اخبار خارجی

باگ حسابداری بایننس؛ تخصیص اشتباه ۲۰ میلیون دلار توکن HNT هلیوم به حساب کاربران

صرافی بایننس ۲۰ میلیون دلار توکن HNT هلیوم را به اشتباه به حساب بعضی از کاربران خود واریز کرد. در حال حاضر بایننس این باگ را برطرف کرده و در تلاش برای پیدا کردن باگی که منجر به این مشکل شده بود است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتواسلیت، صرافی بایننس در ۱۶ سپتامبر (۲۵ شهریور) تقریبا ۲۰ میلیون دلار توکن HNT هلیوم را به دلیل یک باگ حسابداری به حساب برخی از کاربران خود اختصاص داده است. بایننس پس از کشف این باگ، آن را اصلاح کرده است.

اکوسیستم هلیوم دارای دو توکن HNT و MOBILE است که از آن‌ها برای پاداش دادن به کاربران شبکه خود استفاده می‌کند.

HNT توکن بومی است که برای پاداش دادن به میزبان‌های هات اسپات استفاده می‌شود، در حالی که توکن MOBILE در ماه آگوست (مرداد) راه‌اندازی شد و در حال حاضر بازار نقدینگی مناسبی ندارد.

بایننس به اشتباه این دو توکن را یکی حساب کرد و به حساب کاربرانی که توکن‌های MOBILE را به پلتفرم آن ارسال می‌کردند، مقدار مساوی HNT می‌داد.

بنیاد هلیوم گفته است:

ما می‌توانیم تایید کنیم که این یک مشکل زنجیره‌ای نیست و این مشکل صرفا از طرف بایننس رخ داده است. طبق اطلاعات ما، هیچ صرافی یا شخص ثالث دیگری تحت تاثیر قرار نگرفته است. ما به دارندگان توکن توصیه می‌کنیم که واریز HNT و MOBILE در بایننس را تا زمانی که به‌روز رسانی جامع وضعیت ارائه نشده است، متوقف کنند.

صرافی بایننس نیز اعلام کرد:

ما در حال بررسی این موضوع هستیم و در اسرع وقت به آن باز خواهیم گشت.

جامعه هلیوم در حال حاضر در مورد پیشنهاد مهاجرت به سولانا (SOL) رای می‌دهد.

اطلاعات قیمت میهن بلاکچین نشان می‌دهد در زمان نوشتن این مطلب قیمت توکن HNT پس از افت ۰.۱٪ در ۲۴ ساعت گذشته، ۴.۱۸ دلار است.

  • ماجرای باگ حسابداری صرافی بایننس و اختصاص توکن HNT هلیوم به اشتباه به حساب کاربران چیست؟

در ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۲ (۲۵ شهریور ۱۴۰۱) صرافی بایننس اعلام کرد در اثر یک باگ حسابداری ۲۰ میلیون دلار توکن HNT هلیوم به حساب کاربرانی که توکن موبایل به حسابشان در بایننس واریز می‌کردند به اشتباه اختصاص داده است.

  • آیا در باگ ایجاد شده در صرافی بایننس و اختصاص اشتباهی توکن HNT هلیوم، شبکه هلیوم مقصر بود؟

هلیوم اعلام کرد باگ حسابداری بایننس یک مشکل زنجیره‌ای نیست و این مشکل صرفا از طرف بایننس رخ داده است.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا