اخبار عمومی

بیل کلینتون: قانون گذاری های سختگیرانه راجع به کریپتو به آمریکا ضرر می زند!

بیل کلینتون به قانون گذاران هشدار داد که با اعمال قوانین دشوار، در روند توسعه و پیشرفت و خلاقیت فضای بلاک چین اختلالی ایجاد نکنند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

بیل کلینتون در تاریخ ۱ اکتبر در کنفرانس Swell ریپل به نکات اساسی در حوزه بلاک چین پرداخت. این کنفرانس به مدت دو روز و با حضور مشاهیر عرصه بلاک چین و کریپتو برگزار شد. در این کنفرانس جن اسپرلینگ یکی از مشاوران سابق کاخ سفید که امروز به عنوان مدیر ریپل فعالیت می کند، بیل کلینتون را همراهی کرد.

کلینتون در این کنفرانس اذعان کرد:

کل پتانسیل و فعالیت بلاک چین بر سر این توانایی است که مرزهای ملی را در می نوردد و تمامی گروه های اقتصادی در سراسر جهان را به یکدیگر متصل می کند و به شدت جایگزین مناسبی برای سیستم های اقتصادی گذشته است. اما ما می توانیم با سیاست گذاری های غلط و منفی به کلی آن را نابود کنیم.

بیل کلینتون در ادامه به سوء رفتارها و فعالیت های غیر قانونی که احتمال دارد در هر تکنولوژی جدیدی اتفاق افتد اشاره کرد. او همچنین در رابطه با سواستفاده از ارزهای دیجیتال در زمینه های تروریستی و پول شویی صحبت کرد.

کلینتون گفت، باید اقداماتی هوشمندانه برای تعیین این نقاط ضعف صورت گیرد. او همچنین در ادامه افزود که قانون گذاران باید تلاش کنند تا قوانینی مناسبی برای این تکنولوژی جدید ابداع کنند. وی همچنین بیان کرد، شما نمی توانید یک نظام قانونی کهنه را برای یک تکنولوژی جدید نیز استفاده کنید. از این طریق مرغانی را خواهید کشت که تخم طلا می گذارند.

بیل کلینتون هم چنین به موضوع تفاوت در دسترسی ها برای فناوری های نوظهوری نظیر بلاک چین اشاره کرد و گفت:

هرچه فناوری های جدید نظیر بلاک چین، فناوری های هوش مصنوعی، روبوتیک و غیره بیشتر توسعه یابند، تفاوت در دسترسی ها بیشتر احساس خواهد شد.

بیل کلینتون زمانی در رابطه با نحوه قانون گذاری این حوزه سخن گفت که بلاک چین آمریکا و بازار ارزهای دیجیتالی به دلیل قوانین دشوار دچار معضلات فراوانی شده است. قانون گذای پیچیده به شرکت های داخلی آمریکا نیز ضرباتی وارد کرد به نحوی که برخی از آنها تصمیم به مهاجرت به آسیا گرفته اند.

مایکل آرینگتون بنیان گذار Techcrunch بیان کرد که به دلیل دو احضاریه ای که در رابطه با شرکت بزرگ سرمایه گذاری XRP از SEC دریافت کرده است ، تصمیم دارد تا شرکت خود را به آسیا منتقل کند. او در توئیتی بیان کرد:

ما دومین احضاریه را از SEC دریافت کردیم، دوباره اطلاعاتی را از ما به عنوان سرمایه گذاران در یک شرکت آمریکایی جمع آوری کردند. هزینه های حقوقی برای مقابله با این احضاریه سنگین است. ما در معاملات بیشتری در ایالات متحده سرمایه گذاری نخواهیم کرد، تا زمانی که SEC قوانین روشنی برای توکن ها وضع کند. ما به آسیا می پیوندیم.

جیک چروینیسکی، وکیل مدافع اوراق بهادار در Kobre & Kim LLP گفت که صنعت بلاک چین و کریپتو باید فشار را بر دولت افزایش دهد تا سیاست های مشخصی را برای این بازار وضع کنند. او گفت:

هنوز هیچ پولی پشت این قضیه وجود ندارد. چه دوست داشته باشید یا نداشته باشید، در صورتی که بخواهید به مجلس فشار وارد کنید به زیرساخت لابی گری نیاز دارید.

از سوی دیگر، بازارهای کریپتو آسیا مثل کره جنوبی، ژاپن، سنگاپور و دیگر کشورها سیاست های دوستانه ای در زمینه کریپتو ایجاد کرده اند که باعث جدب بسیاری از شرکت ها در سراسر جهان است.

آیا صنعت بلاک چین و کریپتو با قانون گذاری آمریکا مسیر بهتری را پیشرو خواهد داشت؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
coinspeaker

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا