اخبار بیت کوین

عبور قیمت بیت کوین از ۶۴٬۰۰۰ دلار؛ جت خصوصی امیر قطر در کنفرانس آتلانتیس دیده شد

با ورود جت خصوصی امیر قطر به مادیرا (Madeira) در جریان کنفرانس آتلانتیس بیت‌کوین، گزارش‌ها مبنی بر اینکه قطر ممکن است بیت کوین (BTC) را به ذخایر خود اضافه کرده باشد، افزایش یافت.

به گزارش میهن بلاکچین، پس از آنکه جت خصوصی امیر قطر در جریان کنفرانس بیت کوین آتلانتیس وارد جزایر مادیرا شد، قیمت بیت کوین در روز یکشنبه از ۶۴٬۰۰۰ دلار گذشت و امیدها برای ثبت رکوردهای جدید قیمت را افزایش داد.

آنتونی اسکاراموچی (Anthony Scaramucci)، بنیانگذار اسکای بریج کپیتال (Skybridge Capital)، اخیرا در توییتی گفته است که قطر ممکن است بیت کوین را به ذخایر خود اضافه کرده باشد و اولین کشور خاورمیانه خواهد بود که این کار را انجام می‌دهد.

منبع: X

قطر و سرمایه‌گذاری در بیت کوین؛ جریان چیست؟

اولین اخبار در مورد احتمال سرمایه‌گذاری قطر در بیت کوین در سپتامبر ۲۰۲۳ برای اولین بار زمانی که امیر قطر، تمیم بن حمد، وارد السالوادور شد تا در بحث در مورد پذیرش بیت کوین و سایر چشم‌اندازهای سرمایه گذاری شرکت کند، منتشر شد. با این حال، تاکنون هیچ تایید رسمی در مورد سرمایه‌گذاری بیت کوین توسط قطر وجود ندارد.

مکس کایزر (Max Keiser)، ماکسیمالیست بیت کوین که از نزدیکان نجیب بوکله، رییس جمهور السالوادور نیز هست، مدتی است که در توییت‌های خود به طور فعال روی این مساله مانور می‌دهد. از طرفی، گمانه‌زنی‌ها بیشتر در حال افزایش است، زیرا جت خصوصی امیر قطر، در جریان کنفرانس بیت کوین آتلانتیس در مادیرا دیده شده است. این اتفاق بلافاصله پس از سخنرانی مایکل سیلر (Michael Saylor)، مدیر مایکرواستراتژی در این کنفرانس، رخ داد.

با این حال، سوالی که برای همه مطرح شده این است که وقتی کشورهای ثروتمند خاورمیانه مانند عربستان سعودی و قطر با پول نفت خود شروع به انباشت بیت کوین کنند، چه اتفاقی برای قیمت خواهد افتاد؟ ممکن است بار دیگر شاهد هجوم پول‌های هنگفت به این کلاس دارایی باشیم.

کندل هفتگی بیت کوین سبز بسته شد

به گفته علی مارتینز (Ali Martinez) تحلیلگر ارزهای دیجیتال، بازار بیت کوین شاهد فعالیت قابل توجهی در یک محدوده قیمتی خاص بوده است. مارتینز خاطرنشان کرده است که بیش از ۵۰۰٬۰۰۰ بیت کوین در محدوده ۶۱٬۱۰۰ تا ۶۱٬۸۰۰ دلار معامله شده و منطقه حمایت قابل توجهی را برای این ارز دیجیتال ایجاد کرده است.

طبق اظهارات این تحلیلگر اگر بیت‌کوین بتواند موقعیت خود را در بالای این منطقه حمایتی حفظ کند، احتمالا با حداقل مقاومت، به مسیر صعودی خود به سمت ۶۵٬۹۰۰ دلار ادامه خواهد داد.

با این حال، مارتینز به ریسک احتمالی نزول برای بیت کوین هم اشاره کرده است. اگر بیت کوین دچار تزلزل شده و به زیر سطح حمایت تعیین شده کاهش یابد، ممکن است اصلاح رخ دهد و احتمالا قیمت را به ۵۶٬۹۷۰ دلار یا حتی ۵۱٬۵۰۰ دلار کاهش می‌دهد.

نمودار توزیع UTXOهای بیت کوین با قیمت‌های آن‌ها
نمودار توزیع UTXOهای بیت کوین با قیمت‌های آن‌ها؛ منبع: گلس نود

منبع
کوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا