اخبار آلتکویناخبار عمومی

بایننس یک میلیارد دلار دارایی خود را به BTC، BNB و ETH تبدیل می‌کند

چانگ پنگ ژائو (CZ)، مدیرعامل صرافی بایننس اعلام کرد که با توجه به شرایط کنونی استیبل کوین‌ها و بانک‌ها، قصد دارد ۱ میلیارد دلار از صندوق بازیابی صنعت این صرافی را به بیت کوین، اتریوم و BNB تبدیل کند. این ۱ میلیارد دلار به شکل استیبل کوین BUSD نگهداری می‌شد.

به گزارش کریپتوپوتیتو، هفته گذشته اتفاقات ناگواری چه در صنعت ارز دیجیتال و چه در سیستم بانکداری آمریکا رخ داد. بانک سیلیکون ولی، یکی از بزرگترین بانک‌های آمریکایی به دلیل بحران نقدینگی و به منظور جلوگیری از وحشت بیشتر توسط مقامات این کشور تعطیل شد. ساعاتی پیش نیز بانک سیگنیچر، با هدف حفاظت از اقتصاد آمریکا و ریسک سیستمیک آن به صورت اجباری تعطیل شد.

به دنبال این اتفاقات، چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس اعلام کرد یک میلیارد دلار دارایی باقیمانده صندوق بازیابی صنعت رمزارزها را به بیت کوین، بایننس کوین و اتریوم تبدیل خواهد کرد. همزمان با تعطیلی بانک سیگنیچر، وزارت خزانه‌داری آمریکا، فدرال رزرو و شرکت بیمه سپرده فدرال در بیانیه‌ای مشترک از بازگرداندن سپرده مشتریان دو بانک بحران‌زده سیلیکون ولی و سیگنیچر خبر دادند.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس نیز در واکنش به این اتفاقات در توییتی اعلام کرد قصد دارد ۱ میلیارد دارایی باقیمانده در صندوق بازیابی صنعت را از BUSD به ۳ رمزارز تبدیل کند.

ژائو در توییت خود نوشت:

با توجه به تغییرات استیبل کوین‌ها و بانک‌ها، بایننس ۱ میلیارد وجوه باقیمانده در صندوق بازیابی صنعت را از BUSD به ارزهای دیجیتالی از جمله بیت کوین، بایننس کوین و اتریوم تبدیل خواهد کرد. به منظور شفافیت بیشتر، برخی از این تراکنش‌ها به صورت آنچین انجام خواهد شد.

این تصمیم با واکنش مثبت بازار همراه شد. قیمت بیت کوین برای اولین بار از روز پنجشنبه از ۲۲،۰۰۰ دلار فراتر رفت و به اوج روزانه ۲۲،۶۰۰ دلاری رسید. اتریوم و بایننس کوین نیز هرکدام به ترتیب ۸ و ۱۰٪ افزایش یافتند.

ژائو در ماه نوامبر (آبان) سال گذشته از راه‌اندازی صندوق بازیابی صنعت رمزارزها خبر داد. وی در آن زمان در این رابطه گفت:

بایننس برای کاهش تاثیرات منفی بیشتر در زمان ورشکستگی صرافی FTX، صندوق بازیابی صنعت را تشکیل داده بود تا به پروژه‌های درگیر بحران نقدینگی کمک کند.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا