اخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال تکرار الگوی فراکتال سال ۲۰۲۰؛ هدف این چرخه کجاست؟

به نظر می‌رسد بیت کوین در حال تکرار الگوی فراکتال سال ۲۰۲۰ خود است، اتفاقی که در کنار سیگنال‌های تکنیکال، آنچین و فاندامنتال می‌تواند به جهش قیمت و صعود آن تا ۹۰٬۰۰۰ دلار در هفته‌های آتی منجر شود.

به گزارش میهن بلاکچین، قیمت بیت کوین در حال حاضر به فاز تثبیت قیمت وارد شده است، با این حال بسیاری معتقدند با توجه به فشار خرید ETFها و تقاضای سرمایه‌گذاران، این روند همچنان ادامه پیدا خواهد کرد.

بولران بیت کوین در حال تشکیل شدن است

قیمت بیت کوین پس از ثبت اوج ۶۹٬۲۱۰ دلاری، در حال تثبیت شدن است و در یک الگوی مثلثی که شبیه به الگوی پرچم صعودی است در نوسان است.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

الگوی پرچم صعودی، یک الگوی تکنیکال کلاسیک ادامه‌دار است که می‌تواند قیمت را به اندازه روند صعودی قبلی افزایش دهد. معمولا شکسته شدن این الگو به سمت بالا، با افزایش حجم معاملات همراه است.

در حال حاضر در صورتی که بیت کوین این الگو را به سمت بالا بشکند، قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند با ۳۵٪ جهش به ۹۲٬۵۰۰ دلار برسد.

افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در صندوق‌های ETF

روند صعودی بیت کوین در هفته‌های اخیر با افزایش جریان ورودی سرمایه به صندوق‌های ETF اسپات این ارز دیجیتال همزمان شده است. در حال حاضر، این صندوق‌ها بیش از ۵۳ میلیارد دلار بیت کوین در اختیار دارند که در مقایسه با ذخایر ۲۷.۹۵ میلیارد دلاری در زمان آغاز فعالیت آنها در ماه ژانویه، بسیار بالاتر است.

نمودار ذخایر بیت کوین ETFهای اسپات - منبع: Glassnode
نمودار ذخایر بیت کوین ETFهای اسپات – منبع: Glassnode

افزایش جریان ورودی سرمایه به ETFها نشان‌دهنده افزایش تقاضا برای خرید بیت کوین است. صندوق‌های ETF اسپات برای اینکه سهام آنها قیمت بیت کوین را دنبال کنند، به صورت مداوم این ارز را خریداری می‌کنند.

تیموتی پترسون (Timothy Peterson)، تحلیلگر بازار در این رابطه می‌گوید:

به نظر می‌رسد که تایید ETFهای اسپات روند انباشت بیت کوینی را آغاز کرده که در صورت تداوم می‌تواند قیمت را تا ماه اکتبر (مهر ۱۴۰۳) به ۱۰۰ هزار دلار برساند.

افزایش سرمایه‌گذاری سازمانی در ETFها در حالی رقم می‌خورد که تنها چند هفته تا هاوینگ چهارم بیت کوین باقی مانده است.

آیا الگوی فراکتال بیت کوین در سال ۲۰۲۰ تکرار می‌شود؟

تحلیلگری با نام جل (Jelle) معتقد است پرایس اکشن کنونی بیت کوین به الگوی فراکتال این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ که منجر به ثبت اوج ۶۹٬۰۰۰ دلاری در ماه نوامبر ۲۰۲۱ شد شباهت بسیار زیادی دارد.

شباهت الگوی فعلی با سال ۲۰۲۰ - منبع: TradingView/Jelle
شباهت الگوی فعلی با سال ۲۰۲۰ – منبع: TradingView/Jelle

به گفته این تحلیلگر، اصلاح قیمت بیت کوین در حوالی اوج تاریخی این ارز دیجیتال مشابه با روند سال ۲۰۲۰ و چرخه قبلی است و احتمالا در آینده نزدیک شاهد جهش قیمت خواهیم بود.

وی در این رابطه می‌گوید:

رفتار بیت کوین مشابه با شکسته شدن اوج تاریخی سال ۲۰۲۰ است. در آن زمان بیت کوین نتوانست از اوج خود فراتر برود، شدیدا اصلاح شد، به فاز تثبیت قیمت وارد شد و پس از آن با موفقیت افزایش یافت.

در صورتی که تاریخ تکرار شود، قیمت بیت کوین می‌تواند تا ۷۵٬۰۰۰ دلار افزایش یابد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا