مبتدی مقالات عمومی

چرا قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ناگهان افزایش پیدا کرد؟!

بسیاری از کاربران دنیای ارزهای دیجیتال و بلاک چین پس از افزایش قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به دنبال این هستند که دلیل این افزایش قیمت و سبز شدن بازار را بدانند بلکه شاید بتوانند تصمیم بهتری در رابطه با سرمایه گذاری و خرید و فروش های خود بگیرند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

دلایل احتمالی افزایش قیمت بیت کوین

تمامی دلایلی که موجود است صرفا احتمال است و خبر قطعی در رابطه با این افزایش ناگهانی موجود نیست که از جمله آنها می توان به حرکت طبیعی بازار، ورود نهنگ ها، دستکاری قیمت توسط صرافی ها، ورود سرمایه گذاران سازمانی و… را نام برد. حال به تشریح دلایل مذکور می پردازیم:

حرکت طبیعی بازار

گاهی اوقات برای افزایش قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نباید دنبال دلیل خاصی باشیم. به این معنی که هر افزایش قیمتی صرفا در پی اتفاق خاصی نیست. بعضی اوقات ممکن است استقبال مردم، افزایش تقاضا و یا حرکت مردم طبق تحلیل های تکنیکال باعث افزایش قیمت شود. به هر حال هر چه زمان می گذرد بیت کوین شناخته تر می شود و مردم به سمت آن بیشتر روی می آورند. همینطور که طبق حرکت بازار افزایش قیمت شکل گرفت، ممکن است کاهش قیمتی نیز به همین شکل داشته باشد اما نکته قابل توجه در این شرایط عدم تصمیم گیری احساسی است که اغلب موجب ضرر کاربران و سرمایه گذاران می شود.

ورود نهنگ ها

نهنگ ها در هر بازاری می توانند آن بازار و روند آن را دستخوش تغییر قرار دهند که برای این افزایش قیمت نیز می توان احتمال ورود نهنگ ها را نیز در نظر گرفت. نهنگ ها با حجم معاملات بالا و بازی هایی که با بازار می کنند، می توانند باعث افزایش و یا کاهش قیمت ارزهای دیجیتالی شوند. همینطور متعاقبا می توانند با سفارشات سنگینی که قرار می دهند باعث کاهش قیمت ها شوند.

دستکاری قیمت توسط صرافی ها

برخی صرافی ها برای افزایش سود خود از کاربران، دست به تغییر قیمت های خود می زنند به طوری که ممکن است قیمت ساختگی ایجاد کنند و به کاربران برای ترید هایشان جهت بدهند. در رابطه با این افزایش قیمت صرافی کوین بیس و کراکن زیر ذره بین هستند و بیشتر شک ها به این صرافی ها است اما باز هم نمی توان به طور قطع دلیل این افزایش قیمت را این دو صرافی دانست.

ورود سرمایه گذاران سازمانی

گاهی اوقات برخی سازمان ها با ورود مبالغ بسیار زیاد به بازار ارزهای دیجیتال باعث افزایش قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال می شوند که این امر با گذر زمان ممکن است بیشتر اتفاق بیفتد. با شناخته شدن بیشتر ارزهای دیجیتال بسیاری از سازمان ها آینده این صنعت را روشن می بینند بنابراین مبالغ زیادی را برای سرمایه گذاری به این حوزه وارد می کنند که همین امر موجب افزایش قیمت ارزهای دیجیتال می شود.

نتیجه گیری

گاهی اوقات یک اتفاق خاصی می افتد که موجب افزایش قیمت ها و یا کاهش آن ها می شود، اما گاهی اوقات هم هیچ اتفاق خاصی نمی افتد و برخی از رسانه ها و کاربران برای کسب سود و ادامه ی روند حاکم، دلایل دلخواه خود را بیان می کنند. در زمانی که دلیل خاصی برای افزایش قیمت ها موجود نباشد می تواند دلیل آن یکی از موارد مذکور باشد. البته ممکن است قانون گذاری ها و پذیرش کشورها نیز به افزایش قیمت ارزهای دیجیتال کمک کند که در این افزایش قیمت فعلی خبری در این باره نیست.

میهن پادکست – بررسی عوامل موثر بر قیمت بیت کوین 

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا