اطلاعیه صرافی

جدیدترین اخبار بایننس؛ از تلاش برای راه‌اندازی استیبل‌کوین در ژاپن تا بازگشت به کشور بلژیک

صرافی بایننس و بزرگ‌ترین بانک کشور ژاپن در حال بررسی صدور استیبل کوین ین و بقیه ارزهای فیات در ژاپن هستند تا پرداخت‌های برون‌مرزی این کشور را کم‌هزینه‌تر و سریع‌تر کنند. علاوه بر این شعبه بلژیک بایننس دوباره آغاز به کار کرده و به نظر می‌رسد این پلتفرم مشکلات قانونی خود در این کشور اروپایی را حل کرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین تلگراف، صرافی بایننس همکاری جدیدی را با بزرگ‌ترین بانک ژاپن، یعنی بانک «Mitsubishi UFJ Trust and Banking Corporation» آغاز کرده است تا انتشار استیبل کوین در این کشور را بررسی کند.

در ۲۵ سپتامبر (۳ مهر)، بایننس ژاپن مطالعه مشترکی را منتشر کرد که هدف آن انتشار استیبل کوین ین و بقیه ارزهای فیات برای تسریع پذیرش وب ۳ در ژاپن است. این دو نهاد قصد دارند پلتفرمی به اسم پروگمات کوین (Progmat Coin) را توسعه دهند که یک سیستم صدور و مدیریت استیبل کوین است و از قوانین و مقررات ژاپن پیروی می‌کند.

بانک ژاپنی مذکور که به اختصار «MUTB» نامیده می‌شود، در توسعه پلتفرم پروگمات کوین پیشگام خواهد بود تا آن را به عنوان زیرساخت صدور استیبل کوین توسعه دهد و از مطابقت آن با قانون خدمات پرداخت ژاپن که اخیرا تجدید نظر و اجرا شده است، مطمئن شود. این قانون در ماه ژوئن (خرداد) اجرا شد و به بانک‌های ژاپنی و ارائه‌دهندگان قوانین کریپتو اجازه داد تا استیبل کوین‌ها را منتشر کنند.

لوگوی بایننس پروگمات
لوگوی بایننس پروگمات – منبع: Binance PR

بایننس در بیانیه‌ای اعلام کرد:

این پلتفرم از صدور استیبل کوین در بلاکچین اتریوم پشتیبانی می‌کند، اما ممکن است از طریق مشارکت با بایننس از بی‌ان‌بی چین (BNB Chain) نیز پشتیبانی کند.

تاکشی چینو (Takeshi Chino)، مدیرکل بایننس ژاپن، در بیانیه‌ای اعلام کرد استیبل کوین‌ها برای اکوسیستم مالی بسیار مهم هستند.وی تاکید کرد استیبل کوین‌ها نه‌تنها می‌توانند تسویه حساب‌های برون مرزی کسب‌وکارهای مختلف را با هزینه کم‌تر و سرعت بیشتر انجام دهند، بلکه تراکنش‌های یکپارچه کریپتویی را برای سرمایه‌گذاران خرد هم تسهیل می‌کنند. چینو ادامه داد:

استیبل کوین‌ها نیازهای مهم بخش خدمات مالی را برآورده می‌کنند و برای افزایش پذیرش وب ۳ بسیار مهم هستند.

تاتسویا سیتو (Tatsuya Saito)، معاون تولید بانک MUFG هم تاکید کرد بازار استیبل کوین ژاپن پتانسیل زیادی دارد و ارزش کل این بخش می‌تواند به ۳۴ میلیارد دلار (۵ تریلیون ین) برسد. شایان ذکر است این مقدار ۲۷٪ از ارزش کل بازار استیبل کوین‌ها (۱۲۳.۷ میلیارد دلار) را تشکیل می‌دهد.

بایننس اخیرا با فشار زیادی از سمت قانون‌گذاران کشورهای غربی مواجه شده است، اما همان طور که پیش از این گزارش دادیم شعبه ژاپنی آن در آگوست ۲۰۲۳ (مرداد) با ارائه ۳۴ توکن خدمات خود را در بازار ژاپن آغاز کرد.

علاوه بر این، بانک اوریکس ژاپن (Orix) نیز در حال بررسی برنامه‌های خود برای انتشار استیبل کوین است. اوریکس قصد دارد آزمایش استیبل کوین ین، دلار و بقیه استیبل کوین‌ها را در اکتبر (مهر) آغاز کند و آن‌ها را تا سال ۲۰۲۴ عرضه نماید. پشتوانه این استیبل کوین‌ها هم قرار است با استفاده از سپرده‌های فیات تامین شود. گفتنی است در راه‌اندازی استیبل کوین‌های مذکور قرار است از بلاکچین ژاپن اوپن چین (Japan Open Chain) استفاده شود که توسط شرکت ژاپنی «G.U. Technologies» و شرکای آن توسعه یافته است.

به نظر می‌رسد کشور ژاپن می‌خواهد خود را برای عرضه استیبل کوین در بخش پرداخت آماده کند. استارت‌آپ ژاپنی و بلاکچینی سورامیتسو (Soramitsu) نیز قصد دارد یک صرافی استیبل کوین جدید را راه‌اندازی کند تا یک سیستم پرداخت فرامرزی را در کشورهای آسیایی ارائه نماید.

گزارش‌های منتشرشده در هفته‌های گذشته نشان می‌دهد دولت ژاپن قصد داشته به استارت‌آپ‌ها اجازه دهد با انتشار دارایی‌های کریپتویی و استیبل کوین‌ها سرمایه عمومی جذب کنند.

بایننس به بلژیک بر می‌گردد

به نقل از کوین تلگراف، شعبه بلژیکی صرافی بایننس فعالیت خود را از سر گرفته و کاربران این کشور دوباره می‌توانند در آن ثبت نام کنند و به محصولات و خدمات این شعبه دسترسی داشته باشند. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، حدود سه ماه پیش قانون‌گذاران بلژیکی به بایننس دستور داده بودند خدمات خود را متوقف کند. با این حال، این صرافی در ۲۵ سپتامبر (۳ مهر) در پلتفرم اکس (توییتر سابق) اعلام کرد:

یک خبر عالی برای کاربران بلژیکی ما!

ما هم‌اکنون ثبت نام و دسترسی به محصولات و خدمات بایننس را دوباره در بلژیک آغاز کرده‌ایم.

توییت صرافی بایننس
توییت صرافی بایننس – منبع: پلتفرم اکس

شایان ذکر است اداره خدمات مالی و بازار بلژیک در ۲۳ ژوئن (۲ تیر) اعلام کرده بود صرافی بایننس قوانین مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم این کشور را نقض کرده و خدماتش را به کشورهایی ارائه کرده که عضو منطقه اقتصادی اروپا نیستند. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، بایننس در واکنش به این مسئله تصمیم گرفته بود از شعبه لهستانی خود برای ارائه خدمات به معامله‌گران بلژیکی استفاده کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا