یک سال تحصیل، دانشگاه را رها کرد و به دنبال منافع تجاری خود رفت. Roger Ver همواره به عنوان یک آزادیخواه، سرمایه‌دار آنارشیست، مدافع صلح و طرفدار کارهای داوطلبانه شناخته می‌شود.

همانطور که اشاره کردیم راجر ور یکی از اولین مروجان بیت کوین است. او در مرکز جهانی فناوری و نوآوری یعنی سیلیکون ولی (Silicon Valley) متولد و بزرگ شد. او قبل از علاقه به ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین نیز جزو کارآفرینان موفق به حساب می‌آمد. به عنوان مثال، او شرکت Agilestar را تاسیس کرد، شرکتی که در زمینه گیرنده‌های نوری به یک قدرت برتر جهانی تبدیل شد.

همچنین، از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۲، او مدیرعامل شرکت Memory Dealers بود، شرکتی که در ارائه تخفیف و شخصی‌سازی گیرنده‌های تصویری، حافظه جانبی و سخت افزار بیشترین انتخاب‌ها را ارائه می‌کرد. و اینکه یک واقعیت جالب وجود دارد که شرکت Memory Dealers اولین شرکتی بودند که بیت کوین را به عنوان روش پرداخت پذیرفتند.

با این حال، هنگامی که راجر به جرم فروش غیرقانونی مواد منفجره در eBay دستگیر شد، شغل موفق وی به عنوان یک کارآفرین مختل شد و به ۱۰ ماه زندان محکوم شد. راجر در مصاحبه‌ای با Breakermag، در مورد دوران زندان خود صحبت کرد و گفت:

احتمالاً مفیدترین چیزی که در زندان آموختم این بود که با استفاده از نظریه‌هایی که در کتاب‌های درسی اقتصاد، در مورد منشأ پول و چگونگی استفاده از چیزی به عنوان پول مطالعه کرده بودم، توانستم با شواهد تجربی درست جلوی چشمانم در اقتصاد زندان ببینم. داشتن تأیید مضاعف از کتاب و اقتصاد زندان، باعث می‌شود شما اعتماد به نفس کافی داشته باشید که بتوانید بیت کوین را به عنوان پول درک کنید. پس برای این کار باید از زندان تشکر کنم!

ورود راجر ور به دنیای کریپتو

ورود roger ver به ارزهای دیجیتال

راجر ور از سال ۲۰۱۱ شروع به سرمایه‌گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال کرد. در طول سال‌ها، او در استارت آپ‌های موفق بلاک چین مانند ریپل، Blockchain.info، کراکن و Bitpay سرمایه‌گذاری کرد.

از همان ابتدای مسیر کاری او در زمینه کریپتو، راجر به عنوان یک مروج بیت کوین فعال بوده است. او یکی از پنج بنیانگذار بنیاد بیت کوین است و سرانجام به عنوان مدیر عامل Bitcoin.com فعالیت خود را ادامه داد. راجر و جسی پاول (دوست دبیرستان وی)، پس از سقوط قیمت بیت کوین در ژوئن ۲۰۱۱، تلاش کردند تا صرافی ارز دیجیتال Mt Gox را دوباره راه‌اندازی کنند. راجر به آنلاین ماندن این صرافی کمک کرد و حتی به سوالات مشتریان نگران نیز پاسخ می‌داد.

وی در مصاحبه‌ای با Decrypt، مارک کارپلس (Mark Karpeles)، مدیر عامل Mt.Gox را به دلیل عدم امنیت در حفظ صرافی مقصر دانست و گفت:

مارک به دلیل انجام ندادن درست وظایف خود برای حفظ امنیت صرافی در برابر هکرها، مقصر اصلی این اتفاق است

با این حال، راجر ور علاوه بر اینکه یک شخصیت برجسته در انجمن کریپتو است، یکی از بحث برانگیزترین افراد این انجمن نیز هست. به عنوان مثال، راجر با جیمی سانگ و تون ویز بحث جنجالی را در زمان CoinsBank، آغاز کرد. موضوع بحث بیت کوین کش بود.

تاثیر Roger Ver در بیت کوین کش

تاثیر راجر ور بر بیت کوین کش

بحث بیت کوین در مقابل بیت کوین کش یکی از بزرگ‌ترین بحث‌ها در جامعه کریپتو بود. اما بیایید از ابتدا شروع کنیم. بیتکوین کش به عنوان هارد فورک bitcoin توسعه داده شد. جامعه از کارمزدهای شبکه ناراضی بود و می‌خواست اندازه بلاک‌ها را افزایش دهد.

در اکتبر ۲۰۱۷، راجر همراه با دیگر اعضای جامعه کریپتو، حمایت خود از Bitcoin Cash را اعلام کرد. این رمز ارز جدید از همان بلاکچین بیت کوین استفاده می‌کند اما بلاک‌های آن ۸ برابر بزرگ‌تر بود. این امر باعث شد که بیت کوین کش در مقایسه با بیت کوین از تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تری برخوردار باشد.

در ابتدا، راجر از هارد فورک SegWit2x بیت کوین که برای نوامبر ۲۰۱۷ برنامه ریزی شده، پشتیبانی می‌کرد. با این حال، زمان انجام این فورک، آقای راجر ور به جهانیان اعلام کرد که هارد فورک بیت کوین کش که در جولای برگزار شده بود، مشکلات SegWit2x را نیز حل می‌کند. با این کار او حمایت خود را از بیت کوین کش آغاز کرد.

از آن زمان، راجر همچنان به عنوان یکی از مروجین اصلی بیت کوین کش فعالیت می‌کند.

نکاتی جالب در مورد راجر ور

رازهای زندگی راجر ور

ثروت راجر ور

با این که دقیقا نمی‌توان گفت که ثروت او به چه میزان است، اما اکثرا ثروت راجر را بالای ۵۵۰ میلیون دلار تخمین می‌زنند. البته بسیاری برای این باورند که او تنها ۱۰۰ هزار بیت کوین هودل کرده است و مقدار زیادی نیز بیت کوین کش نگهداری می‌کند که اگر درست باشد، ثروت او را می‌توان بیش از ۳ میلیارد دلار تخمین زد. در هر حال او یکی از اولین کسانی بود که در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است و در حال حاضر یکی از ثروتمندترین افراد حاضر در این حوزه به شمار می‌رود.

هنرهای رزمی

بر اساس مصاحبه‌ای که وی در سال ۲۰۱۶ انجام داد، او  جیو جیتسو برزیل را یکی از علاقه‌های اصلی خوددر زندگی توصیف کرد. Ver را می‌توان در فیلم‌هایی که از مسابقات جهانی BJJ گرفته شده است، مشاهده کرد. او به درجه کمربند قهوه‌ای در این رشته دست یافته است.

جوایز‌ و تقدیرها

قرار گرفتن در لیست ۴۰ فرد زیر ۴۰ سال مجله Fortune در سال ۲۰۱۸

کمک‌های بشر دوستانه

راجر ور یکی از کسانی است که در زمینه کمک‌های بشر دوستانه در زمینه تکنولوژی و سایر فعالیت‌ها بسیار معروف است. در ادامه به تعدادی از این کمک‌ها اشاره می‌کنیم:

  • کمک ۱ میلیون دلاری به بنیاد آموزش اقتصادی (Economic Education)
  • کمک بیش از ۲۵۰ هزار دلار به اهداف مبارزه با مواد مخدر
  • کمک ۱۰۰ هزاردلاری به AntiWar.com
  • کمک‌های به صندوق آزادی که میزان آن مشخص نیست

کتاب‌ها و فیلم‌ها

راجر ور یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های دنیای ارزهای دیجیتال مخصوصا بیت کوین است. از این رو تا‌ به حال کتاب‌ها و فیلم‌های متعددی از شخصیت او استفاده کرده‌اند.

  • فیلم مستند The Rise and Rise of Bitcoin در سال ۲۰۱۴
  • فیلم مستند The Bitcoin Gospel در سال ۲۰۱۵
  • فیلم مستند Bitcoin, The End of Money as We Know It در سال ۲۰۱۵
  • کتاب Digital Gold در سال ۲۰۱۶
  • فیلم مستند Magic Money در سال ۲۰۱۷

۱۰ نقل قول برتر از مسیح بیت کوین

راجر ور

۱. قیمت، آخرین نکته جالب در مورد بیت کوین است

۲. بیت کوین به طرز شگفت‌ا‌نگیزی تحول آفرین است زیرا این اولین بار در کل تاریخ جهان است که در آن کسی می‌تواند بدون نیاز به اجازه گرفتن از هر بانک یا دولتی، مبلغی را با هر شخص دیگری، در هرجای کره زمین ارسال یا دریافت کند

۳. دوست دارم خودم را شخصی مخالف نظام وظیفه معرفی کنم. این بدان معناست که من فکر می‌کنم همه تعاملات انسانی باید به صورت داوطلبانه باشد. و اینکه هیچ‌کس نباید قادر به استفاده از زور یا کلاهبرداری در هرگونه تعامل انسانی باشد.

۴. قبل از بیت کوین، من فقط منتظر معجزه بودم

۵. اگر جهان از بیت کوین استفاده کند، دولت‌ها قادر به تأمین بودجه جنگ‌ها از طریق تورم مانند امروز نیستند

۶. در ابتدا، تقریباً همه کسانی که درگیر بیت کوین بودند، به دلایل فلسفی این کار را انجام می‌دادند. ما بیت کوین را به عنوان یک ایده عالی و راهی برای جدا کردن پول از دولت دیدیم

۷. در زمان شروع کار، پی‌پال به دلیل قانون‌گذاران تنها چند قدم تا از کار افتادن فاصله داشت. توقیف حساب Dwolla توسط فدرال‌ها و دزدیدن پولی که برای مشتریان Mt.Gox بود اثبات می‌کند که بیت کوین سیستم پرداخت برتر است

۸. بیت کوین در مسیر خود برای بهبود زندگی همه افراد روی کره زمین حباب‌های زیادی را تجربه خواهد کرد. من نگران نوسانات کوتاه مدت قیمت آن نیستم

۹. من فکر می‌کنم اکثر سیاستمداران تقریباً درکی از اقتصاد ندارند. در غیر این صورت، آنها سیاستمدار نمی‌شدند

۱۰. بیت کوین آمده است تا بماند

نتیجه‌گیری

زندگی راجر ور دارای فراز و نشیب‌های زیادی بوده است. با این حال او همیشه فردی خلاق و با پشتکار بوده است و با اینکه بعد شروع موفقیت آمیزش در عرصه اقتصادی به زندان رفت اما هیچگاه از رسیدن به اهداف خود، تسلیم نشد.

راجر ور را می‌توان یکی از تاثیرگذارترین افراد حوزه کریپتو در دنیا دانست. طرفداری زودهنگام وی از بیت کوین باعث شد که وی را با نام مسیح بیت کوین بشناسند. وی از طرفداران برجسته پذیرش بیت کوین بوده و بیت کوین را وسیله‌ای برای ارتقا آزادی اقتصادی می‌داند. وی همچنین یکی از پنج بنیانگذار بنیاد بیت کوین است. در سال‌های گذشته نیز او برای گسترش میزان استفاده از بیت کوین کش زحمات زیادی کشید و مجله Fortune در اوایل سال ۲۰۲۰ از راجر ور به عنوان یکی از خالقین بیت کوین کش نام برد.

هرگز نمی‌توان نقش افرادی مثل راجر ور را در گسترش بیت کوین و ارزهای دیجیتال نادیده گرفت.

منبع
rogerverairdropalertcryptoverze

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا