خطرناک شدن ماینرهای چینی و بالاترین میزان سختی شبکه برای بیت کوین!

بیت کوین در ۲ ماه گذشته تقریبا در یک محدوده قیمتی کاملا ثابت معامله شده است. اما نرخ هش شبکه بیت کوین اکنون به بالاترین حد خود یعنی ۶۰ اگزاهش بر ثانیه رسیده است و این موضوع یعنی این شبکه همچنان در حال رشد و گسترش است.

درحالی که این موضوع ممکن است امنیت شبکه بیت کوین را افزایش دهد و صنعت ماینینگ را تخصصی تر کند، اما نگرانی هایی در خصوص تغییرات جوی بر اثر استخراج بیت کوین نیز به وجود آمده است. مطالعه ای که در مجله تغییرات جوی زمین منتشر شده است بیان می‌کند:

ما نمی توانیم آینده بیت کوین را پیش بینی کنیم، اما اگر حتی با پایین ترین سرعتی که دیگر فناوری ها رشد پیدا کرده اند به کار خود ادامه دهد، خبرهای بسیار بدی برای تغییرات جوی و تحت تاثیر قرار گرفتن مردم و سایر گونه های جانوری به وجود خواهد آمد.

 

نرخ هش بیت کوین

این موضوع کاملا روشن است که ماینرها به سمت مناطقی جلب می‌شوند که هزینه های برق مصرفی کمتری دارند و سردسیر هستند. علاوه بر این، دستگاه های ماینینگ نیز با هربار طراحی جدید، عملکرد بهتری خواهند داشت که این موضوع غالبا یعنی افزایش مصرف انرژی.

در تاریخ یکم نوامبر (دیروز) سختی شبکه بیت کوین دوباره افزایش پیدا کرد و از آنجایی که کشور چین بر عرصه استخراج بیت کوین تسلط پیدا کرده است، این موضوع کمی نگران کننده است. استخرهای ماینینگ BTC.com، BTC.top و AntPool و ViaBTC بیش از ۵۰ درصد بلاک های شبکه را به خود اختصاص داده اند که همگی چینی اند. این موضوع، نگرانی هایی را در خصوص افزایش متمرکزسازی ایجاد کرده است.

شبکه بیت کوین روزانه حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار تراکنش را مدیریت می‌کند، در حالی که میانگین تراکنش های در انتظار تایید حدود ۱۰۰۰ تراکنش است. این امر بیانگر حضور تعداد زیادی ماینر در شبکه می‌باشد.

به نظر شما آیا با افزایش سختی شبکه بیت کوین استخراج این ارز دیجیتال به صرفه است؟


54321
امتیاز 1 از 1 رای

منبع ambcrypto
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
محمدرضا قنبری

برای کسانی که برق رو باهزینه کم و از همه مهم تر سخت افزار رو توی قبل گرونی خریده باشند چرا که نه ولی برای کسی که میخواد تازه شروع کنه ریسکه

عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین