مبتدی مقالات

پول در حال از دست دادن ارزش خود است؛ آیا بیت کوین می‌تواند جایگزین آن شود؟!

اخیرا در مقاله‌ای در بلومبرگ (Bloomberg) به این حقیقت اشاره شده است که پول کم‌کم در حال از دست دادن معنی خود است؛ اما در این میان اشاره‌ای به بیت کوین (bitcoin) که سرچشمه این تغییرات است، نشده است!

در این روز‌ها، مردم نوعی احساس نگرانی در مورد پول دارند و دلیل این امر، چاپ پول بی رویه از جانب بانک مرکزی ایالات متحده است. حتی کانال‌های خبری اصلی نیز از این اقدام ابراز نگرانی کرده‌اند. آیا این نگرانی‌ها مردم و افکار عمومی را متوجه بیت کوین و دیگر ارز‌های دیجیتال خواهد کرد؟

پول به یمن محرک‌هایی مانند بیت کوین دیگر آن معنی قدیمی را ندارد

بیت کوین بلاک چین ارز دیجیتال بلومبرگ پول بانک مرکزی دفتر کل توزیع شده DLT بحران اقتصادی پول فیات

مقاله‌ای که اخیرا در بلومبرگ چاپ شد، به این حقیقت اشاره داشته که پول در حال تغییر معنی سنتی خود است.

البته برای ما که در فضای بلاکچین و ارز دیجیتال هستیم، این قضیه چیز جدیدی نیست و مدت‌هاست که در این فضا چنین سخنانی رد و بدل می‌شود. بیت کوین به عنوان آزمایشی مطرح شد و جایگزینی برای سیستم‌های فیاتی بود که بر جهان امروز تسلط دارند.

در مقاله ذکر شده در بلومبرگ به این موضوع اشاره شده که پول امروز دیگر پشتوانه آنچنانی ندارد و تبدیل به چیزی انتزاعی شده است.

بانک مرکزی ایالات متحده اعلام کرده که بی‌نهایت پول نقد در دسترس دارد و هر کمکی که لازم باشد به کسب و کار‌ها می‌کند. اگرچه این نیت در ظاهر خوب است، اما در واقع راه را برای بحران و انحطاط اقتصادی باز می‌کند.

پول واقعا در حال تغییر معنی خود است؛ امروزه می‌بینیم که ارقام مرتب افزایش پیدا می‌کنند و قدرت خرید ما مدام کاهش پیدا می‌کند. ارز‌های دیجیتال به ناچار در حال ایجاد جایگزینی برای این وضعیت مشوش هستند.

حاکمیت پولی چیزی است که بیت کوین به آن اشاره دارد

یکی از ویژگی‌های مثبت بیت کوین این است که خاصیت ضد تورمی دارد. این ارز دیجیتال به واسطه و اشخاص ثالث نیاز ندارد. بیت کوین حاکمیت پولی را به سطح فردی آورده است و امنیت این حاکمیت را با استفاده از یک دفتر کل توزیع شده (DLT) که غیر قابل تغییر است، تامین کرده است.

اگرچه هم اکنون جهان مالی از بیت کوین و ارز دیجیتال فراری است، اما باید بگوییم که راه‌حل دیگری برای آنها موجود نیست و سرانجام باید به سمت فناوری کریپتو برگردند.

اینک بانک مرکزی ایالات متحده و دیگر کشور‌ها سلطه خود بر پول را بسیار گسترده کرده‌اند و این فرصت بسیار مناسبی برای بیت کوین و ارز‌های دیجیتال است که خود را نشان دهند و از موقعیت به نفع خود بهره ببرند.

نظر شما چیست؟ تغییر معنی پول جوامع را به چه مسیری خواهد برد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا