اخبار بیت کویناخبار عمومی

رشد ۱۸٪ قیمت بیت کوین در هفته گذشته در حال آرام شدن است + تحلیل تکنیکال

قیمت بیت کوین برای سومین روز متوالی با کاهش همراه بوده و مجددا به سمت سطح ۲۰,۰۰۰ دلار در حرکت است. در این بین، اعلام شاخص جدید قیمت مصرف‌کننده در آمریکا و افزایش نرخ بهره نیز می‌تواند یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر بازار در آینده نزدیک باشد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، قیمت بیت کوین برای سومین روز متوالی در حال کاهش بوده و در حال حاضر به سمت سطح ۲۰,۰۰۰ دلار در حرکت است. بعضی از تحلیلگران، سطح قیمت ۱۷,۰۰۰ دلار را به عنوان یک سطح حمایتی مهم برای بیت کوین عنوان کرده‌اند.

جو دی‌پاسکال (Joe DiPasquale) مدیرعامل BitBull Capital در این خصوص گفته است:

ما هم‌چنان نوسان قیمت اندکی را انتظار داریم. پیشنهادهای خرید بزرگتر نزدیک به سطح ۱۷,۰۰۰ دلار قرار دارد و کاهش مجدد قیمت BTC به این سطح، سیگنال قوی و مهمی برای گاوها بوده و بیانگر شکل‌گیری کف قیمت بالقوه نزدیک به این قیمت است.

معامله‌گران در هفته جاری، اعلام شاخص قیمت مصرف‌کننده را مدنظر قرار خواهند داشت که انتظار می‌رود در روز چهارشنبه اعلام شود. اعلام شاخص جدید می‌تواند بر انتظارات بازار در خصوص اقدام بعدی فدرال رزرو در نشست اواخر ماه جاری تاثیرگذار باشد. گفتنی است طبق اعلام شاخص قبلی، شاهد بیشترین سطح تورم در چهار دهه اخیر در آمریکا بودیم.

یکی از نکات مهمی که باید مدنظر قرار داشت این است که گزارش روز جمعه هفته قبل در خصوص رشد بازار کار آمریکا در ماه ژوئن، بعضی از نگرانی‌ها مبنی بر آنکه اقتصاد آمریکا وارد رکود شده را برطرف کرده است. بدین ترتیب، کار فدرال رزرو برای افزایش ۰.۷۵٪ نرخ بهره آسان شده است.

جرج کالودیس (George Kaloudis) از کوین دسک در این خصوص نوشته است: افزایش ۰.۷۵٪ نرخ بهره در ماه جولای، در مقطع کنونی اساسا یک نتیجه قابل چشم‌پوشی است. اد مویا (Ed Moya) تحلیلگر ارشد بازار Oanda نیز در این خصوص بیان کرده است:

اگر تورم بار دیگر افزایش غافلگیرکننده‌ای داشته باشد، می‌توان انتظار افزایش ۰.۵٪ نرخ بهره در نشست ماه سپتامبر را داشته باشیم. اما این مقدار تا ۰.۷۵٪ نیز می‌تواند افزایش یابد.

ناظران بانک ژاپن بیان کرده‌اند که ترور شینزو آبه نخست وزیر سابق این کشور ممکن است به دلیل سیاست‌های پولی ژاپن صورت گرفته باشد. آبه یکی از طرفداران و حامیان شرایط مالی فرا آسان در بحبوحه رکود اقتصادی ژاپن بوده است.

قیمت بیت کوین در هفته گذشته تا نزدیکی ۱۹٬۰۰۰ دلار کاهش یافت و سپس با افزایش ۱۸٪ به حدود ۲۰٬۵۰۰ دلار رسید.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

بیت کوین در تلاشی ناموفق نتوانست سطح ۲۱٬۰۰۰ دلاری را حفظ کندو اکنون به قیمت ۲۰٬۵۰۰ دلار خرید و فروش می‌شود. قیمت رمز ارز BTC اکنون به پایین‌تر از سطح ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی در رشد اخیر خود از ۱۹٬۳۰۰ دلار تا ۲۲٬۴۹۸ دلار رسیده است.

بیت کوین در حال آزمایش سطح ۲۰٬۵۰۰ دلاری به عنوان حمایت اولیه خود است. همچنین در نمودار یک ساعته بیتکوین، خط ترند صعودی شکل گرفته است که حمایت بیت کوین در ۲۰٬۵۲۰ دلار را نشان می‌دهد. این حمایت در نزدیکی سطح ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی قرار دارد.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱ ساعت
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱ ساعت: منبع: تریدینگ ویو

اگر بیت کوین بالاتر از خط ترند آبی رنگ رسم شده در شکل بالا باقی بماند می‌تواند تا سطح ۲۰٬۸۰۰ دلار نیز حرکت کند. مقاومت بعدی بیت کوین در سطح ۲۱٬۲۵۰ دلار در نزدیکی میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد. افزایش بیشتر قیمت می‌تواند بیت کوین را تا سطوح ۲۲٬۵۰۰ دلار هدایت کند.

از سوی دیگر اگر بیتکوین با ریزش مواجه شود اولین حمایت کلیدی در ۲۰٬۰۵۰ دلار قرار دارد. حمایت بعدی در سطح ۱۹٬۶۰۰ دلار جاییکه کف مقطعی قبلی شکل گرفته بود، قرار دارد. بسته شدن قیمت زیر این سطح می‌تواند بیت کوین را تا ۱۹٬۰۰۰ دلار و ۱۸٬۵۰۰ دلار هدایت کند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا