اخبار بیت کوین

افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین و بازار ارز دیجیتال در ۲ ساعت

بیت کوین بزرگترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار در روز دوشنبه ۱۱ درصد افزایش قیمت یافت و برای اولین بار پس از دو هفته به قیمت بیش از ۶,۹۰۰ دلار رسید.

شاخص قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که در روز دوشنبه پس از ساعت ۵:۰۰ UTC یا ۸:۳۰ صبح به وقت ایران قیمت بیت کوین طی ۶۰ دقیقه به طور ناگهانی به میزان ۴۰۰ دلار افزایش یافت و در ساعت ۶:۴۵ UTC یا ۱۰:۱۵ صبح به وقت ایران این افزایش قیمت به ۶,۹۶۰  دلار رسید. این سطح قیمت از تاریخ ۶ سپتامبر به بعد برای بیت کوین رخ نداده بود.

در حال حاضر قیمت بیت کوین کمی کاهش یافته و حدود ۶,۶۵۵ دلار می‌باشد.

افزایش قیمت بیت کوین

در عین حال، بازار کلی ارز دیجیتال همزمان جهش مشابهی تجربه کرده است.

طبق داده های CoinMarketCap، ارزش کلی بازار کریپتو پس از ساعت ۵ UTC جهشی ناگهانی داشته و تا ساعت ۶ به بیش از ۲۰۷ میلیارد دلار رسیده و رکورد ۳ درصد رشد در یک ساعت را ثبت کرده است.

ده ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار نیز طی ۲۴ ساعت گذشته، دو الی هشت درصد رشد داشته اند که در این بین اتریوم، XRP و بیت کوین بیشترین رشد را شاهد بوده اند.

هم چنین قابل ذکر است که از بین ده دارایی کریپتوی برتر، USDT یا همان ارز دیجیتال پشتیبانی شده توسط دلار که با نام تتر (Tether) عرضه شده است، تنها دارایی است که بیش از ۲ درصد کاهش ارزش داشته و به کمترین قیمت خود در سال جاری یعنی ۰.۹۶ دلار رسیده است. احتمالی وجود دارد مبنی بر اینکه دارندگان تتر، آنها را فروخته اند تا ارزهای دیجیتالی خریداری کنند بنابراین عده ای از تحلیلگران علت کاهش قیمت تتر را فروش تتر توسط دارندگان آن می‌دانند.

نظر شما در مورد این افزایش قیمت ناگهانی و جهش بازار چیست؟ دلیل آن چه می تواند باشد و آیا این افزایش قیمت ادامه خواهد داشت؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
coindesk

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا