اخبار بیت کویناخبار عمومی

معرفی شرکت های پذیرنده بیت کوین به عنوان شیوه ی پرداخت

بیت کوین بزرگترین و معروف ترین ارز دیجیتالی است. در حقیقت، بیت کوین کنترل بازار فعلی ارزهای دیجیتالی را در دست دارد. این تصور خطا نیست اگر گمان کنیم که در آینده تمامی معملات تجاری در سراسر جهان به وسیله ارزهای دیجیتالی صورت بگیرد.

اما دو سوال اساسی که همیشه مطرح است این است که:

  • چه کسی بیت کوین را می پذیرد؟
  • کجا می توان این بیت کوین را خرج کرد؟

در میان بسیاری از ما تصور اشتباهی وجود دارد که بیت کوین را به عنوان یک کالا مورد توجه قرار می دهیم، در حالی که بیت کوین یک ثروت است. دلیل اصلی آن، این است که دانش بسیار زیادی در مورد کسب و کارهای مختلف و شرکت هایی که بیت کوین را برای پرداخت قبول می کنند، وجود ندارد. بسیاری از شرکت‌ها این ارز دیجیتالی را به عنوان مدلهای قانونی وجوه خود، قبول می کنند. بنابراین، اگر شما یکی از کسانی هستید که در مورد بیت کوین سوال ذکر شده ” چه کسی و کجا” را پرسیدید، مطمئن باشید که این مقاله پاسخی است که شما دنبال آن بوده اید.

در  لیست زیر نام شرکت های برتری در سرتاسر جهان آورده شده است که بیت کوین را به عنوان روش پرداخت قبول می کنند:

۱- Overstock.com

Overstock یک فروشگاه خرده فروشی است و اولین شرکت بزرگ آنلاین پذیرنده بیت کوین از ژانویه ۲۰۱۴ است. مشتریان مجاز به استفاده از بیت کوین برای خرید اقلام مختلف شامل محصولات خانگی، لباس، اقلام کودک، مبلمان و بسیاری دیگر هستند. با گذشت زمان Overstock پیشرفت کرده است و در حال حاضر، در کنار بیت کوین، دیگر ارزهای اصلی را شامل لایت کوین، مونرو، بیت کوین کش و اتریوم را می پذیرد. برای استفاده از یک ارز دیجیتالی در overstock، فقط کافی است ارز دیجیتالی مد نظر خود را انتخاب کنید، سبد خرید خود را با آن پرداخت کنید و کالای خریداری شده به شما تحویل داده خواهد شد.

۲- EGifter

EGifter یکی از اپلیکیشن های مشهور کارت هدیه در جهان است که به کاربران اجازه می‌دهد تا کارت های هدیه را برای فروشگاه‌های مختلف مانند Sephora، Amazon، Kohl، Home Depot و Apple Store خریداری کنند. EGifter از طریق درگاه BitPay پرداخت بیت کوین را می‌پذیرد. بهترین نکته در اینجا این است که کاربران می توانند بیت کوین ها را برای خرید کارت هدیه برای آن مکان هایی که بیت کوین را مستقیما قبول نمی کنند، استفاده کنند.

۳- Newegg

این خبر خوبی برای طرفداران پر و پاقرص گجت است! Newegg یکی از فروشندگان بزرگ گجت در سراسر جهان است که بیت کوین را به عنوان روش پرداخت قبول می کند.

Newegg با Bitpay به عنوان یک شریک پردازش پرداخت برای ارزهای دیجیتالی کار می‌کند. برای خرید هر چیز از Newegg با استفاده از بیت کوین، شما فقط باید بیت کوین را در روش پرداخت خود انتخاب کنید و مراحل دیگر خرید را تکمیل کنید. این سایت بیت کوین را برای خریدهایی مانند سفارشات اشتراک، پیش سفارش و بسیاری موارد دیگر می پذیرد.

۴- Microsoft

در دسامبر ۲۰۱۴، مایکروسافت آغاز به پذیرش بیت کوین به عنوان یکی از روش های پرداخت خود کرد. شما می توانید با واریز بیت کوین به  مایکروسافت، فیلم ها، بازی ها و اپلیکیشن ها را در فروشگاه های ایکس باکس و ویندوز بخرید. لطفا توجه داشته باشید که تمام حساب های بیت کوین در مایکروسافت غیر قابل استرداد است.

۵- Expedia

Expedia.com به عنوان بزرگترین آژانس مسافرتی، همکاری خود را با کوین بیس آغاز کرد که بتواند روش پرداخت جدیدی از طریق بیت کوین داشته باشد. در نتیجه، کاربران از ژوئن ۲۰۱۴ برای رزرو هتل از بیت کوین استفاده می کنند. با این حال، لطفا توجه داشته باشید که بیت کوین تنها برای پرداخت رزرو هتل در حال حاضر قابل قبول است. این شرکت قصد دارد پذیرش بیت کوین را برای پرداخت های دیگر مانند تور ها، بلیط پروازها و بسیاری موارد دیگر گسترش دهد.

۶- PayPal

همانطور که می دانید PayPal، یک پلتفرم امن آنلاین برای معاملات و تجارت به صورت الکترونیک فراهم می کند. PayPal بیت کوین را به عنوان یکی از روش های پرداخت پذیرفته و از پردازنده های پرداخت مانند Coinbase، GoCoin و BitPay برای دریافت این ارز دیجیتالی استفاده می کند. همکاری اخیر آنها با Braintree امکان خرید، فروش و انتقال وجوه با استفاده از بیت کوین را برای میلیون ها کاربر فراهم کرده است. این غول پرداخت الکترونیک قصد دارد اتریوم و سایر ارزهای دیجیتالی دیگر را نیز در آینده به امکانات پرداخت خود اضافه کند.

۷- Shopify

از طریق Shopify، شما می توانید به راحتی یک فروشگاه اینترنتی شخصی ایجاد کنید که بسیار شبیه به امکانی است که از طریق سیستم های دیگر مانند Etsy و eBay نیز می توانستید داشته باشید. در اوایل سال ۲۰۱۳، Shopify به عنوان یکی از شرکت های محبوب برای پذیرش بیت کوین گامی موثر برداشت. همانند شرکت Paypal، در آینده ممکن است این شرکت نیز امکان پرداخت با دیگر ارزهای دیجیتالی را فراهم کند.

bitcoin-usage خرید با بیت کوین

۸- Virgin Galactic

Virgin Galactic یک شرکت تجاری فعال در حوزه خطوط پروازی و متعلق به سِر ریچارد برانسون است که کارآفرین و مغز اصلی چندین شرکت مانند Virgin Airline و Virgin Mobile است، شرکتهایی که همگی بیت کوین را به عنوان یکی از شیوه های پرداخت مشتریان پوشش می‌دهند.

Virgin Galactic بیت کوین را به عنوان یکی از روش های پرداخت خود قبول می‌کند و بنابراین شما می توانید بلیط سفر هوایی خود را از طریق بیت کوین خریداری کنید.

۹- Dish

شبکه Dish ارائه دهنده خدمات اینترنت و ماهواره های تلویزیونی است که اولین پرداخت خود از طریق بیت کوین را در ماه آگوست ۲۰۱۴ انجام داد. Dish یکی از بزرگترین شرکت های شناخته شده است که بیت کوین را پذیرفته و همچنین نخستین ارائه دهنده آبونمان مبتنی بر پذیرش بیت کوین است.

۱۰- Wikipedia

اغلب هنگام بازدید از این دایره المعارف شناخته شده اینترنت، از شما در خواست می‌شود تا مبلغی معادل یک فنجان قهوه را جهت کمک به نگهداری سرویس های این سایت به صورت رایگان اهدا کنید. اکنون اگر بخواهید کمک مالی خود را از طریق بیت کوین انجام دهید، با خوشحالی می‌پذیرد.

۱۱- Pizzaforcoins

Pizzaforcoins یکی از اولین شرکت های پذیرای ارزهای دیجیتالی است. در واقع، آنها بیش از ۵۰ نوع مختلف از ارزهای دیجیتالی را قبول می کنند. آنها این کار را از اوایل سال ۲۰۱۳ آغاز کردند. آنها در مورد ارزهای دیجیتالی بسیار مشتاق هستند زیرا تنها شیوه‌ی پرداختی است که  قبول می‌کنند. البته باید در نظر داشته باشیم که ارزهای دیجیتالی برای همه در دسترس نیستند.

۱۲- Reeds Jewelers, Inc

Reeds یک جواهر سازی آمریکایی دارای شعبات گوناگون در ۱۳ ایالت و یک شعبه آنلاین در سراسر کشور است. تمامی شعبات این جواهر فروشی پرداخت از طریق بیت کوین را می پذیرند. خریدها می تواند شامل جواهرات، ساعت و الماس باشد.

۱۳- NameCheap

این شرکت در آغاز قرن بیستم در سال ۲۰۰۰ آغاز به کار کرده است. در سال ۲۰۱۸، این شرکت یک ثبت کننده دامنه معتبر ICANN و دارای بیش از پنج میلیون دامنه وب بوده است که این دامنه ها را برای حدود دو میلیون مشتری مدیریت می‌کند.

۱۴- WordPress

وردپرس، یکی از سرویس های محبوب برای وبلاگ نویسان و وب سایت های خبری کوچک است که به کاربران خود انواع پلاگین ها را در جهت پذیرش بیت کوین ارائه می‌دهد. به این ترتیب وب سایت های خرده فروشی با استفاده از وردپرس می توانند ارز دیجیتالی مشتریان را بدون سرویس شخص ثالث قبول کنند.

۱۵- Tesla

Tesla اتومبیل های پیشرفته و دوست دار محیط زیست خود را نه تنها از طریق روش های سنتی به فروش می رساند بلکه به خریداران اجازه می دهد تا اتومبیل مد نظرشان را از طریق بیت کوین خریداری کنند.

۱۶- HosterBox

در کالاباساس کالیفرنیا، این شرکت با صد زیر مجموعه تلاش می‌کند تا به مشتریان خود امکان خرید ارزان ترین پروازهای ممکن را ارائه دهد. CheapAir به عنوان یکی از شرکتهای زیر مجموعه از سال ۱۹۸۹، ۳ میلیون بلیت هواپیما فروخته است و یکی از شرکت های هواپیمایی است که بیت کوین قبول می‌کند.

واضح است که بسیاری از شرکت های بزرگ در سراسر جهان با استفاده از بیت کوین به عنوان روش پرداخت در حال پذیرش این تغییر هستند. دیر یا زود هر شرکت آنلاین، بیت کوین را به عنوان یکی از شیوه های پرداخت خود اضافه خواهد کرد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
5 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا