اخبار عمومی

ادامه حملات به بایننس؛ «تحریم‌‌های غرب علیه روسیه از سوی بایننس نقض شده است»

بر اساس گزارش روز گذشته وال استریت ژورنال، صرافی بایننس بی‌توجه به تحریم‌های کشورهای غربی علیه روسیه، همچنان در حال ارائه سرویس به برخی از بانک‌های این کشور از جمله تینکاف بنک (Tinkoff Bank) و روس بنک (Rosbank) است.

به نقل از کریپتواسلیت، وال استریت ژورنال مدعی است شهروندان روسی علیرغم تحریم‌ها همچنان می‌توانند روبل را به ارزهای دیجیتال و به خصوص استیبل کوین‌های دلاری تبدیل کنند و از آنها برای مقاصد مختلفی استفاده نمایند. به دنبال این شایعات، ظاهرا وزارت دادگستری آمریکا در حال بررسی نقض تحریم‌های آمریکا علیه روسیه توسط صرافی بایننس است.

بر اساس این گزارش، افرادی که با صرافی بایننس کار می‌کنند و به فرشتگان بایننس (Binance Angels) معروفند، در تلگرام به کاربران روسی گفته‌اند این صرافی محدودیت معاملاتی برای آنها ندارد. این گزارش با شایعاتی که چند وقت پیش در رابطه با برداشته شدن محدودیت ۱۰٬۰۰۰ یورویی برای حساب‌های مرتبط با کاربران روس توسط صرافی بایننس منتشر شده بود مطابقت دارد.

ادعای وال استریت ژورنال با بیانیه عمومی صرافی بایننس مبنی بر عدم ارائه خدمات به کشورهای تحت تحریم تناقض دارد. این صرافی سال گذشته با استناد به تحریم‌های اتحادیه اروپا و آمریکا، محدودیت‌های سنگینی را بر حساب‌های کاربری با بیش از ۱۰۰٬۰۰۰ یورو دارایی دیجیتال اعمال کرد.

این شایعات روابط صرافی بایننس با قانون‌گذاران را پیچیده‌تر از قبل خواهد کرد. در حال حاضر، صرافی بایننس در برخی از حوزه‌های قضایی اروپایی به مشکل خورده و از برخی کشورها مثل هلند، آلمان و قبرس خارج شده است.

علاوه بر این، بایننس در حال حاضر در آمریکای شمالی نیز با چالش‌های مختلفی مواجه است به طوری که هیچ فعالیتی در کانادا ندارد و با شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) روبه‌رو شده است.

جان رید استارک (John Reed Stark)، کمیسر سابق کمیسیون بورس در واکنش به گزارش وال استریت ژورنال در رابطه با نقض تحریم‌های علیه روسیه توسط صرافی بایننس، در توییتر نوشت:

دلیل دیگری برای اینکه وزارت دادگستری آمریکا کیفر خواست جنایی برای صرافی بایننس ارائه می‌دهد … بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، مشتریان روس از طریق واسطه‌های متعدد می‌توانند وجوه خود را در بانک‌های تحریم شده به دارایی دیجیتال در صرافی بایننس تبدیل کنند. آیا این سازماندهی یک سرویس بین‌المللی پولشویی است؟ بله.

توییت استارک
منبع: توییتر

همانطور که پیش‌ از این گزارش دادیم، زمزمه‌هایی در رابطه با ورود وزارت دادگستری آمریکا به پرونده بایننس شنیده می‌شود که در صورت صحت، تبعات سنگینی برای این صرافی و مدیران آن خواهد داشت.

علاوه بر این، گزارشاتی مبنی بر جدا شدن چندین مدیر اجرایی کلیدی از تیم بایننس منتشر شده است. اگرچه بایننس و برخی از مدیران آن مدعی هستند این افراد بنابر دلایل دیگری از این شرکت جدا شده‌اند، بسیاری معتقدند این تصمیم‌ها به خاطر ورود احتمالی وزارت دادگستری آمریکا به پرونده بایننس صورت گرفته است.

به دنبال چالش‌های قانونی پیش‌روی بایننس، قیمت بایننس کوین (BNB) نیز به شدت سقوط کرده و در کف یک سال اخیر خود معامله می‌شود.

در همین حال، شعبه آمریکایی صرافی بایننس در اطلاعیه‌ای از همکاری با شرکت مون‌پی (MoonPay) خبر داد. به دنبال این همکاری، مشتریان آمریکایی می‌توانند دلار این کشور را در ابتدا به تتر و سپس به سایر ارزهای دیجیتال تبدیل کنند.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا