مقالات عمومی

بیت کوین برای شروعی دوباره نیاز به اصلاح دیگری دارد

یوست وندر برگت، مشاور بانک مرکزی هلند بیان کرد بیت کوین پیش از افزایش قیمت حداقل با یک اصلاح و کاهش قیمت روبرو خواهد شد.

برگت ارتباط بین جست‌وجوی کلمه بیت کوین در گوگل و نمودار قیمت بیت کوین را شرح داد و شباهت قابل توجه این نمودار را از ماه می سال گذشته تا فوریه ۲۰۱۸ نمایان کرد. با این حال طی هفت ماه گذشته بیت کوین در ترند جست و جوی گوگل وجود نداشته است.

وی اذعان داشت:

هر زمان که بیت کوین در خبرهای خوب یا بد ظاهر می‌شد، قیمت این ارز بالا می‌رفت. به نظرم این امر به دلیل معرفی قراردادهای آتی است که ممکن است این حباب شکسته شود.

آیا احتمال کاهش قیمت شدید وجود دارد؟

قیمت بیت کوین طی گذر از سطح ۶ هزار دلار، در ماه آوریل و جولای به ترتیب تا ۱۰۰۰۰ و ۸۵۰۰ دلار افزایش یافت. این افزایش قیمت ها به دلیل افزایش ناگهانی حجم معاملات بود و طی یک روز قیمت بیت کوین از ۶۰۰۰ به ۷۵۰۰ دلار رسید.

اما همانطور که در نمودار ارائه شده توسط برگت مشاهده می‌شود، از ماه فوریه رابطه بین روند جست‌وجوهای بیت کوین در گوگل و نمودار قیمت بیت کوین از بین رفته است. در ماه آوریل هنگامی که قیمت بیت کوین به ۱۰ هزار دلار رسید، علیرغم خوش بینی بازار، روند جست‌وجوها در حال کاهش مستمر بود.

نمودار برگت

همچنین می توان استدلال کرد که ثبات در قیمت بیت کوین و عدم کاهش قیمت آن موجب شد که جستجوی کلمه کلیدی بیت کوین در موتور جست و جو کمتر شود. به دلیل اینکه طی ماه دسامبر سال گذشته و پس از معرفی بازارهای آتی بیت کوین، تقاضا برای بیت کوین به شدت افزایش یافت و قیمت آن به ۱۹،۵۰۰ دلار رسید، از آن زمان به بعد تمایل به ارزهای دیجیتال کاهش یافته است.

منبع
ccn

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا