اخبار آلتکوین

گزارش نقدشوندگی رمزارزها؛ بیت کوین کش از بیت کوین و اتریوم پیشی گرفت

رشد نقدشوندگی بیت کوین کش (BCH) در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۳ بیشتر از تمام رمزارزهای دیگر از جمله بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) بوده اما قیمت آن در این مدت ۲۳٪ کاهش یافته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین دسک، داده‌های وب سایت «Kaiko» نشان می‌دهد رشد نقدشوندگی بیت کوین کش در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۳ بیشتر از تمام رمزارزهای دیگر بوده است.

نقدشوندگی (Liquidity) نشان‌دهنده توانایی بازار در جذب و اجرای سفارشات خرید و فروش بزرگ با قیمت‌های ثابت است. هر چقدر نقدشوندگی یا عمق بازار یک رمزارز بیشتر باشد، اسلیپیج (Slippage) آن کم‌تر می‌شود و سفارش‌های بزرگ آسان‌تر اجرا می‌شوند. اسلیپیج نشان‌دهنده تفاوت قیمت مورد انتظار معامله‌گر و قیمتی است که در عمل پرداخت می‌کند.

Kaiko نقدشوندگی رمزارزها را با استفاده از شاخص‌هایی مثل عمق بازار، اسپرد پیشنهادات خرید و فروش و حجم معاملات آن‌ها در صرافی‌های «قابل معامله» بررسی می‌کند. این وب سایت به طور کلی اعلام کرد از زمان سقوط آلامدا ریسرچ (Alameda Research) در نوامبر سال گذشته (آبان ۱۴۰۱) نقدشوندگی رمزارزها به طور قابل‌توجهی کاهش یافته است.

نقدشوندگی رمزارزهای مختلف
نقدشوندگی رمزارزهای مختلف – منبع: Kaiko

نمودار بالا نشان می‌دهد نقدشوندگی بیت کوین کش در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۳ بیش از ۱۰٪ رشد کرده و از این لحاظ از بقیه آلت کوین‌ها و از جمله بیت کوین پیشی گرفته است. همچنین، در این نمودار، در حالی که بیت کوین کش در صدر جدول قرار دارد، توکن AVAX بالاترین تخلیه نقدشوندگی را ثبت کرده است.

با این حال، قیمت بیت کوین کش در این مدت با ۲۳٪ ریزش به ۲۳۴ دلار رسیده و بخشی از رشد ۱۴۵٪ خود در سه‌ماهه دوم را از دست داده است. BCH هفدهمین رمزارز بزرگ بازار از نظر مارکت کپ محسوب می‌شود و در صرافی‌های بزرگی مثل کوین بیس، بیت استمپ (Bitstamp)، بایننس و حتی صرافی «EDMX Markets» عرضه شده است.

شایان ذکر است نقدشوندگی استلار (XLM)، ترون (TRX) و اتریوم کلاسیک (ETC) هم در این مدت بهبود یافته است. با این حال، نقدشوندگی بیت کوین، اتریوم، ریپل (XRP) و دوج کوین (DOGE) تغییر زیادی نکرده اما در مقابل، نقدشوندگی بی‌ان‌بی کوین (BNB)، اوکی بی (OKB) و تون کوین (TON) کاهش یافته است. Kaiko در گزارش خود تاکید کرده است:

تون کوین (TON) نسبت به مارکت کپ خود بدترین عملکرد را داشته، زیرا بیشتر حجم آن در پلتفرم HTX (هوبی سابق) قرار دارد و بخش مهمی از آن هم به خاطر حجم معاملات مصنوعی و مشکوک حذف شده است. به طور کلی این توکن در هیچ صرافی نقدشوندگی خوبی ندارد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا