اخبار بیت کوین

غافلگیری به سبک بیت کوین؛ قیمت BTC از ۵۷٬۰۰۰ دلار گذشت

با رشد ۱۰٪ قیمت بیت کوین در روز گذشته، این ارز دیجیتال توانست برای مدت کوتاهی از مرز ۵۷٬۰۰۰ دلار عبور کند. با این حال رشد بازار کریپتو به شدت غافلگیرکننده بود و باعث شد معامله‌گران زیادی ضرر کنند.

به گزارش میهن بلاکچین، داده‌های پلتفرم کوین‌ گلس (Coinglass) نشان می‌دهد که بیش‌ از ۱۶۱ میلیون دلار معامله شورت (فروش) بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته لیکویید شده است. معامله‌گران شورت اتریوم هم وضعیت خوبی نداشتند و تقریبا ۴۴ میلیون دلار از سرمایه خود را در این روز از دست دادند. به طور کلی نیز بیش از ۲۶۸ میلیون دلار معامله شورت در بازار کریپتو لیکویید شد.

معاملات لیکوییدشده بازار کریپتو در ۲۴ ساعت گذشته
معاملات لیکوییدشده بازار کریپتو در ۲۴ ساعت گذشته – منبع: کوین گلس

رشد بیت کوین در شب قبل برای خیلی از معامله‌گران و تحلیلگران غافلگیرکننده بود. عملکرد خنثی BTC در روزهای گذشته بسیاری از تحلیلگران را به این نتیجه رسانده بود که این ارز دیجیتال با اصلاح جدیدی مواجه می‌شود. شایان ذکر است که قیمت BTC همچنان در نوسان است و هنگام نگارش این مطلب در محدوده ۵۶٬۲۵۰ دلار قرار داشت. پاو هوندال (Pav Hundal)، تحلیلگر پلتفرم «Swyftx»، اعلام کرده است:

میانگین حجم معاملات سرمایه‌گذاران خرد به رکورد قبلی خود در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) رسیده است. علاوه بر این فشار خرید سرمایه‌گذاران نهادی هم به شدت رشد کرده است.

هوندال مانند بسیاری از تحلیلگران روی حجم معاملات صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین تاکید کرده است. گفتنی است که خالص جریان ورود سرمایه به ۱۰ ETF اسپات بیت کوین در ۲۶ فوریه (۷ اسفند) به بیش‌ از ۵۱۵ میلیون دلار رسید که یکی از بالاترین رکوردهای این صندوق‌ها از زمان تایید آن‌ها در ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) محسوب می‌شود.

جریان ورود و خروج سرمایه ETFهای اسپات بیت کوین
جریان ورود و خروج سرمایه ETFهای اسپات بیت کوین – منبع: Farside

هوندال خاطرنشان کرد:

ETFهای اسپات بیت کوین به تنهایی حدود یک چهارم بیت کوینِ استخراج‌شده توسط ماینرها را خریداری می‌کنند.

البته هوندال تنها کسی نیست که نسبت به آینده بازار کریپتو خوش‌بین است. داده‌های کوین‌گلس و ولو دیتا (Velo Data) نشان می‌دهد که فاندینگ ریت معاملات پرپچوال بیت کوین در بایننس برای اولین بار در یک سال گذشته به بیش‌ از ۱۰۰٪ رسیده است. فاندینگ ریت صرافی بای‌بیت (Bybit) و دربیت (Deribit) هم به ترتیب به ۹۵٪ و ۵۶٪ رسیده است.

فاندینگ ریت بیت کوین در بایننس
فاندینگ ریت بیت کوین در بایننس – منبع: Velo Data

رشد فاندینگ ریت نشان می‌دهد که احساسات مثبت معامله‌گران تقویت شده و آن‌ها در معاملات صعودی خود از اهرم قابل‌توجهی استفاده می‌کنند. علاوه بر این، این امر نشان می‌دهد که آربیتراژکننده‌های بازار کریپتو هم فعال شده‌اند و می‌خواهند بازدهی جذابی داشته باشند.

منبع
کوین تلگرافکوین دسک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا