اخبار عمومی

وال استریت ژورنال: شعبه آمریکایی بایننس در یافتن شریک بانکی با مشکل مواجه شده است

وال استریت ژورنال روز گذشته در گزارشی مدعی شد بازوی آمریکایی صرافی بایننس در یافتن شریک بانکی برای نگهداری وجوه مشتریان با چالش‌هایی مواجه شده است.

به نقل از کوین تلگراف، طبق اظهار نظرات افراد آشنا با این موضوع، ورشکستگی‌های اخیر بانک‌هایی مثل سیلورگیت و سیگنیچر باعث شده تا شعبه آمریکایی صرافی بایننس فعلا هیچ شریک بانکی قابل اطمینانی در آمریکا نداشته باشد.

علاوه بر این، فعالیت‌های نظارتی قانون‌گذاران برای بانک‌هایی که به شکلی با فضای کریپتو ارتباط دارند یکی دیگر از عواملی است که به پیدا نشدن شریک بانکی برای بایننس منجر شده است. در ماه مارس (فروردین) کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا از هلدینگ بایننس و چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل آن به اتهام نقض قوانین معاملاتی شکایت کرد. بایننس از سال ۲۰۲۱ تاکنون زیر ذره‌بین کمیسیون معاملات آتی کالا قرار داشته است.

شعبه آمریکایی بایننس برای فعالیت‌های خود به شریک بانکی نیاز دارد تا بتواند دلارهای مشتریان خود را در آن نگه دارد. با این حال، ظاهرا تلاش‌های اخیر این صرافی برای همکاری با بانک‌هایی مانند کراس ریور و بنکورپ شکست خورده است.

در حال حاضر، مشتریان بازوی آمریکایی بایننس نیز با مشکلاتی مواجه شده‌اند. بایننس در بیانیه‌ای اخیرا اعلام کرد در چند هفته آینده ارائه‌دهندگان خدمات بانکی جدیدی را معرفی خواهد کرد و خاطرنشان کرد تا آن زمان ممکن است برخی از خدمات واریز دلاری در آمریکا به طور موقت تحت تاثیر قرار بگیرند.

بیانیه صرافی بایننس - منبع: Binance.US
بیانیه صرافی بایننس – منبع: Binance.US

در حال حاضر، وجوه مشتریان شعبه آمریکایی بایننس به واسطه شرکت فناوری مالی پرایم تراست (Prime Trust) در بانک‌های مختلف ذخیره شده است.

سخنگوی بایننس آمریکا در گفتگویی با وال استریت ژورنال گفت:

ما با چندین ارائه‌دهنده خدمات بانکی در آمریکا همکاری می‌کنیم و همزمان با ارتقای سیستم‌های داخلی خود برای ایجاد پلتفرم فیات پایدارتر و ارائه خدمات اضافی، به همکاری با شرکای جدید ادامه می‌دهیم.

در حال حاضر، وضعیت شعبه آمریکایی صرافی بایننس مشابه با وضعیت شرکت‌های ارز دیجیتال در بریتانیاست. در بریتانیا بانک‌ها تا جای ممکن است شرکت‌های فعال در حوزه رمزارز فاصله گرفته‌اند و در حال حاضر تنها تعداد کمی از بانک‌ها منوط به ارائه اسناد و اطلاعات بیشتر در رابطه با تراکنش‌های مشتریان به این شرکت‌ها خدمات ارائه می‌دهند.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا