اخبار بیت کوین

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین ؛ گاوها برنده خواهند شد یا خرس ها؟

نوسانات قیمت بیت کوین همچنان ادامه دارد و در طول هفته گذشته؛ خط حمایت ۱۱۲۰۰ دلاری را شکست و تا محدوده ۹۱۰۰ دلار نزول پیدا کرد. البته در این محدوده مدت زیادی نماند و دوباره وارد کانال ۱۱۰۰۰ دلاری شد. البته نوسان چندین درصدی این ارز همچنان ادامه دارد و در حین انتشار این خبر؛ اولین و بزرگترین ارز دیجیتال بازار با قیمت ۱۰۵۰۰ دلار معامله می شود.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

دقیقا چه اتفاقی می افتد؟ بیت کوین بازار گاوی دارد یا خرسی؟

خب در ابتدا باید بگوییم پاسخ دادن به این سوال بسیار سخت است. اگر بخواهیم کمی بلند مدت تر را نگاه کنیم؛ بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۱۹ وارد روند صعودی خود  شده است و میتوان با قطعیت بیشتری گفت که بیت کوین در بازار گاوی خود به سر می برد.

اما اگر بازه زمانی را کمی کوچکتر بگیریم (نمودار ۲۴ ساعته)؛ میبینیم که شکستن مقاومت ۱۱۰۰۰ دلار و ۱۱۲۰۰ دلار برای بیت کوین کمی سخت به نظر می رسد و تا نشکستن این مرزهای مقاومت؛ نمیتوان به قطعیت گفت که گاو ها این بازار را کنترل می کنند.

حال اگر بازه زمانی را باز هم کوچکتر کنیم‌ (نمودار ۴ ساعته)؛ روند صعودی طبق مثلث ایجاد شده دیده می شود و میتوان محدوده ۱۰۸۰۰ دلاری را متصور شد. نقطه بعدی برای بیت کوین؛ در صورت ادامه دادن روند گاوی؛ ۱۲۵۰۰ دلار خواهد بود.

البته با توجه به نوسان های شدید بیت کوین در این روزها؛ کار برای تریدرها بسیار سخت است و پیش بینی و تصمیم درست در این مواقع معمولا کار سختی محسوب می شود.

حجم کل بازار کریپتو امروز ۲۸۸ میلیارد دلار است  که از این مقدار ۱۸۸ میلیارد دلار به بیت کوین اختصاص دارد و سلطه ۶۵ درصدی بیت کوین به بازار را نشان میدهد.

نکات کلیدی که باید به آن دقت کنید

مقاومت / حمایت

همانطور که در بالا اشاره کردیم؛ بیت کوین با مقاومت ۱۰۶۰۰ دلاری روبه رو است و بعد از آن هم وارد کانال مقاومت ۱۰۸۰۰ دلاری خواهد شد. بعد از این رقم هم خطوط مقاومت که بیت کوین باید برای عبور از هر کدام از آنها قدرت زیادی داشته باشد به ترتیب : ۱۱۰۰۰؛ ۱۱۲۰۰؛ ۱۱۶۰۰؛ ۱۲۰۰۰؛ ۱۲۲۰۰ و ۱۲۵۰۰ خواهند بود.

اما از طرف دیگر و در صورت پیروز شدن خرس های بازار؛ روند نزولی بیت کوین را خواهیم داشت که خطوط حمایتی قیمتی به ترتیب ۱۰۳۰۰؛ ۱۰۰۰۰؛ ۹۸۰۰؛ ۹۶۰۰؛ ۹۲۰۰ و ۹۰۰۰ دلار خواهند بود.

در نهایت می توان اینطور جمع بندی کرد که با توجه به شاخص RSI نمودار بیت کوین؛ درست است که بیت کوین وارد محدوده صعودی شده است و در صورت ادامه یافتن این روند؛ ممکن است بازی برای این ارز دیجیتالی عوض شود؛ اما همچنان بیت کوین در نقطه حساسی قرار دارد و فروش بیش از حد و خرید بیش از حد؛ هر دو میتواند آینده این ارز دیجیتالی را تغییر دهد.

منبع
cryptopotato

ساناز وفی

از بچگی گیمر بودم و دنیای بازی برام جذاب بود. بزرگتر که شدم با همون نگرش دنیای فانتزی، مهندس هوافضا شدم و همیشه دنبال کشف دنیاهای جدید بودم. بر خلاف خیلی از اهالی کریپتو، سال ۲۰۱۶ با اتریوم وارد دنیای بلاکچین شدم و یکی از اصلی‌ترین مباحث مورد علاقه من اکوسیستم اتریوم، اتریوم و لایه‌دوم‌ها ست.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا