اخبار بلاکچیناخبار عمومی

ادعای جدید بیت مین: تنها ۴% استخراج بیت کوین در اختیار ماست!

بیت مین (Bitmain) که یکی از بزرگترین ماینرهای بیت کوین می‌باشد گفته است که گزارشاتی در خصوص حجم عملیات ماینینگ برای ایجاد شفافیت منتشر خواهد کرد. این شرکت قبلا هم گزارشاتی بر این اساس منتشر کرده بود.

سهم ماینینگ بیت مین

آمارهایی منتشر شده در ۲۲ جولای موجب تعجب بسیاری شد. بیت مین گزارش داد که این شرکت ماینینگ، از سه الگوریتم زیر برای ماین استفاده می‎کند: (SHA۲۵۶ (۱,۶۹۲ PH/s), Ethash (۳۳۹.۷ GH/s), Scrypt (۴۴.۲ GH/s.

در این آمار مشخص نشده که این شرکت چه کوینی را استخراج می‌کند و هش ریت آن چگونه توزیع می‌شود. حتی اگر تمام الگوریتم SHA۲۵۶ ASICs برای بیت کوین استفاده شده باشد، تنها ۴ درصد از هش ریت کل شبکه را در بر میگیرد. طبق گزارش BitInfoCharts  بیت مین ۴۱.۸۳ هش ریت بیت کوین را در دست دارد.

این آمار و ‌ارقام حسابرسی نشده اند و منتقدان، شرکت را متهم کرده اند که کنترل بخش عمده ای از شبکه بیت کوین و هم چنین سایر بلاک چین ها را در دست دارد و این موضوع را پنهان می کند.

طبق گزارش CCN، استخرهای فرعی بیت مین نیمی از هش‌ریت بیت کوین را در دست دارد. بیت مین به عنوان اپراتور استخر، فقط قدرت محاسباتی را کنترل می‌کند و می‌تواند بگوید ماینرهای متصل به استخر او از چه الگوی بلاک باید استفاده کنند.

ادعا می‌شود که این شرکت به طور غیرمنصفانه متهم به عملیات ماینینگ مخفی شده است. این افشاگری بیان کرد که بیت مین تجهیزاتی دارد که برای عموم آشکار نکرده است و تنها از این دستگاه ها برای برخی آزمایشات استفاده می‌کند.

بیت مین انکار کرد که با هدف خاصی بلاک های خالی بیت کوین را استخراج می‌کرده است. در بلاک های خالی هیچ تراکنشی وجود ندارد اما جایزه کوین با استخراج آن داده می‌شود. برخی انتقادات بیان می‌کرد که این شرکت بلاک های خالی را با اهداف شومی استخراج می کند تا ازدحام شبکه را بالا ببرد. این شرکت بیان کرد که تمام موارد را بررسی خواهد کرد تا نشان دهد استخر ماینینگ آنها نرخ زیادی از بلاک های خالی را تولید می‌کند و دلایل این اقدام را به طور عمومی بازگو ‌می کند.

این افشاگری ها فشار بیشتری به بین مین وارد کرد تا بیشتر شفافیت سازی کند. به طوریکه مدیرعامل آن در عموم بیشتر حضور می‌یابد و مصاحبه های بیشتری انجام می‌دهد. بیت مین اخیرا در پروژه‌ای که ارزش ۱۲ میلیارد دلاری داشته است، ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه بدست آورده است و منتظر است که اواخر امسال در بورس هنگ کنگ حضور خود را عمومی کند. طبق گزارشات این شرکت امیدوار است که یک میلیارد دلار دیگر در پروژه ای با ارزش ۱۵ میلیارد دلار سود بدست آورد.

نظر شما چیست؟ آیا این شرکت کنترل ماینینگ شبکه بیت کوین را بر عهده دارد؟

منبع
ccn

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا