اخبار آلتکویناخبار عمومیاطلاعیه صرافی

بانک مرکزی کره جنوبی: ارز دیجیتال برای بازار داخلی خطری ندارد!

بانک مرکزی کره جنوبی گزارش داده است که میزان سپرده ارز دیجیتالی در بانک های محلی به ۱.۷۹ میلیارد دلار رسیده است. طبق گزارشات، این رقم در مقایسه با کل پول در گردش کره جنوبی در این بازار که ۲۳.۲۷ میلیارد دلار است، بسیار ناچیز است. این گزارش بیان می کند که بازار کریپتو تهدیدی برای بازارهای مالی محلی و سنتی نمی باشد:

میزان دارایی های کریپتو در مقایسه با بازارهای مشابه زیاد نیست و خطری موسسات مالی محلی را تهدید نمی کند. با مقایسه این پیشینه انتظار داریم که دارایی های کریپتو، تاثیر کمی در بازار مالی کره جنوبی بگذارند.

اطلاعات و داده های بانک مرکزی کره شامل رشد سریع بازار ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۷ نیز می باشد و بسیاری معتقدند که همین رشد باعث رسیدن قیمت بیت کوین به ۲۰۰۰۰ دلار شد. بانک مرکزی در جمع بندی خود اذعان داشت، ارزهای دیجیتال خطر اندکی برای امور مالی سنتی به همراه دارد. همزمان کمیسیون خدمات مالی کره (FSC) اعلام کرده است که مخالف وجود ارزهای دیجیتال نیست و در نظر دارد مطابق با مقررات کریپتو بین المللی سران G۲۰ در کشور خود عمل کند.

اجلاس سران G۲۰ در ماه مارس برای تهیه پیش نویس قوانین ارز دیجیتال تا ماه جولای مهلت تعیین کرد و از اعضای تعیین کننده استانداردهای بین المللی دعوت به عمل آورد تا همه چیز در سطح جهانی اعمال شود. کره هم سو با نگرش چندجانبه G۲۰ در خصوص آینده قوانین کریپتو است. خبرهای مثبت و مهمی در فصل بهار از جانب این دولت اعلام شده است که شامل برنامه هایی برای برداشتن ممنوعیت های ICO های داخلی می باشد.

۳ وزیر کره هفته قبل نسخه پیش نویسی از استانداردهای طبقه بندی صنعت بلاک چین را اعلام کردند که اکسچنج های کریپتو را برای اولین بار به عنوان موسسات مالی قانونی به رسمیت شناخته شده اند.

به نظر می‌رسد کره جنوبی که کاربران به نسبت زیادی هم در این حوزه دارد، مواضع خود را تغییر داده است و باید منتظر اتفاقات مثبتی در آینده باشیم.

منبع
cointelegraph

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا