مبتدی مقالات

۱۰ رویداد حساس و مهم بیت کوین در سال ۲۰۲۰ !

سال ۲۰۲۰ از هر نظر برای بیت کوین و در کل برای دنیای کریپتو سال بسیار خوبی بود. رمز ارز برتر بازار موفق شد به بالاترین میزان قیمتی خود برسد و رکوردهای زیادی را جا‌به‌جا کند. اما بیت کوین در سال ۲۰۲۰ شاهد اتفاق‌های مهم دیگری نیز بود که سعی داریم در این مقاله به آنها بپردازیم.

لحظات سرنوشت ساز بیت کوین در سال ۲۰۲۰

تحلیل قیمت بیت کوینسال ۲۰۲۰ سالی ناآرام را برای بیت کوین رقم زد. سعی نموده‌ایم که لحظات حساس سال ۲۰۲۰ را برای بیت کوین گردآوری کنیم پس در ادامه همراه ما باشید تا با شمارشی معکوس به مهمترین رویدادهای بیت کوین بپردازیم.

۱۰ . قیمت بیت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ به ۱۰۰۰۰ دلار رسید

هنگامی که قیمت بیت کوین توان حرکت به سمت ۱۰۰۰۰ را نداشت، جهش به محدوده قیمتی پنج رقمی همواره نقطه عطف مهمی برای بیت کوین بوده است. و برای اولین بار از اکتبر ۲۰۱۹ همزمان با برگشت قیمت بیت کوین به ۱۰۰۰۰ دلار پیش از روز ولنتاین تریدرها به دام عشقش گرفتار شدند.

اما متاسفانه این روند زیاد دوامی نداشت، اما برگشت دوباره قیمت به این سطح طولی نکشید و یکی از بزرگترین رویدادهای تاریخ کریپتو رقم خورد و هیجان بازار رمزارزها بالا گرفت.

۹. آشفته بازار قبل از هاوینگ

هاوینگ بیت کوین و ماینرها

در ماه می پاداش بلاک‌های بیت کوین ۵۰ درصد کاهش یافت و به ۶.۲۵ بیت کوین رسید. رویداد هاوینگ هر چهار سال یک بار اتفاق می‌افتد. و ۱۲ تا ۱۸ ماه پس از کاهش پاداش ماینرها در دو هاوینگ قبلی بیت کوین در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ ، ارزش بیت کوین به شدت افزایش پیدا کرد.


بیشتر بخوانید : تاریخچه هاوینگ بیت کوین از گذشته تا کنون؛ تاثیر هاوینگ بر قیمت چگونه است؟


در روزهای قبل از استخراج بلاک شماره ششصد و سی هزارم آشفتگی و هیجان بسیار زیادی بر بازار رمزارزها حاکم بود به طوری که جستجوی بیت کوین در گوگل هم با رشد همراه بود.

۸ . بهترین روز هفته برای خرید بیت کوین

چارلز ادواردز (Charles Edwards)، سرمایه‌گذار باسابقه در ماه آگوست اعلام نمود که یکشنبه شب بهترین زمان برای خرید بیت کوین است. او چارتی را به اشتراک گذاشت که نشان می‌داد روزهای دوشنبه به نظر می‌رسد که بهترین بازدهی برای سرمایه گذاران بیت کوین در چندین تایم فریم را داشته باشد. و آخر هفته‌ها که اغلب تبدیل به روزهای بی‌قانونی بازارهای کریپتو می‌شود، قیمت در روزهای شنبه‌ و یکشنبه‌ کاملا ثابت و یکنواخت است. ‌

۷ . رشد ناگهانی بیت کوین توکنیزه شده

بخش دیفای در سال ۲۰۲۰ رشد خوبی داشت. اما به این دلیل که این پروتکل‌ها بر اساس بلاکچین اتریوم هستند و این نگرانی وجود داشت که طرفداران بیت کوین جا می‌مانند و فرصت استفاده از رشد دیفای را از دست بدهند، بیت کوین توکنیزه شده (WBTC) تا حد زیادی به فریادشان رسید و این امکان را برای سرمایه‌گذاران فراهم نمود که بتوانند بیت کوین خود را به توکن‌های ERC-۲۰ تبدیل کنند.


بیشتر بخوانید : معرفی توکن WBTC ؛ توکن با پشتوانه بیت کوین در شبکه اتریوم چیست؟


بیت کوین توکنیزه شده که سال را با ارزش بازار ۴.۲ میلیون دلاری آغاز نمود، در حال حاضر ارزش بازار آن ۲.۷ میلیارد دلار است.

۶ . نگرانی‌هایی در مورد قانونگذاری درحوزه کریپتو

قانون گذاری

مدیر اجرایی بانک جی پی مورگان (Jamie Dimon) هشداری به طرفداران بیت کوین داد. او پیش‌بینی نمود که احتمال قانونگذاری بیت کوین توسط دولت آمریکا در صورت ادامه افزایش ارزش بازار آن وجود دارد. او در ادامه افزود که:

تجربه و سابقه کاری من در دولت حاکی از آن است که دولت هر چیزی را که بخواهد و تمایل داشته باشد می‌تواند قانون‌گذاری نماید.

و افرادی مانند او می‌گویند که بیت کوین زیاد باب میل و مورد علاقه دولت نیست.

۵ . بیت کوین یکه‌تاز بازارهای مالی است

پاول تیودور جونز (Paul Tudor Jones) یک سرمایه‌گذار افسانه‌ای صندوق پوششی به افزایش بهره بیت کوین کمک کرد. او در یادداشتی نگرش و دیدگاه خود در ارتباط با بازار چنین بیان نمود:

  بهترین استراتژی برای افزایش سود، بهره بردن از خرید و نگهداری یک دارایی با قابلیت رشد سریع در مقایسه با دارایی‌های دیگر است، اگر از من بپرسند مطمئنم که این دارایی بیت کوین خواهد بود.

او به این نکته اشاره نمود که چطور عرضه ثابت و محدود بیت کوین سبب اطمینان و اعتماد به آن می‌شود، خصوصا در دوره‌ای که ملت‌ها برای کنترل و مدیریت اوضاع اقتصادی در شرایط  COVID-۱۹ اقدام به چاپ تریلیون‌ها دلار نموده‌اند.

۴ . سقوطی وحشتناک

بیت کوین ضد تورم پول اقتصاد شاخص قیمت مصرف کننده CPI

در ماه مارس بازارهای کریپتو در پی رویدادی که سریعا پنجشنبه سیاه نام گرفت، دچار افتی شدید و سقوطی وحشتناک شد و فقط در یک روز ۴۰ درصد از ارزشش را از دست داد. و حتی قبل از برگشت قیمت احتمال سقوط به زیر ۴۰۰۰ دلار نیز می‌رفت. این اتفاق عواقب بسیار بدی برای بازار دیفای داشت و موجب لیکویدیتی و نقد شدن حجم عظیمی از پوزیشن‌ها شد.

۳ . ورود موسسات به حوزه کریپتو

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین پیشرفت‌ها در سال ۲۰۲۰  استقبال و پذیرش بیت کوین توسط نهادها و موسسات بود. شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) بیش از یک میلیارد دلار رمزارز خرید و تعداد زیادی از صندوق‌های دیگر همین کار را انجام دادند، به طوری که شرکت گری اسکیل (Grayscale) بسیار سریعتر از مقدار بیت کوینی که استخراج میشد خرید می‌کرد. بدون شک با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۲۰ اشتهای تازه این موسسات و نهادها برای کریپتو هیجانات زیادی در بازار به پا کرد.

۲ . بیت کوین در آستانه ۲۰۰۰۰ دلار

بیت کوین با نزدیک شدن به بیشترین مقدار خود بسیاری از افراد را برای ادامه این روند خوشبین کرد. . این نقطه عطف در تاریخ بیت کوین زمانی رقم خورد که بزرگترین رمزارز جهان مقاومت سرسخت ۱۸۰۰۰ دلاری را از سر راه خود برداشت. با نزدیک شدن به پایان سال ما شاهد پوشش رسانه‌ها به بیت کوین بودیم به گونه‌ای بسیار مثبت‌تر و جدی‌تر از قبل به آن می‌پرداختند.


بیشتر بخوانید : انفجار قیمتی بیت کوین در سال ۲۰۲۰ اصلا شبیه به حباب سال ۲۰۱۷ نیست!


۱ . و در پایان، ثبت رکوردی جدید برای بیت کوین

قیمت بیت کوین

بعد از آنکه بیت کوین در ماه نوامبر به طور وسوسه‌انگیزی به بیشترین مقدار ثبت شده خود در سال ۲۰۱۷ نزدیک شود، بالاخره در اواسط دسامبر این مقاومت را از سر راه برداشت و در یک پلک به هم زدن این ارز دیجیتال موفق به عبور از ۲۳۰۰۰ دلار شد، و برای مدتی هر کسی که بیت کوین خریده بود در سود بود. و آن چه از این بهتر و جالب‌تر است این است که تاریخ ثبت خواهد کرد که اثرات هاوینگ قطعا و طبیعتا فقط برای یک سال نخواهد بود و نشان می‌دهد که جشن تازه دارد شروع می‌شود.

منبع
coinmarketcap

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا