اخبار خارجی

قیمت بیت کوین به بالای ۲۰،۰۰۰ دلار بازگشت + تحلیل تکنیکال

همزمان با اعلام نرخ تورم ماه ژوئن آمریکا، بیت کوین در همان دقایق نخست انتشار خبر ریزش کرد و به زیر ۱۹،۰۰۰ دلار کاهش یافت. با این حال، روند تغییر کرد و با حمایت از این ناحیه بزرگترین ارز دیجیتال بازار دوباره به بالای ۲۰،۰۰۰ دلار بازگشت. همزمان با این اتفاق آلت کوین‌ها نیز رشدهای خوبی را تجربه کردند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از نیوز بی‌تی‌سی، در ۲۴ ساعت اخیر، پس از انتشار نرخ تورم آمریکا بیت کوین روند نزولی جدیدی را آغاز کرد و در این روند، به ترتیب حمایت‌های ۲۰،۰۰۰، ۱۹،۶۰۰ و ۱۹،۲۵۰ دلاری را از دست داد.

در ادامه، قیمت بیت کوین برای لحظاتی به زیر ۱۹،۰۰۰ دلار رسید و کف قیمتی در نزدیکی ۱۸،۹۱۶ دلار تشکیل شد. با این حال، روند نزولی در این حوالی به پایان رسید و قیمت از ۱۹،۲۵۰ و ۱۹،۵۰۰ دلار فراتر رفت. پس از آن، خریداران، قیمت را به بالای سطح ۲۳.۶ درصدی فیبوناچی اصلاحی شکل گرفته از حرکت نزولی از ۲۲،۴۹۹ دلار تا ۱۸،۹۱۶ دلار رساندند.

همزمان با بهبود قیمت، خط روند نزولی مهم با مقاومت ۱۹،۴۰۰ دلار در نمودار ساعتی بیت کوین به سمت بالا شکسته شد و باعث شد قیمت از ۲۰،۰۰۰ دلار فراتر برود. همزمان با تثبیت قیمت بیت کوین در محدوده بالای ۲۰,۰۰۰ دلار آلت کوین‌ها نیز صعود خوبی را تجربه کردند. بهترین عملکرد در میان رمزارزهای مطرح بازار مربوط به MATIC بود که حدود ۱۷٪ رشد داشته است. اتریوم دومین رمزارز بازار نیز خود را به بالای ۱,۱۰۰ دلار رسانده است و قیمت BNB با بیش از ۳٪ رشد به بالای ۲۳۱ دلار رسیده است.

نمای کلی بازار رمزارزها منبع: کوین ۳۶۰
نمای کلی بازار رمزارزها منبع: کوین ۳۶۰

در حال حاضر، بیت کوین بالاتر از ۲۰،۰۰۰ دلار معامله می‌شود و در حال آزمایش میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود است. ظاهرا بزرگترین ارز دیجیتال بازار در نزدیکی ۲۰،۳۵۰ دلار با مقاومت مواجه است. مقاومت‌های بعدی، در محدوده ۲۰،۶۰۰ و ۲۰،۷۰۰ دلاری قرار دارند.

جالب است بدانید سطح ۵۰ درصدی فیبوناچی اصلاحی در حرکت نزولی از ۲۲،۴۹۹ دلار تا ۱۸،۹۱۶ دلار نیز در نزدیکی مقاومت ۲۰،۷۰۰ دلاری قرار دارد. در صورتی که قیمت در حوالی این ناحیه مقاومتی بسته شود، می‌توان انتظار افزایش تا ۲۱،۶۵۰ دلار یا حتی مقاومت ۲۲،۰۰۰ دلاری را داشت.

نمودار بیت کوین - تایم فریم ۱ ساعته
نمودار بیت کوین – تایم فریم ۱ ساعته منبع: تریدینگ ویو

در سمت مقابل، اگر بیت کوین نتواند از ۲۰،۶۰۰ دلار فراتر برود، ممکن است افت جدیدی را تجربه کند. نزدیک‌ترین حمایت ۲۰،۰۰۰ است و در صورت شکسته شدن، قیمت می‌تواند تا حمایت ۱۹،۵۰۰ دلاری کاهش یابد. در صورتی که قیمت به زیر منطقه حمایتی ۱۹،۵۰۰ دلار سقوط کند، افت تسریع خواهد شد و خطر سقوط به ۱۸،۸۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

شایان ذکر است در زمان نگارش این خبر، اندیکاتور MACD ساعتی به آرامی در محدوده مثبت قرار دارد و شاخص قدرت نسبی (RSI) ساعتی نیز بالاتر از ۵۰ است.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا