اخبار بلاکچین

نسل جدید دستگاه های استخراج؛ انت ماینرهای ۷ نانومتری بیت مین روانه بازار خواهد شد!

جیهان وو، مدیر عامل بیت مین اعلام کرده است که بیت مین یک تراشه ۷ نانومتری برای استخراج بیت کوین توسعه داده است و در حال برنامه ریزی برای عرضه سری جدید انت ماینرهایی است که از این تراشه های جدید استفاده می‌کنند. ترانزیستورهای ۷ نانومتری کوچکترین ترانزیستورهای شناخته شده ای هستند که تا کنون برای استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار گرفته اند و توسط شرکت های ژاپنی GMO Internet و Triple-۱ نیز در تجهیزات استخراج، کارگزاری و مورد استفاده قرار گرفته اند.

تراشه های ۷ نانومتری استخراج بیت کوین کارآمدترین تراشه هایی هستند که تا کنون تولید شده است. آنها ۰.۰۴۲ وات بر گیگاهش انرژی مصرف می کنند که از تراشه های ۷ نانومتری تولید شده توسط Triple-۱ با مصرف انرژی ۰.۰۵ وات بر گیگاهش، ۱۶٪ مصرف انرژی کمتری دارد. شرکت بیت مین اذعان داشت که این کارایی را از طریق  یک ساختار منحصر به فرد مدار و فناوری با میزان مصرف برق کم به دست آورده است.

از آنجایی که انت ماینرها از تراشه های ۱۶ نانومتر در ۰.۱ وات بر گیگاهش استفاده می کند، این امر  باعث بهبود قابل توجهی در عملکرد انت ماینر ها خواهد بود. از این رو، انت ماینرهای قدیمی ۱۶ نانومتری، ۱۳۸٪ بیشتر از انت مانیر های ۷ نانومتری برق مصرف می کنند. انت ماینرهای ۱۶ نانو متری پرکاربرد ترین تجهیزات ماینینگ در جهان هستند، بنابراین تولید انت ماینرهای ۷ نانومتری توسط شرکت بیت مین باعث استحکام جایگاه این شرکت در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال خواهد شد.

خبر ساخت این محصول تنها یک روز بعد از انتشار خبر تولید تراشه جدید ۱۴ نانومتری با مصرف ۰.۰۵۵ وات بر گیگاهش توسط شرکت بیت فری (Bitfury) اعلام شد. کارایی این تراشه ۱۴ نانومتری بسیار تحسین برانگیز است و ظاهرا از طریق توزیع قدرت بهینه، طرح های خنک کننده و بسته سیلیکونی بهینه به دست می آید. با این حال، تراشه جدید ۱۴ نانومتری بیت فری ۳۱٪ بیشتر از تراشه  جدید ۷ نانومتری بیت مین انرژی مصرف می کند.

این امر نشان می دهد که اندازه ترانزیستور، عامل مهمی در کارایی تراشه های استخراج است، و اینکه تراشه های ۷ نانومتری می توانند بیشتر از  تراشه های ۱۴ نانومتری بیت فری بهینه سازی شوند، و احتمالا از طریق تراشه های ۷ نانومتری، مصرف برق کمتری از ۰.۰۴۲  وات بر گیگاهش میسر خواهد بود.

در سختی فعلی استخراج بیت کوین که ۷ تریلیون است، تراشه های ۷ نانومتری بیت مین حتی با قیمت ۲۹۰۰ دلاری بیت کوین که بسیار پایین تر از سطح پشتیبانی ۵۸۰۰ دلار است، همچنان سودآور هستند. با قیمت ۵۸۰۰ دلاری بیت کوین، سختی استخراج می تواند برابر با ۱۵ تریلیون باشد که این میزان مربوط به افزایش نرخ هش بیش از ۱۰۰ درصد است. با این حال تراشه های جدید ۷ نانومتری بیت مین همچنان سودآور خواهد بود.

زمانی که بیت مین تولید انبوه تراشه های ۷ نانومتری خود را آغاز کند، انت ماینرها ۱۶ نانومتری کاملا منسوخ خواهد شد. انت ماینرهای ۷ نانومتری جدید به احتمال زیاد منجر به شتاب مداوم نرخ هش بیت کوین خواهد شد.

منبع
bitcoinnews

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا