مقالات

بیت کوین و ارزهای دیجیتال می توانند بازارهای مختلف جهانی را دگرگون کنند!

با ظهور بلاک چین و ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین، اتریوم، ریپل و غیره، صنعت امور مالی به طور چشمگیری تغییر کرده است. در گذشته، ارز دیجیتال صرفا به عنوان یک شوخی و حباب تلقی می‌شد. این موضوع به ویژه هنگامی نمود پیدا کرد که مردم شاهد افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین به ۲۰ هزار دلار در سال ۲۰۱۷ بودند و معتقد بودند که بیت کوین به کف قیمت ۶۵ دلاری خود باز می‌گردد و یا به طور کامل از بین می‌رود. چند سال بعد، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال محبوب، کاربردی و قدرتمند شدند و این فناوری های نوظهور به طور کامل باعث تغییر بازارهای جهانی شدند. این فناوری های مالی نظیر بلاکچین، فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) و بیت کوین با خود تاثیرات بسزایی را به همراه داشتند.

استفاده از بلاک‌چین برای حذف واسطه ها

فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال در ساده سازی تراکنش ها به روش ایمن، سریع و شفاف نقش مهمی ایفا کرده است. این تراکنش های مالی از طریق مدل ارتباط همتا به همتا رخ می‌دهد که شرکت های واسطه را حذف می‌کند. سازمان های مالی نظیر بانک ها اکنون از این عرصه خارج شده اند، زیرا مقدار بسیار زیادی سرمایه در کیف پول های دیجیتال ذخیره شده است و این موضوع منجر به حذف کارمزد پردازش تراکنش ها شده است.

هنگامی که صحبت از سیستم بانکداری سنتی می‌شود، هر تراکنش مالی شامل هزینه ای است، و با وجود سیستم ارز دیجیتال، تراکنش ها تقریبا رایگان می‌باشند و سریعتر از هر بانک سنتی در سراسر جهان است. با در ذهن داشتن مزایای بالقوه فرآیندهای P2P، چندین فرد و شرکت در حال تغییر موضع تدریجی به سمت استفاده از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هستند. علاوه بر این، اکنون به دلیل وجود سیستم های بلاک چین و بسیاری از فناوری های نوظهور دیگر، انجام تراکنش و ذخیره سازی سرمایه ها نسبت به دوران گذشته به نوعی ایمن و بدون وجود کلاهبرداری شده است.

آسانتر شدن جذب سرمایه

جذب سرمایه ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۹

به دلیل پیدایش بیت کوین، دارایی های دیجیتال و DLT، اکنون جذب سرمایه بسیار شفاف، ساده و ایمن شده است. در مقایسه با روش های قدیمی که تاجرها باید با سرمایه گذاران همکاری می‌کردند تا از پروژه های سودمند پشتیبانی کنند، اکنون کارآفرینان می‌توانند در مدت کوتاهی سرمایه گذاران سازمانی را به سمت خود جذب کنند. با استفاده از بیت کوین، کارآفرینان و مبتکران می‌توانند ICO ارائه دهند.

تاثیر بیت کوین

پیدایش ارزهای دیجیتال بر عرصه قمار نیز تأثیرگذار بوده است، به طوری که شرکت کنندگان از سراسر جهان به لطف فناوری بلاک چین به سرعت در حال حرکت از روش سنتی به سمت بازی های مختلف نظیر فوتبال، بازی های مجازی، بسکتبال و سایر بازی ها می‌باشند.

منبع
coinidol

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا