اخبار آلتکویناخبار بیت کوینتحلیل اقتصادی

ریزش قیمت بیت کوین به همراه نوسان در بازارهای مالی؛ تورم در آمریکا رکورد زد

بازار کریپتو مانند سایر بازارهای مالی در جهان پس از اعلام شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده در تاریخ ۱۰ ژوئن (۲۰ خرداد)، که برابر با ۸.۶٪ اعلام شد، با ریزش مواجه شد. این موضوع نشان می‌دهد که تورم هم‌چنان یکی از موانع عمده در مسیر بازارهای مالی است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، پس از افزایش شاخص قیمت مصرف کننده در تاریخ ۱۰ ژوئن به ۸.۶٪، که بالاترین سطح این شاخص از سال ۱۹۸۱ تاکنون محسوب می‌شود، بازارهای مالی جهان با روند نزولی مواجه شدند.

افزایش بیش از انتظار CPI به از دست رفتن سطح حمایتی ۳۰,۰۰۰ دلار بیت کوین منجر شد و قیمت بیت کوین به ۲۸,۸۵۲ دلار کاهش یافت. سپس خریداران توانستند قیمت این رمزارز را به بالاتر از ۲۹,۰۰۰ دلار برسانند. در زمان نگارش خبر قیمت لحظه‌ای بیت کوین ۲۹٬۳۱۰ دلار است.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین - بازار کریپتو
نمودار روزانه قیمت بیت کوین. منبع: TradingView

در ادامه، نظر تحلیلگران بازار کریپتو درباره چشم‌انداز قیمت بیت کوین را بررسی می‌کنیم، زیرا به نظر می‌رسد تورم پابرجا باشد و فدرال رزرو هم‌چنان در صدد افزایش نرخ بهره است.

تاثیر قدرت دلار بر دارایی‌های پرریسک

یکی از تحلیلگران به اسم il Capo به بررسی تاثیر افزایش شاخص CPI بر شاخص دلار (DXY) و S&P 500 پرداخت. او با ارائه نمودار زیر، پیش‌بینی کرد که پس از اعلام شاخص CPI، شاخص قدرت دلار افزایش می‌یابد و S&P 500 به سقوط خود ادامه می‌دهد.

نمودار 4 ساعته شاخص دلار و نمودار 2 ساعته شاخص S&P 500 - بازار کریپتو
نمودار ۴ ساعته شاخص دلار (سمت چپ) و نمودار ۲ ساعته شاخص S&P ۵۰۰ (سمت راست). منبع: Twitter

کوین اسونسون (Kevin Svenson) تحلیلگر بازار کریپتو نیز گفته است که عدم توانایی فدرال رزرو در خصوص کاهش تورم احتمالا به نوسان قیمت در سال آتی منجر خواهد شد.

توییت kevin svenson
منبع: Twitter

احتمال کاهش قیمت بیت کوین به کمتر از ۲۸,۰۰۰ دلار

یکی از معامله‌گران رمزارز با اسم کاربری Altcoin Sherpa در توییتر گفته است که اگر قیمت BTC به روند نزولی خود ادامه دهد، احتمال کاهش قیمت به کمتر از ۲۸,۰۰۰ دلار وجود دارد.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین. منبع: Twitter

وی در این خصوص گفت:

میانگین‌های متحرک نمایی ۴ ساعته در بهترین شرایط خود قرار دارند، اما ساختار کلی بازار کریپتو در بازه زمانی بلندمدت هم‌چنان نزولی است. به نظر می‌رسد اگر سطح قیمت کنونی از دست برود، ایستگاه بعدی حوالی ۲۸,۰۰۰ دلار است.

بازیابی سطح ۳۰,۰۰۰ دلار، شرط لازم جلوگیری از سقوط است

یکی دیگر از تحلیلگران بازار کریپتو با حساب کاربری CrediBULL Crypto در توییتر در مورد اینکه چه اتفاقی باید بیفتد تا قیمت به سطح حمایتی ۲۸,۰۰۰ دلار کاهش نیابد، نمودار زیر را به اشتراک گذاشته است که کاهش قیمت از سطح ۳۰,۰۰۰ دلار را نشان می‌دهد.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۲ ساعته
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۲ ساعته. منبع: Twitter

او در این باره گفت:

قیمت بیت کوین بالاتر از سطح حمایتی (سبز) قرار دارد اما تا اینجا ۴ بار آن را تست کرده است، بنابراین احتمال شکست حمایت و کاهش قیمت به ۲۸,۰۰۰ دلار وجود دارد. تنها راه جلوگیری از این اتفاق این است که قیمت BTC دوباره به بالای ۳۰,۰۰۰ دلار برگردد.

  • قیمت بیت کوین در کوتاه مدت چه وضعیتی دارد؟

برآورد کارشناسان این است که در صورت عدم بازیابی سریع سطح ۳۰٬۰۰۰ دلار، امکان کاهش قیمت تا ۲۸٬۰۰۰ دلار، به عنوان تارگت اول وجود دارد. در صورت شکسته شدن این حمایت، کاهش بیشتر تا حدود ۲۶٬۰۰۰ دلار که سطح حمایتی سقوط قبلی بود، محتمل است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا