اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (۴ اسفند ۱۳۹۷)

بازار ارز دیجیتال شاهد روند صعودی کم سابقه می‌باشد. بیت کوین برترین ارز دیجیتال بازار با موفقیت توانست از روند نزولی به روند صعودی تغییر جهت دهد. این ارز دیجیتال با طولانی ترین روند نزولی خود مواجه بود اما توانست این روند را تغییر دهد و رشد قیمت داشته باشد.

در حال حاضر، قیمت این ارز برتر ۳۹۷۳.۵۸ دلار و ارزش بازار آن ۶۹.۷ میلیارد دلار است. حجم معاملاتی این کوین طی ۲۴ ساعت گذشته با ۰.۸۱ درصد رشد نسبت به روز گذشته به ۷ میلیارد دلار رسید. قیمت بیت کوین طی هفته گذشته رشد ۹.۸۱ درصدی داشت و در یک ساعت گذشته نیز رشد ۰.۰۶ درصدی را تجربه کرد.

نمودار یک ساعته بیت کوین

طبق نمودار یک ساعته، قیمت بیت کوین شاهد رشد زیادی بود و از ۳۶۷۸.۸ به ۴۰۰۲.۴ دلار رسید. سپس با روند نزولی بسیار کمی مواجه شد و از ۴۰۶۴.۱ به ۴۰۲۵.۶ دلار رسید. سطح مقاومتی این کوین بر روی ۴,۰۶۴ دلار و سطح حمایتی آن بر روی ۳,۹۸۹ دلار بود.

نمودار یک ساعته بیت کوین

به نظر می‌رسد باندهای بولینگر از یکدیگر فاصله می‌گیرند. این موضوع نشان دهنده افزایش نوسان در بازار است. خط میانگین متحرک زیر کندل نشانگر بازار صعودی یا گاوی می‌باشند.

اسیلاتور مهیب نیز نشان دهنده روند نوسانی مثبت و صعودی می‌باشد.

جریان پول چایکین نیز بازار صعودی را نشان می‌دهد زیرا بالاتر از صفر قرار دارد.

نمودار یک روزه بیت کوین

نمودار یک روزه قیمت این ارز دیجیتال روند نزولی از ۶۱۸۴.۹ به ۳,۴۶۰ را نشان می‌دهد درحالی که روند نزولی دیگری نشان از کاهش قیمت بیت کوین از ۶۴۵۹.۱ به ۴۰۵۵ دلار بود. بیت کوین روند صعودی از ۳۳۰۰ به ۳۶۷۶.۴ دلار را ثبت کرد. سطح مقاومتی این کوین ۴۱۶۸.۴ دلار و سطح حمایتی آن ۳۴۳۸.۴ دلار بود.

نمودار یک روزه بیت کوین

اندیکاتور پارابولیک بازار صعودی را نشان می‌دهد زیرا نشانگرها زیر کندل استیک ها هماهنگ شده اند.

شاخص قدرت نسبی نشان می‌دهد که فشارهای خرید و فروش برابر با یکدیگر است.

خط اندیکاتور همگرایی/ واگرایی میانگین حرکتی (MACD) بالاتر از خط سیگنال بوده و بیانگر روند صعودی است.

نتیجه گیری

طبق اطلاعات نمودارهای یک ساعته و یک روزه، روند صعودی برای بیت کوین پیش بینی می‌شود.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا