اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

پیش بینی قیمت بیت کوین؛ احتمال ۱۷۰۰۰ دلاری شدن آن!

طی یک نظرسنجی، پیش بینی شد اگر سختی استخراج افزایش یابد قیمت بیت کوین ۱۷ هزار دلاری در سال ۲۰۲۰ محتمل است. این پیش بینی بر اساس رابطه قانون توان به دست آمده است.

رابطه قانون توان قیمت بیت کوین و سختی شبکه

یکی از کاربران توییتر با نام @100trillionUSD  با یک نمودار جذاب دیگر برگشته است. این بار نمودار وی نشان دهنده رابطه بین قیمت بیت کوین و سختی ماینینگ یا استخراج مورد انتظار در سال های آتی می‌باشد.

از آنجایی که بسیاری از تحلیلگران قیمت و سختی ماینینگ را با هش ریت شبکه مرتبط می‌دانند، تمرکز نمودار بر روی این دو مسئله بود.

هش ریت بیت کوین

مکس کایزر در اوایل سال جاری گفت که قیمت بیت کوین وابسته به هش ریت می‌باشد. در صورت افزایش هش ریت، ماینینگ بی شک سودآور است. تقویت سخت افزارها بدان معناست که ماینرها به آینده بیت کوین اعتماد دارند. هرچند افزایش هش ریت منجر به افزایش سختی ماینینگ بیت کوین نیز می‌شود. این امر باعث می‌شود فرآیند ماینینگ منابع بیشتری مصرف کند زیرا در این صورت، برای دستیابی به نتایج یکسان نسبت به سطح سختی کمتر، به توان هش بیشتری نیاز است.

اگر نسبت به قیمتی که ماینرها بیت کوین استخراج شده خود را می‌فروشند هش ریت بسیار بیشتر شود، ماینرهایی که سود کسب نمی‌کنند دست از استخراج می‌کشند. ممکن است ریگ های خود را بفروشند یا سیستم های ماینینگ خود را خاموش کنند تا زمانی که قیمت افزایش یابد یا سختی شبکه تنظیم شود.

این کاربر توضیح داد:

براساس نتایج نظرسنجی در خصوص قیمت بیت کوین و سختی ماینینگ، پیش بینی غیرمعمول از قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰، حدود ۱۷,۳۱۷ دلار است.

قیمت بیت کوین 1در مجموع، ۸۵ درصد پاسخ دهندگان به این نظر سنجی معتقدند که سختی شبکه طی دو سال آتی ۱۰ الی ۱۰۰ برابر افزایش خواهد یافت. با این حال، ۱۰ درصد این افراد معتقدند که شرایط فعلی آغازی بر پایان ماینینگ بیت کوین می‌باشد که آن را مارپیچ مرگ می‌خوانند.

ییش از نیمی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی (۵۹درصد) انتظار دارند که سختی شبکه تا انتهای سال ۲۰۲۰ تا ۱۰ برابر افزایش یابد. ۲۷ درصد افراد نیز معتقدند که افزایش سختی می‌تواند تا ۱۰۰ برابر ادامه یابد که باعث می‌شود قیمت بیت کوین به بیش از ۲۸ هزار دلار برسد.

تعداد شرکت کنندگان این نظرسنجی تقریبا کم بود و تعداد رای ها کمی بیشتر از ۲۵۰ رای بود. با این حال، سختی ماینینگ عامل مهمی است که نه تنها برای پیش بینی قیمت بیت کوین در نظر گرفته می‌شود بلکه برای ارزیابی شرایط کلی شبکه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیت کوین

سختی شبکه کاهش می‌یابد اما خبری از مارپیچ مرگ نیست

بیت کوینیست (bitcoinist) اخیرا گزارش داد که سختی ماینینگ شبکه بیت کوین روند نزولی دیگری مطابق با کاهش قیمت داشته است. در واقع این کاهش سختی ماینینگ طی هفت سال اخیر بی سابقه است و به دلیل بازار نزولی سال جاری می‌باشد که باعث افت ۸۵ درصدی ارزش بازار نسبت به بالاترین حد خود در سال ۲۰۱۷ شده است.

سختی شبکه بیت کوین

اما برخلاف نظر بسیاری از متخصصان که این روند را شروع مارپیچ مرگ ماینینگ می‌دانند، تنظیم سختی شبکه اقدام تعادلی مهمی برای شبکه بیت کوین است. به عبارت دیگر، تنظیم سختی شبکه نسبت به هش ریت، یک ویژگی است که شبکه بیت کوین را قادر می‌سازد تا در زمینه سودآوری ماینینگ به تعادل دست یابد. این امر همانند کاری است که بانک مرکزی با افزایش و‌ کاهش نرخ سود بر اساس شرایط بازار انجام‌ می‌دهد. هرچند در مورد بیت کوین، انجام این تنظیمات کاملا بر اساس کدها می‌باشد و قابل پیش بینی است.

منبع
bitcoinist

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا