اطلاعیه صرافی

صرافی غیرمتمرکز بیت هامب (Bithumb DEX) فعالیت خود را آغاز کرد

بیت هامب (Bithumb) یکی از بزرگترین پلتفرم های صرافی ارز دیجیتال کره جنوبی و جهان، صرافی غیرمتمرکز خود را با نام Bithumb DEX عرضه کرده است. این بیانیه اوایل هفته جاری در سایت رسمی وان روت (One Root) اعلام شد. این موضوع به دنبال تصاحب ۵۱ درصد سهام این صرافی توسط کنسرسیوم جهانی BK با قیمت ۳۵۴/۰۹ میلیون دلار صورت گرفت.

این پلتفرم صرافی غیرمتمرکز بر بستر بلاک چین اتریوم خواهد بود و از پروتکل R۱ وان روت به عنوان بخش اصلی و مرکزی صرافی استفاده خواهد کرد. این صرافی غیرمتمرکز به کاربران امکان خواهد داد تا دارایی های خود را کنترل کنند. علاوه بر این، بر خلاف صرافی های متمرکز، دارایی ها در قراردادهای هوشمند ذخیره و نگهداری خواهند شد. این امر، امنیت بیشتری فراهم خواهد کرد زیرا دارایی حتی در صورت مورد حمله قرار گرفتن پلتفرم صرافی، ایمن خواهد بود.

به علاوه، تمام اطلاعات مربوط به تراکنش ها در بلاک چین ثبت خواهد شد. این اطلاعات شامل جزییات تراکنش و هزینه افتتاح تراکنش و اقدامات مخفی می‌باشد.

پروتکل R۱ که توسط وان روت توسعه یافته است و به عنوان بخش مرکزی صرافی غیرمتمرکز عمل می‌کند، نقش کلیدی در همگام سازی و انجام سفارشات ایفا خواهد کرد. به علاوه، صرافی غیرمتمرکز کار همگام سازی سفارشات خارج از زنجیره را انجام خواهد داد. این امر منجر به افزایش سرعت تراکنش شده و هم چنین در مقایسه با صرافی های متمرکز، تجربه بهتری به کاربر ارائه خواهد داد.

علاوه بر موارد ذکر شده، نقدشوندگی و ترتیب داده های صرافی غیرمتمرکز با تمام پلتفرم های صرافی مبتنی بر R۱ به اشتراک گذاشته خواهد شد. این مورد بر اساس مفهوم برد-برد و به اشتراک گذاری، یکی از ویژگی های کلیدی پروتکل R۱ به حساب می‌آید و نقدشوندگی بالاتر دارایی ها را برای معامله کنندگان ارائه خواهد کرد.

این سایت بیان کرد:

با وجود پروتکل R۱ به عنوان بخش مرکزی این پلتفرم، صرافی های مختلف می‌توانند همکاری های بین منطقه ای و بین المللی داشته باشند که تیم وان روت به آن DDEX می‌گوید. این سیستم معاملاتی برای اکوسیستم کلی بیت هامب بسیار مهم است و در ایجاد سیستم کسب و کار توزیع شده جهانی نقش بسزایی دارد.

آیا شما هم فکر می کنید این صرافی غیرمتمرکز تغییر چشمگیری در اکوسیستم ارز دیجیتال به وجود می آورد؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
ambcrypto

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا