اخبار خارجی

تحلیل قیمت بیت کوین؛ چرا روند صعودی این رمزارز ادامه خواهد داشت؟

تحلیل‌گر مشهور ارزهای دیجیتال به نام ویلی وو معتقد است پس از خرید ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین توسط شرکت خودروسازی تسلا در فوریه ۲۰۲۱، هولدرهای قدیمی بیت کوین فروش دارایی‌های خود را متوقف کرده‌اند و روند صعودی قیمت بیت کوین همچنان ادامه دارد.

رافائل شولتز کرفت هم‌بنیان‌گذار سایت گلس‌نود نیز در توییتر عنوان داشته است سرمایه‌گذاران قدیمی Bitcoin ارزهای خود را هودل کرده‌اند که نشان‌دهنده آن است ارزش BTC در بلند مدت افزایش پیدا می‌کند.

روند فروش هولدرهای قدیمی بیت کوین

سرمایه‌گذاران سازمانی نیز به ادامه روند صعودی بیت کوین اعتقاد دارند. میزان قراردادهای تسویه نشده در پلتفرم معاملاتی Bakkt در بالاترین مقدار تاریخ خود قرار دارد.

رکورد قیمت بسته شدن کندل هفتگی

در زمان نگارش این خبر قیمت ارز دیجیتال BTC برابر ۶۰،۷۱۲ دلار است. کندل هفتگی گذشته در قیمت ۶۰،۰۰۲ دلار بسته شد که بالاترین قیمت بسته شدن قیمت در بازه زمانی هفتگی آن است.

حرکت صعودی قیمت بیت کوین به لیکویید شدن ۵۵۰ میلیون قرارداد فروش استقراضی (Short) منجر شد.

نمودار قیمت بیت کوین

نمودارهای روزانه بیت کوین خبر از روند صعودی می‌دهند. درحالیکه بزرگ‌ترین رمز ارز بازار در ۱۰ آپریل تلاش ناموفقی در جابجا کردن رکورد قیمت خود داشت، به نظر می‌رسد دوباره سعی در شکستن رکورد قبلی خود دارد. شاخص RSI بالاتر از ۵۰ حرکت کرده است، اندیکاتور MACD سیگنال‌های صعودی می‌دهد .

درحالیکه قیمت بیت کوین در بازارهای اسپات معمولی در حال حاضر تقریبا برابر ۶۰۵۰۰ دلار است، قراردادهای آتی که در ماه ژوئن (اوایل تیر ماه) منقضی خواهند شد بالاتر از ۶۵۰۰۰ دلار معامله می‌شوند. برخلاف قراردادهای perpetual، قراردادهایی که در تاریخ مشخصی معامله می‌شوند شامل فاندینگ ریت (Funding rate) نیستند. بنابراین قیمت این قراردادها با قیمت کنونی صرافی‌ها بسیار متفاوت است.

نمودار قراردادهای اتی بیت کوین

۷۶۹ میلیون دلار بیت کوین در ۱۰ دقیقه از صرافی Coinbase خارج شد

یک نهنگ ارزهای دیجیتال در روز یکشنبه ۱۱ آپریل تعداد ۱۲،۶۳۸ BTC را از صرافی Coinbase خارج کرده است. این جابجایی تنها در ۱۰ دقیقه صورت گرفته است.

با اینکه قیمت کنونی این ارز دیجیتال هم ‌اکنون بسیار بالا است اما سرمایه‌گذاران سازمانی همچنان به خرید و جمع کردن آن ادامه می‌دهند.

ماینرها در حال فروش بیت کوین هستند

گلس‌نود اطلاعاتی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد ماینرها دارایی بیت کوین خود را برای فروش به صرافی‌ها جابجا کرده‌اند. بر اساس این آمار، شاخص جریان انتقال از ماینرها به صرافی‌ها به سقف ماهانه ۱۷.۷۶۷ BTC رسیده است.

منبع
ethereumworldnewsu.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا