مقالات عمومی

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2019 توسط افراد معروف!

بیت کوین که در تاریخ ۳۱ اکتبر دهمین سالگرد خود را جشن گرفت، بار دیگر به کسانی که به آن شک داشتند ثابت کرد که اشتباه می‌کنند و جایگاه خود را به عنوان یکی از مهم ترین اختراعات قرن بیست و یکم تثبیت کرد. با نزدیک شدن به سال ۲۰۱۹، نگاهی به این موضوع می‌اندازیم که روند بازار در سال آتی چگونه می‌تواند باشد. در این مقاله به الگوی قیمت بیت کوین در گذشته و شرایط فعلی بازار آن، نگاهی خواهیم انداخت و همچنین نظرات و سخنان و پیش بینی های مهم ترین تاثیرگذاران بر این صنعت را مرور خواهیم کرد.

پیش بینی های سال ۲۰۱۹

بسیاری از افراد معتقدند که سال ۲۰۱۹ می‌تواند بهترین سال بیت کوین و ارزهای دیجیتال باشد. هنگامی که صحبت از پیش بینی های مالی به میان می‌آید، تاریخ در صدد تکرار خود در بسیاری از بازارها می‌باشد. هرچند این نتیجه گیری برای بیت کوین و بازار کریپتو بسیار سخت است زیرا سابقه زیادی ندارد. بنابراین پیش بینی های قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ چگونه است؟ قیمت بیت کوین تا چه حد می‌تواند افزایش یابد؟ در این مقاله سعی شده تا با مروری بر نظرات چند تن از بهترین متخصصان و تاثیرگذاران حوزه کریپتو به این سوالات پاسخ داده شود.

جان مک آفی: ۱۷۰ هزار دلار تا انتهای سال ۲۰۱۹

جان مک آفی و قیمت بیت کوین

جان مک آفی موسس نرم افزار ضد ویروس محبوب مک آفی یکی از بزرگترین حامیان بیت کوین است. او پیش بینی های معروف و اشتباهی انجام داده است و بیان کرده است که اگر تا انتهای سال ۲۰۲۰ قیمت بیت کوین به یک میلیون دلار نرسد در برنامه زنده تلویزیونی عضو بدن خود را می‌خورد.

وی در صفحه توییتر خود گفت:

بیت کوین بسیار سریعتر از فرضیات من پیش رفته است. اکنون پیش بینی می‌کنم که قیمت بیت کوین تا انتهای سال ۲۰۲۰ به یک میلیون دلار می‌رسد. اگر پیش بینی من اشتباه باشد عضو بدن خود را خواهم خورد.

اگرچه مک آفی قیمت دقیقی برای سال ۲۰۱۹ بیان نکرد، اما بر اساس پیش بینی های قبلی او می‌توان به این نتیجه رسید که بیت کوین در مسیر رسیدن به یک میلیون دلار، تا انتهای سال ۲۰۱۹ به قیمت ۱۷۰ هزار دلار خواهد رسید.

مایکل نوگراتز: ۲۰ هزار دلار یا بیشتر

نوگراتز قیمت بیت کوین

مایکل نوگراتز مدیرعامل مشهور شرکت سرمایه گذاری گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) است. او بیان کرد که بیت کوین سال ۲۰۱۸ را با قیمتی بین ۸۸۰۰ الی ۹۰۰۰ دلار به پایان خواهد برد. پس از آن نیز وی انتظار دارد که بیت کوین تا انتهای سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ وارد کانال ۱۰ هزار دلار شود. نوگراتز در ماه نوامبر طی مصاحبه ای با فایننشال تایمز گفت که قیمت بیت کوین پس از این دوره، از مرز ۲۰ هزار دلار عبور خواهد کرد.

سانی سینگ: ۲۰ هزار دلار تا انتهای سال ۲۰۱۹

به نظر می‌رسد که سانی سینگ مدیر ارشد تجاری بیت پی (Bitpay) با نوگراتز موافق است و ۲۰ هزار دلار را قیمتی معقول برای بیت کوین در سال ۲۰۱۹ می‌داند. سینگ پیش بینی کرد که پس از تحقق این پیش بینی، قیمت بیت کوین دیگر به کمتر از ۱۵ هزار دلار افت نخواهد کرد.

آنتونی پومپلیانو: بازار نزولی تا سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ ادامه خواهد داشت

آنتونی پومپلیانو موسس شرکت دارایی های دیجیتال مورگان کریک (Morgan Creek Digital Assets) است. وی در سال ۲۰۱۸ پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین به ۵۰ هزار دلار خواهد رسید اما قبول کرد که اشتباه کرده است. نکته جالب این است که پومپلیانو برخلاف سایر تاثیرگذاران حوزه کریپتو در خصوص سال آینده خوش بین نیست و می‌گوید که بیت کوین به ۳ هزار دلار افت خواهد کرد و احتمال دارد که بازار نزولی تا سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ ادامه یابد. او گفت:

بازار نزولی بیشتر ادامه می‌یابد. هر بازار نزولی طی دوره اوج تا اتمام خود سنجیده و اندازه گیری می‌شود. اگر این شرایط حاصل شود، بازار کریپتو تا سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ از روند منفی قیمت اخیر بازیابی نخواهد شد.

رونی موآس: ۲۸ هزار دلار

رونی موآس یکی از جسورانه ترین پیش بینی های قیمت بیت کوین را انجام داده و گفته است که قیمت بیت کوین تا انتهای سال ۲۰۱۹ به ۲۸ هزار دلار خواهد رسید. رونی موآس معتقد است که در کوتاه مدت با کاهش عرضه، تقاضا برای بیت کوین افزایش خواهد یافت.

او در ماه سپتامبر در توییتر نوشت:

مشاهده این موضوع ناراحت کننده است که اقلیت یک درصدی، شما را از این حوزه خارج کنند و بیت کوین های شما را تصاحب کنند و شکافی بین ثروتمندان و فقرا ایجاد کنند. قیمت بیت کوین تا انتهای سال ۲۰۱۹ به ۲۸ هزار دلار خواهد رسید. بیش از دارایی خود ریسک نکنید.

بابی لی: کمتر از ۲۵۰۰ دلار

پیش بینی قیمت بابی لی

بابی لی مدیرعامل اولین صرافی کشور چین با نام BTCC، با نظرات افراد بدبین دیگر در خصوص پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ موافق است. او اخیرا گفت که ۲۰ سال طول خواهد کشید تا قیمت بیت کوین به یک میلیون دلار برسد. از آن زمان، وی نظر خود را تغییر داد و اکنون معتقد است که بیت کوین در ژانویه ۲۰۱۹ به کمترین قیمت خود می‌رسد و از انتهای سال ۲۰۲۰ شروع به افزایش می‌کند.

نظرات در خصوص پیش بینی های قیمت بیت کوین

به طور کل پیش بینی های قیمت بیت کوین و همینطور بازار کریپتو در سال ۲۰۱۹ مثبت است. بسیاری از متخصصان معتقدند که قیمت بیت کوین بار دیگر و مخصوصا پس از آپدیت سگویت (SegWit) افزایش خواهد یافت. دلیل دیگر اینکه چرا اکثر متخصصان موافقند ۲۰۱۹ برای بیت کوین سال صعودی خواهد بود این نکته است که این ارز دیجیتال نایاب تر شده و در نتیجه تقاضا برای آن افزایش خواهد یافت.

در این مرحله بهتر است به یاد بیاوریم که بیت کوین و سایر کریپتوها هم چنان بسیار تحت تاثیر احتکار می‌باشند. حتی توسعه های کوچک در بعضی از کشورهای جهان می‌تواند حامل خبرهای خوب یا بد برای کریپتوها باشد. در سال ۲۰۱۹، احتمالا افراد بیشتری از بیت کوین استفاده خواهند کرد. موارد استفاده واقعی و همزمان از بیت کوین افزایش خواهد یافت که باعث قدرتمندتر شدن آن خواهد شد.

منبع
bitcoinist

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا