متوسط سرمایه گذاری

روی چه آلتکوین‌هایی سرمایه گذاری کنیم؟ بهترین آلتکوین‌های زیرِ یک دلار در سال ۲۰۱۹

اگر قصد دارید در بازار کریپتو سرمایه گذاری (Investing) کنید اما سرمایه خرید کریپتو هایی گران قیمت مانند بیت کوین و اتریوم را ندارید، به یاد داشته باشید که تعداد زیادی جایگزین ارزان وجود دارد که می توانند سرمایه گذاری رضایت بخش و آینده داری باشند. در مقاله امروز به تعدادی از بهترین آلتکوین های زیر یک دلار که می توان برای سال ۲۰۱۹ سرمایه گذاری کرد، نگاه خواهیم کرد.

سرمایه گذاری در ریپل (Ripple)

ریپل به آرامی موقعیت خود را تا جایگاه چهارم از لحاظ حجم بازار بالا برده است و بعد از تتر (USDT) قرار گرفته است. کوین XRP به نسبت دیگر ارزهای دیجیتال برای هدف متفاوتی طراحی شده است و هدف پلتفرم آن به جای کاربران منفرد، موسسات مالی بزرگ است.

XRP در حال حاضر تراکنش‌های بین مرزی را مقدور می‌سازد و این تراکنش‌ها را ارزان و فوری می‌سازد. شرکت ریپل لیست بلندی از مشارکت‌ها با تعداد زیادی از بانک‌ها و سرویس‌های پرداخت برجسته از سراسر جهان دارد.

در حالی که احتمال مشاهده رشد خیره کننده XRP و اوج گرفتن قیمت آن تا صد دلار کم است، اما یقینا پتانسیل رسیدن به قیمت یک دلار را در آینده‌ای نزدیک دارد. حجم بازار XRP در حال حاضر ۷,۹۱۵,۴۰۱,۵۳۰ دلار است و با قیمت ۰.۱۷۷۷ دلار ترید می شود.

سرمایه گذاری در استلار (Stellar Lumens)

سرمایه گذاری ارز دیجیتال بیت کوین اتریوم کاردانو تزوس ترون نم استلار آیوتا ریپل

استلار یک ارز دیجیتال است که برای تسهیل پرداخت‌های بین مرزی ایجاد شده است؛ اما بر خلاف XRP، بر کاربران فردی متمرکز است. کارمزد پردازش استلار برای ۶۰۰۰۰۰ تراکنش تنها یک سنت است. همچنین سرعت پردازش آن ۵ ثانیه است.

پروتکل اختصاصی اجماع استلار فرآیند تولید بلاک این ارز دیجیتال را مدیریت می‌کند که در مقایسه با پروتکل گواه اثبات کار (POW) بیت کوین انرژی بسیار کمتری مصرف می‌کند. این پروژه تعدادی همکاری معروف، مانند مشارکت با IBM را ایجاد کرده و توسط بسیاری از سرمایه گذاران سازمانی پشتیبانی می‌شود.

اگرچه حجم بازار این ارز دیجیتال قابل ملاحظه و حدود ۱.۲۸ میلیارد دلار است، اما این ارز دیجیتال زیر یک دلار و با قیمت ۰.۰۶۳۱۸۷ دلار معامله می‌شود. بر طبق سایت CoinMarketCap در حال حاضر XLM در رده ۱۵ از لحاظ حجم بازار قرار دارد.

سرمایه گذاری در ترون (Tron)

ترون یک پلتفرم بلاک چین محور است که متمرکز بر انتشار محتواست و سبب ایجاد و انتشار رایگان محتوای آنلاین بدون نیاز به شخص ثالث می‌شود. ترون همچنین مالک جدید BitTorrent است که برای ایجاد گزینه‌های تورنتینگ غیرمتمرکز امن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این پلتفرم همچنین MainNet خود را سال گذشته راه اندازی کرد و الگوریتم TPOS آن، پردازش تراکنش‌ها را بسیار سریع‌تر از اتریوم امکان پذیر می‌کند. حالت پهنای باند محور آن کارمزدهای بسیار پایینی را برای عملکردهای شبکه در امر انتقال فراهم می‌آورد.

حجم بازار TRX حدود ۱,۰۲۶,۴۷۸,۸۵۰ دلار است و از لحاظ حجم بازار در رده ۱۸ قرار دارد. در زمان آپدیت این نوشتار، ارزش یک کوین ترون ۰.۰۱۵۵۱ دلار است که قیمت آن برای سرمایه گذارانی که بودجه زیادی ندارند، مناسب است.

سرمایه گذاری در کاردانو (Cardano)

سرمایه گذاری ارز دیجیتال بیت کوین اتریوم کاردانو تزوس ترون نم استلار آیوتا ریپل

کاردانو یک پلتفرم قرارداد هوشمند برای اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز (dApp) است که شبیه اتریوم کار می‌کند؛ اما یک معماری لایه بندی شده را جهت امنیت بیشتر ارائه می‌دهد. ادعا می‌شود که کاردانو اولین پروژه بلاک چینی است که بر اساس تحقیق دانشگاهی و علمی و نظر همکاران بنیان گذاری شده است.

سیستم بی‌نظیر آن، صرافی ADA را بر روی لایه‌ای جدا از لایه قرارداد هوشمند مدیریت می‌کند. توسعه و تامین بودجه این پروژه از سال ۲۰۱۵ توسط شرکت هنگ کنگی IOHK و شرکت ژاپنی Emurgo صورت گرفته است.

کوین ADA در حال حاضر از لحاظ حجم بازار در رده ۸ قرار دارد و حجم بازار آن ۲,۴۱۸,۴۶۴,۶۷۶ دلار است و در حال حاضر هر کوین ADA با قیمت ۰.۰۷۷۷۳۵ دلار معامله می‌شود.

سرمایه گذاری در آیوتا (IOTA)

این ارز دیجیتال پروژه‌ای است که متمرکز بر استفاده از اینترنت اشیا است. آنچه که آیوتا را منحصر به فرد می‌کند، این است که مانند دیگر کریپتوها از بلاک چین استفاده نمی‌کند، بلکه در عوض متکی به یک معماری جدید به نام Tangle است.

Tangle یک نمودار غیرمدور مستقیم است که برای حفظ دفتر کل مورد استفاده قرار می‌گیرد و کوین MIOTA را توزیع می‌کند. این سیستم بی‌نظیر، راه حل‌هایی را برای مشکلاتی که امروزه فضای بلاک چین را تار کرده‌اند، ارائه می‌دهد.

مشکلاتی مانند مقیاس پذیری و کارمزد بالای تراکنش از این جمله هستند. این پلتفرم سیستمی دارد که در آن هر چه تعداد کاربران بیشتر باشد، سرعت تراکنش بالاتر می‌رود. آیوتا کاربردها و استفاده‌های زیادی در بخش‌های متنوع دارد.

انتظار می‌رود که تعداد ابزارهای متصل به اینترنت در تقریبا دو سال آینده بسیار زیاد شود، که آیوتا پتانسیل زیادی در این زمینه دارد. حجم بازار MIOTA ۵۷۳,۰۲۱,۸۰۴ دلار  و قیمت معامله آن در حال حاضر ۰.۲۰۶۲ دلار است. این ارز دیجیتال از لحاظ حجم بازار در جایگاه ۲۵ قرار دارد.

سرمایه گذاری در نم (NEM)

سرمایه گذاری ارز دیجیتال بیت کوین اتریوم کاردانو تزوس ترون نم استلار آیوتا ریپل

نم یک محیط قرارداد هوشمند است که می‌تواند برای ایجاد پلتفرم‌های دیگر و برنامه‌هایی برای استفاده سازمانی مورد استفاده قرار بگیرد. این پروژه متفاوت از دیگر پلتفرم‌های dApp است و به جای استخراج، از یک سیستم درو (harvesting) استفاده می‌کند و از پروتکل گواه اثبات اهمیت (proof of importance) برای ایجاد ماینر بلاک بعدی استفاده می‌کند.

تراکنش‌های نم زمان تایید سریع، مقیاس پذیری بالا و کارمزد شبکه خیلی پایینی دارند. همچنین باید توجه داشت که نم انرژی بسیار کمتری از بیت کوین برای مدیریت یک نود یا همان harvest مصرف می‌کند.

قیمت نم در حال حاضر ۰.۰۴۱۰۳ دلار و حجم بازار آن نیز ۳۶۹,۰۴۹,۰۷۹ دلار است. این ارز دیجیتال در حال حاضر از لحاظ حجم بازار در جایگاه ۳۲ قرار دارد.

سرمایه گذاری در تزوس (Tezos)

تزوس یک پلتفرم بلاک چینی است که به عنوان یک شبکه همتا به همتا، توزیع شده و بدون مجوز ایجاد شده و برای گسترش قرارداد هوشمند طراحی شده است. در حالی که ایده آن شبیه اتریوم و دیگر پلتفرم‌های dApp است، اما یک تفاوت اساسی با آنها دارد و آن این است که سهامداران بر پروتکل کنترل دارند.

این مدیریت روی زنجیره، سهامداران را قادر به تصمیم گیری در مورد ارتقاها و پیاده سازی‌هایی می‌کند که بر روی شبکه اتفاق خواهند افتاد. کوین این پلتفرم یعنی XTZ یا Tezzies دارای حجم بازار ۱,۷۱۹,۷۱۴,۶۸۹ دلار است. قیمت یک کوین XTZ در لحظه این نوشتار ۲.۴۰ دلار است و از لحاظ حجم بازار در رده ۱۲ قرار دارد.

کلام آخر

این لیستی از برجسته‌ترین آلتکوین‌هایی بود که قیمت زیر یک دلار دارند و پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری در امسال (۲۰۱۹) دارند. اما سود و ضرر سرمایه گذاری و انتخاب این آلتکوین به عهده خود کاربر است، بنابراین در انتخاب آلتکوین‌ها برای سرمایه گذاری حتما مطالعه و بررسی‌های لازم را انجام بدهید.

 

آخرین آپدیت: ۹۹/۰۴/۰۸

منبع
Coindooemurgo

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا