اخبار بیت کوین

دارایی‌های ETF شرکت بلک راک از ۱۰۰٬۰۰۰ بیت کوین فراتر رفت

در حالی که ETFهای اسپات بیت کوین به انباشت BTC ادامه می‌دهند، ETF بیت کوین بلک راک اکنون بیش از ۱۰۰٬۰۰۰ بیت کوین را مدیریت می‌کند. به این ترتیب، بلک راک به رقیب سرسخت مایکرواستراتژی تبدیل شده که با سرعتی شگفت‌انگیز در حال رسیدن به آن است. مایکرواستراتژی اکنون ۱۹۰٬۰۰۰ بیت کوین دارد. همزمان با این خبر، قیمت بیت کوین از ۵۱٬۰۰۰ دلار عبور کرد.

به نقل از کوین تلگراف، بر اساس داده‌های رسمی، صندوق ETF بلک راک، iShares Bitcoin Trust (IBIT)، در تاریخ ۱۳ فوریه (۲۴ بهمن) ۱۰۵٬۲۸۰ بیت کوین جمع‌آوری کرده است. iShares Bitcoin Trust اولین ETF اسپات بیت کوین در ایالات متحده است که در بیست و دومین روز معامله به ۱۰۰٬۰۰۰ بیت کوین در دارایی‌های تحت مدیریت رسیده است.

از زمانی که این شرکت ETF بیت کوین خود را در ۱۱ ژانویه ۲۰۲۴ (۲۱ دی) در کنار ۱۰ شرکت دیگر راه‌اندازی کرد، این خبر یک دستاورد قابل توجه در مورد انباشت BTC از سوی بلک راک است.

بلک راک دارایی iShares Bitcoin Trust را از زمان عرضه IBIT در ماه ژانویه بیش از ۳٬۷۰۰٪ افزایش داده است، زیرا دارایی‌های تحت مدیریت آن از ۲٬۶۲۱ بیت کوین در ۱۱ ژانویه به بیش از ۱۰۰٬۰۰۰ بیت کوین در ۱۳ فوریه افزایش یافته است.

ETF بیت کوین iShares یکی از ۹ ETF بیت کوین است که از زمان راه‌اندازی به طور فعال در حال افزایش دارایی‌های خود است. ETF بیت کوین فیدلیتی (FBTC) نیز تا ۱۳ فوریه ۸۳٬۹۲۵ بیت کوین جمع‌آوری کرده است.

ETF گری اسکیل (GBTC) به عنوان تنها ETF اسپات بیت کوین است که به دنبال راه‌اندازی صندوق‌های ETF در ایالات متحده، به طور فعال بیت کوین‌های خود را به فروش رسانده است. این صندوق، معاملات خود را با ۶۱۹٬۲۲۰ بیت کوین آغاز کرد و با ۲۵٪ کاهش تا ۱۳ فوریه، دارایی‌های تحت مدیریت خود را به ۴۶۳٬۴۷۵ بیت کوین کاهش داده است.

همان طور که گزارش کردیم، رکوردشکنی دارایی بیت کوین IBIT در حالی رخ داده است که ETFهای بیت کوین رکورد دیگری را از نظر ورودی خالص روزانه از زمان راه‌اندازی به ثبت رساندند. بر اساس داده‌های Farside Investors، مجموع ورودی‌های روزانه از ۱۰ ETF بیت‌کوین به ۶۳۱.۳ میلیون دلار رسید که ۴۹۳ میلیون دلار آن تنها به ETF بیت کوین بلک راک سرازیر شده است.

ورودی ETFهای بیت کوین
ورودی ETFهای بیت کوین؛ منبع: Farside Investors

به گفته برخی از ناظران بازار، به نظر می‌رسد بلک راک اخیرا به دلیل تقاضای بالای ورودی‌های عظیم به ETF بیت کوین iShares با مشکلاتی نیز مواجه بوده است.

یکی از علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال در پلتفرم X نوشت:

بیت کوین‌های فروشندگان OTC تمام شد. بلک راک به معنای واقعی کلمه مجبور بود بیت کوین را از کوین بیس بخرد.

این موضوعی است که تحلیلگران آن را پیش‌بینی کرده بودند و احتمالا یکی از دلایل افزایش قیمت بیت کوین است. با کاهش موجودی فروشندگان OTC، صندوق‌های ETF مجبور خواهند بود برای خرید به سراغ صرافی‌ها بروند که این موضوع می‌تواند باعث افزایش تقاضا و بالطبع افزایش قیمت بیت کوین شود.

این خبر در حالی منتشر شد که قیمت بیت کوین شاهد رشد قابل توجهی بوده است و برای اولین بار از نوامبر ۲۰۲۱ از ۵۱٬۰۰۰ دلار عبور کرده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا