اخبار بیت کوینتحلیل تکنیکال

آیا قیمت بیت کوین در آستانه آغاز رالی صعودی است؟ نظر بنیان‌گذار گلس‌نود را بخوانید

احساسات منفی بازار طی هفته‌های اخیر بر روند قیمت بیت کوین بسیار تاثیرگذار بوده است، چنانکه که قیمت طی این مدت عمدتا زیر سطح ۲۸٬۰۰۰ دلار جا باقی مانده است. با این حال، داده‌های جدید نشان می‌دهد که قیمت ممکن است در آستانه یک بریک اوت (Breakout) باشد.

به گزارش کریپتو پوتیتو، نوسانات محدود قیمت بیت کوین ممکن است سرانجام به پایان برسد. هم‌‌بنیان‌گذار گلس‌نود، نگنتروپیک (Negentropic)، معتقد است که بیت کوین به کف قیمت خود نزدیک شده و فقط زمان لازم است تا روند صعودی خود را آغاز کند.

طبق تحلیل او، فروشندگان بازار پس از ناکامی‌های متعدد در شکستن حمایت میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (200 SMA)، سطحی که از نظر او یک حمایت سفت و سخت محسوب می‌شود، اکنون به مرحله فرسودگی رسیده‌اند. وی ضمن اشاره به تلاقی صعودی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و ۲۰۰ روزه، پیش‌بینی کرد که بیت کوین به‌زودی روند صعودی به خود خواهد گرفت:

بیت کوین کف قیمت خود را پشت سر گذاشته است.

تریدرهای شورت پس از بارها تلاش ناموفق برای کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (200SMA) که یک حمایت محکم به شمار می‌رود، فرسوده شده‌اند.

میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (50SMA، به رنگ آبی در چارت پایین) منحنی میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (200SMA، به رنگ بنفش در چارت) را رو به بالا قطع کرده است. فقط زمان لازم است تا بیت کوین روند صعودی خود را آغاز کند.

میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه منحنی میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه را رو به بالا قطع کرده است
میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه منحنی میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه را رو به بالا قطع کرده است که با توجه به تاریخچه قیمت سیگنالی صعودی است؛ منبع: توییت نگنتروپیک

این اتفاق (تلاقی گاوی) تنها چند روز پس از آن رخ می‌دهد که شرکت تحلیلی گلسنود خاطرنشان کرد که با اینکه بازار طی دو سال گذشته شاهد نوسانات شدید و ریزش‌های بزرگی بوده، اعتقاد هولدرهای بیت‌کوین به این رمزارز هنوز در سطح بالایی قرار دارد.

همچنین مطابق مشاهدات پلتفرم سنتیمنت (Santiment) نیز سرمایه‌گذاران اندوخته بیت کوین خود را از صرافی‌های ارز دیجیتال به کیف پول‌‌های شخصی منتقل می‌کنند. در حالی که انتقال بیت کوین به کیف پول‌های شخصی به تنهایی شاخص کاملی نیست، کاهش موجودی بیت کوین‌ در صرافی‌ها به طور کلی به روند صعودی قیمت اشاره دارد.

از این رو، انباشت قوی بیت کوین در زمانی که بازار با تقاضای جدید پایین و رکود مواجه است، نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران شرایط فعلی بازار را برای خرید بیت کوین‌های بیشتر فرصتی مناسب تلقی می‌کنند.

اعتماد به صرافی‌های متمرکز در پایین‌ترین حد خود قرار دارد

هولدرهای بیت کوین اعتماد خود را به صرافی‌های متمرکز از دست داده‌اند و این امر از کاهش ۵.۸۴٪ عرضه بیت کوین در صرافی‌ها که پایین‌ترین سطح در پنج و نیم سال گذشته به حساب می‌آید، کاملا پیداست.

روند انتقال بیت کوین از صرافی‌ها به کیف‌ پول‌های شخصی از ابتدای سال ۲۰۲۲ آغاز شد و در طول سال نیز ادامه یافت. این روند پس از فروپاشی صرافی FTX که به دنبال آن ذخایر بیت کوین در پلتفرم‌های متمرکز به زیر ۷٪ کاهش یافت، تشدید هم شد.

طی چند ماه گذشته، بایننس نیز شاهد افزایش خروجی بیت کوین بوده است، که نشان می‌دهد بسیاری از کاربران به جای حضانت شخص ثالث، به حضانت شخصی (Self-Custody) تمایل پیدا کرده‌اند.

  • نظر بنیان‌گذار گلسنود در خصوص روند قیمت بیت کوین چیست؟

شرکت تحلیلی گلسنود با استناد به کاهش ذخایر بیت کوین‌ در صرافی‌ها و عبور SMA50‌ از SMA200 در نمودار قیمت، روند صعودی را برای قیمت بیت کوین متصور است.

  • بیت کوین برای صعود باید کدام سطح کلیدی خود را حفظ کند؟

در حال حاضر حمایت کلیدی بیت کوین سطح SMA200 است که یک سطح حمایت قدرتمند به شمار می‌آید و خریداران باید آن را حفظ کنند.

  • وضعیت بیت کوین در سمت هولدرهای بازار به چه صورت است؟

طبق داده‌های آنچین، با اینکه بازار طی دو سال گذشته شاهد ریزش‌ شدیدی بوده، اعتقاد هولدرها به بیت‌کوین هنوز از دست نرفته است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا