اخبار خارجی

آیا تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۷۰ درصد ماینرها دستگاه های خود را خاموش میکنند؟!

به طور تقریبی؛ حدود ۳۲۰ روز تا وقوع اتفاق هیجان انگیز دنیای کریپتو؛ یعنی نصف شدن پاداش شبکه بیت کوین زمان باقی مانده است. البته ساعت و روز دقیق این اتفاق هنوز کاملا مشخص نیست. از آنجایی که پاداش استخراج قرار است نصف شود؛ اگر قیمت بیت کوین افت کند این احتمال وجود دارد که بسیاری از ماینرها فارم و ریگ های استخراج خود را به دلیل پایین آمدن سود خاموش کنند.

برای محاسبه سود استخراج، از ماشین حساب ماینر استفاده کنید.

پروتکل نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین از زمان به وجود آمدن آن در کد های این ارز دیجیتالی ثبت شده و طی این قانون هر ۴ سال یکبار پاداش استخراج هر بلوک از زنجیره بلاکچین بیت کوین نصف خواهد شد. در همین قانون؛ پاداش استخراج هر بلوک بیت کوین در سال ۲۰۰۸ که عرضه شد؛ ۵۰ بیت کوین بود؛ ۴ سال بعد (سال ۲۰۱۲) به ۲۵ بیت کوین و سال ۲۰۱۶ به ۱۲.۵ بیت کوین کاهش یافت. و حالا در سال ۲۰۲۰ قرار است این پاداش به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش یابد.

تون ویز (Tone Vays)؛ یکی از تحلیلگران مطرح کریپتویی اعتقاد دارد:

تا سال ۲۰۲۰ همه چیز خیلی هیجان انگیز است؛ اما بعد از نصف شدن پاداش احتمال این وجود دارد که بیت کوین تا ۵۰۰۰ دلار افت کند. با اینکه این احتمال کم است؛ اما اگر این اتفاق بیفتد؛ بیش از ۷۰ درصد ماینرها با ضرر مواجه میشوند و دستگاه های خود را خاموش میکنند و این مارپیچ ابدی بیت کوین ادامه خواهد داشت و دوباره بعد از مدتی از خاک بلند خواهد شد.

 

بیت کوین ماه گرفتگی برای آلتکوین هاست!

به نظر تون ویز؛ بیت کوین با نزدیک شدن به زمان نصف شدن پاداش؛ قدم های بلند تری در راستای افزایش قیمت بر میدارد و سایه آن مانند یک ماه گرفتگی روی آلتکوین هایی مانند لایت کوین و بیت کوین کش و …. خواهد افتاد. تون ویز اعتقاد دارد آلتکوین ها هیچ وقت ارزش ذاتی نداشته اند و نخواهند داشت و در دل بیت کوین بلعیده خواهند شد.

اما یکی از فعالان کریپتویی در توییتر با این نظر مخالفت کرده است و اعتقاد دارد بیت کوین همچنان و بعد از نصف شدن پاداش شبکه نیز افزایش قیمت خواهد داشت و به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

دفعات قبلی با نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چه اتفاقی افتاد؟

بیت کوین تا امروز ۲ بار مرحله نصف شدن پاداش استخراج را پشت سر گذاشته است و هر بار تقریبا رفتار مشابهی داشته است. نوامبر سال ۲۰۱۲ که اولین بار این اتفاق افتاد قیمت بیت کوین تا ۱۰۰۰ دلار افزایش یافت و تا ۱۲ ماه بعد هم این افزایش قیمت ادامه داشت. سال ۲۰۱۶ هم به همین صورت بود تا ۱۲ ماه بعد یعنی سال ۲۰۱۷ افزایش قیمت داشت و به بالاترین مقدار خود یعنی ۲۰ هزار دلار رسید. البته با شروع سال ۲۰۱۸ این روند متوقف شد و روند نزولی بیت کوین بیش از یک سال (اوایل سال ۲۰۱۹) ادامه داشت. نکته ای مهمی که در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ اتفاق افتاد این بود که بیت کوین با هر بار افت قیمت؛ قوی تر از جا بلند شد و موج صعودی بعدی آن بزرگ تر از بار قبلی بوده است.

با توجه به این موضوع؛ اگر بیت کوین تاریخ خود را تکرار کند؛ این موج جدید افزایش قیمت باید بزرگتر از سال ۲۰۱۷ باشد و رکورد ۲۰ هزار دلار را بشکند.

نظر شما چیست؟ آیا بیت کوین تا سال آینده مرز ۲۰ هزار دلار را رد میکند؟

منبع
ethereumworldnews

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا