اخبار خارجی

عرضه آواتارها و توکن GOG توجه‌ها را به بازی انجمن نگهبانان جلب کرد

در هفته‌ای گذشته فعالیت درون زنجیره‌ای بازی Guild of Guardians با رشد ۹۲٪ تعداد کاربران به ۱,۱۰۰ کاربر، افزایش یافته است. این افزایش به لطف عرضه مجموعه آواتارهایی به شکل NFT اتفاق افتاد که توسط شرکت‌های Stepico و Immutable صورت گرفت. این بازی از راهکار لایه دوم Immutable X استفاده می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دپ رادار، این آواتارها در آینده در اکوسیستمی وسیع‌تر کاربرد دارند اما هنوز کمی کاربرد آن مبهم است. ارزان‌ترین این آواتارها که در بازار Immutable X عرضه شده‌اند برابر ۳۰۴ دلار با تگ USDC است. همچنین قیمت GOG در تاریخ ۲۳ دسامبر (۲ دی) به پایین‌ترین سطح خود در ۱.۲۶ دلار رسید. البته ۲ روز بعد این توکن موفق شد به قیمت ۱.۹۸ دلار دست پیدا کند.

نمودار قیمتی GoG
نمودار قیمتی GoG

بازی Guild of Guardians پروژه مبتنی بر NFT است که قرار است سال بعد عرضه شود. این بازی پلتفرم موبایلی از راهکار لایه دوم Immutable X استفاده می‌کند که باعث می‌شود انتقال NFTها سریع و با هزینه کم انجام شود. در این بازی، بازیکنان شخصیت‌ها و حیوانات خود را به شکل NFT در اختیار دارند و می‌توانند. کاربرانی که با هم همکاری داشته باشند می‌توانند به گزینه‌های معامله بیشتری دسترسی داشته باشند.

در گذشته بازی مبتنی بر کارت Gods Unchained از راه حل Immutable X استفاده کرده بود و حالا پروژه‌های دیگری مثل Ember Sword و Guild of Guardians به این جمع اضافه شده‌اند. این راهکار مقیاس‌پذیری به منظور انجام انتقال NFT به شکل ارزان، روان و با مصرف انرژی کمتر طراحی شده است. راهکار Immutable از بلاکچین اتریوم جهت تامین امنیت خود استفاده می‌کند.

در زمان نگارش این مطلب هنوز بازی‌های زیادی بر روی Immutable X اجرا نشده است. فعال‌ترین آن‌ها بازی Gods Unchained است که تعداد کاربران آن به ۱۰,۰۰۰ نفر در هفته می‌رسد. البته این ارقام تنها به کاربرانی اشاره دارد که با قرارداد هوشمند آن در ارتباط هستند و بازیکنانی که تنها آن را (خارج از بلاکچین) بازی می‌کنند در نظر گرفته نشده است. در این بازی پلیرها برای بدست آوردن جایزه یا ساختن NFTها با قراردادهای هوشمند تعامل برقرار می‌کنند. بازی‌های Ember Sword و Guild of Guardians در سال ۲۰۲۲ روی Immutable X اجرا خواهند شد. همچنین با وجود مواردی مثل جهان مجازی Habbo Hotel و پروژه‌های متاورس IMVU و Illuvium و War Riders اکوسیستم Immutable X گسترده‌تر خواهد شد و تجربه بهتری را از صنعت بازی ارایه خواهد داد.

برای اینکه کاربران بتوانند در اکوسیستم Immutable X فعالیت کنند باید مقداری اتریوم را به آن انتقال بدهند. البته توکن‌های بومی GODS، GOG و IMX قبلا در این اکوسیستم عرضه شده‌اند.

منبع
dappradar

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا