اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین به کمترین مقدار خود در سال ۲۰۱۸ رسید!

قیمت بیت کوین ۵۸۰۰ دلار شد که از ماه نوامبر  ۲۰۱۷ تا به حال کمترین قیمت آن بوده است. این مقدار کمترین قیمت بیت کوین طی ماه های گذشته بوده است. در ماه فوریه قیمت آن ۶ هزار دلار شد و در ماه آوریل بالاتر از ۶ هزار دلار بود و در ماه نوامبر کم ترین قیمت را در آن دوران داشت.

حجم معاملات بیت کوین نیز بسیار کاهش یافته و به حدود ۳.۶ میلیارد دلار رسیده است. تنها نیمی از ظرفیت شبکه آن استفاده شده است و سایز بلوک (بلاک سایز) بیت کوین آن ۰.۴۶ مگابایت شد. این شاید چیزی است که به نظر بسیاری از کارشناسان اصلا قابل انتظار نبود. در حال حاضر بلاک چین بیت کوین حتی از سال ۲۰۱۵ نیز کمتر استفاده می شود.

با این حال سهام بازار بیت کوین در حال افزایش است اما ارزش بازار آن برای اولین بار در چند ماه گذشته به کمتر  از ۱۰۰ میلیارد دلار رسید. دلیل واضحی برای این رکود ناگهانی وجود ندارد. هیچ اکسچنجی ورشکسته نشده است، طی ۴ سال گذشته در بیت کوین هیچ قوی سیاهی (رخدادهای بسیار نادر و مهمی که کسی انتظار وقوع آنها را ندارد) دیده نشده است.

ممکن است دلیل این کاهش قیمت، تزریق شایعه و گسترش خبر جدید بوده باشد. برخی با شایعه پراکنی سعی در ایجاد این فضا داشته‌اند. شایعاتی در مورد مشکلات مقیاس پذیری بیت کوین و اخبار جدیدی در مورد راه اندازی شبکه لایتنینگ (LN) وارد بازار شد.

خبر بیت کوین با LN چنانچه انتظار می رفت موفقیت آمیز نبود و باعت ایجاد نگرانی در مورد شبکه بیت کوین شد. زیرا این شبکه سیستم اینویس (invoice) را راه اندازی می کند و با تراکنش های بلاک چین کاملا متفاوت است. بیت کوین با LN کاربردهای مطلوبی نیز دارد.  اما این شبکه برای تراکنش های روزمره دردسرهایی به همراه دارد، علاوه بر اینکه بیت کوین اصلی نیز ناسازگاری هایی داشته است.

عرضه بیت کوین در سال ۲۰۱۶ نصف شد و به همین دلیل قیمت آن افزایش یافت تا جایی که در ماه دسامبر افزایش قیمت زیادی را تجربه کرد. در همان زمان سخت افزارهای ماینینگ زیادی وارد بازار شد. در حال حاضر دو پارامتر عرضه و تقاضا دارند به تعادل می رسند.

به زودی مشخص خواهد شد که آیا ماینرها به سمت ورشکسته شدن می‌روند پیش می‌روند یا خیر. حتی ممکن است بیت کوین با مسئله مهم تری به جز قیمت درگیر شود.

نظر شما چیست؟ آیا این روند قیمت ادامه دار خواهد بود؟

منبع
trustnodes

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا